Kategoriler
Genel

Tae Kwon’un Temelleri Do

Tae Kwon Do, yıldırım hızla yükselen, genellikle yüksek, muhteşem spin vuruşları için tüm dünyada iyi bilinen modern bir savaş sanatıdır. Tae Kwon Do, uzun zamandan beri Kore’de kurulan bir süredir. “Delme ve tekme” veya “silahsız savaş” anlamına gelir.

Dövüş sanatı Tae Kwon Do’nun dört disiplini vardır – bilmece, kendini savunma, deneme testi ve fikir tartışması. Sanatı oluşturan bu disiplinlerden sadece bir tanesi değil, bir kombinasyonudur. Dördü de dördüncüsü, özellikle kemer sıralamasında ilerlemek isteyenler için önemlidir. Kemerde ilerlemek için öğrencilerin geçmesi gereken belli testler vardır.

Tae Kwon Do ile ilgili en güzel şeylerden biri yaş sınırı olmaması ve küçük çocuklar tarafından kolayca öğrenilebilmesi. Her yaştan çocuk hızlı bir şekilde oyun oynayarak hızlı tepki vermeyi öğrenecek, saygı görecek ve yeteneklerini ve engellerini de öğrenecekler.

Ancak, yarışmalar çocuklar için yetişkinlere göre biraz farklıdır. Katılımcılar tam vücut koruması taksalar bile, çocuklar yalnızca kafaya atış yapılmasına izin vermediğinden vücuda tekme atıp yumruklayabilirler. Tae Kwon Do’daki yarışmalar, sanatı bu kadar baskın yapan şeydir. Bu savaş sanatını uygulayan öğrencilerin çoğu yarışmalar yüzünden bunu yapar.

Yarışmalar, çok rekabetçi olabileceği için izlenmesi çok heyecan verici olabilir. Birçoğunun ne düşündüğünün aksine, yarışmalar ölümcül değil, Muay Thai’in savaştığı kadar tehlikeli olmaya da yakın değiller. Yarışmacılar kafa dişli de dahil olmak üzere tam koruma giyecekler. Yetişkinler için, stilistlerin çoğu, etki yapmadan önce onları engelleyebilse de, başa tekmelere izin verilir.

Yarışmalara katılmak için stilistlerin belirli bir deneyim seviyesine sahip olmaları gerekecek. Özellikle kazananlar için yeterince iyi olmak yıllar alabilir. Yarışmalar, özellikle dünyanın diğer bölgelerinden katılımcı savaşçılar varsa, öğrenmek için harika bir yoldur. Bir stilistin yeteneği, yarışmalar ve turnuvalar için çok önemli bir faktördür. Beyaz bir kuşakla karşı karşıya kalan siyah kuşak savaşçınız varsa – sonuçlar normalde açıkça belli olacaktır.

Her şey bir yana, Tae Kwon Do’nun sanatı büyük bir savaş sanatıdır. Stilistler, tekme atma, delme, engelleme ve sanatın bildiği muhteşem hareketleri öğrenebilirler. Tae Kwon Do, dünyanın her yerinde uygulanmaktadır; bu, Karate’nin olduğu kadar, bu sanatı öğrenecek kadar çok yer olduğu anlamına gelir. Hayal kırıklığına uğramayacak bir sanat için – Tae Kwon Do kendini savunmayı ve daha fazlasını öğretir.

ppppp

(kelime sayısı 454)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir