Kategoriler
Genel

Ateş Etme Sanatı

Çok kışkırtıcı bir dövüş sanatı olmasına rağmen, Shoot-Fighting hala dünyanın en popüler dövüş sanatları stillerinden biri. Ateş etme sanatı çok eski, kendini savunma tarzı olarak Japonya’dan geliyor. Kendini savunma amacıyla kullanmak harika olsa da, bu dövüş sanatı, Vale Tudo ve Japonya’da bulunan profesyonel Shoot dövüş ligleri gibi yarışmalarda ring sporu olarak daha popüler.

Japonya’da Shootfighting, çok popüler bir spordur. Patlamalar güreş, ipler ve tamamen sağlam bir halka şeklinde gerçekleşir. Normalde mermiler vardır, ayrıca butik çağıracak ve gerektiğinde durduracak bir hakem vardır. Savaşçılar eldiven giyecek ve tam temas edecek. Gönderme ve boğuşma da yasaldır, bu da kavgaları daha ilginç hale getirir. Savaşçılar, Japonya’nın bu butikler ile sunabileceği en iyi yöntemlerden bazılarına karşı Ateş Etme konusundaki becerilerini test edebilir.

Japonya’da daha popüler olmasına rağmen, ABD’de de ateş etmek popüler. Shootfighting konusunda uzman olan Ken Shamrock ve Bart Vale gibi Amerikalı dövüşçüler var ve sık sık turnuvalarda ve turnuvalarda yarışmak için Japonya’ya seyahat ediyorlar. Japonya’daki atmosfer çok yüksektir, çünkü oradaki kibritlere karşı büyük bir tutku ve istek gösterirler.

Tekniğin ve formun içinde, Ateş etmek çarpma ve boğuşma karışımıdır. Yerde veya yerde duran her şeye hazırlıklı olmayı öğretir. Bu sanatla öğretilen çok sayıda kemik kırma hareketi var, kol kilitlerinden ayak bileği kilitlerine kadar. Öğrenciye öğretilen tekniklerin çoğu, çok sert sonuçlar doğurarak, bir güç ve teknik karışımı kullanır.

Birçok insan, Ateş Etmeyi bir çukur dövüşü biçimi olarak sınıflandırsa da, aslında biraz daha fazla. Ateş etme, yumruk, dirsek ve tekme şeklinde çok sayıda dövüş içerir. Ayaklarında ya da yerde stilistler çabuk bir şekilde dövüşmeye son verecek hareketleri gerçekleştirebilirler. Gönderme kilitleri, belirli bir uzuvyu hedef alıp ikiye bölmeye odaklandıkları için, bu savaş sanatının en ölümcül savunma biçimleri ve saldırılarıdır.

Bir dövüş sanatı olarak, Ateş etmek’in dövülmesi çok zordur. Öğrencilere savaşta agresif olmalarını ve savaşı mümkün olduğunca çabuk bitirmelerini öğretir. Aynı zamanda öğrencilere öz kontrolü ve öz saygıyı da öğretir. Neredeyse sokaklar için tasarlanan bir öz savunma sistemi olduğundan, Shootfighting’de kemer sınıfı yoktur. Yıllar boyunca hem sokaklarda hem de rekabette çok etkili olduğu kanıtlanmıştır.

ppppp

(kelime sayısı 458)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir