Kategoriler
Genel

Kung Fu’nun 5 Hayvanı

Kung Fu yumruğu formları olarak da bilinen Kung Fu’nun 5 hayvanı tüm dünyada bilinir ve öğrenebileceğiniz en ölümcül dövüş sanatlarından bazılarıdır. Bunların hiçbiri 5 hayvan stili kadar güçlü ya da iyi bilinmemekle birlikte, Kung Fu’da başka belirli yumruk stilleri vardır. Adından da anlaşılacağı gibi, bu formlar isimlerini aldıkları hayvanlardan türetilmiştir.

Ejderha Pençesi
Dragon Pençesi çok iyi bilinmektedir, Çinliler bu tarzın doğrudan antik ejderhadan geldiğine inanmaktadır. Bu stil, rakibi kapma ve atma yoluyla kontrol etmek için kullanılan açık el tekniğini kullanır. Bir açık el tekniği kullanarak, stilistler de dürtmek için parmaklarını kullanabilirler. Dragon Claw’a karşı çok hızlı, savunması çok zor – ve tahmin etmek neredeyse imkansız.

Leopar Pençesi
Leopard Claw tarzı yarı açık bir yumruk kullanır. Leopard ile ideal çarpma yöntemi, parmakların elin avucuna doğru katlanmasıyla oluşturulan elin sırtıdır; avuç, yedek veya ikincil çarpma yöntemidir. Leopard Claw, stilistin grevlerinin ardında yeterli teknik ve güce sahip olması durumunda da çok hızlı ve ölümcül.

Kaplan Pençesi
Tiger Claw, yırtılma ve kapma için kullanılan açık el hareketini kullanıyor. Tiger Claw, 5 hayvan sisteminden en iyi bilinen ve aynı zamanda en iyi bilinen Kung Fu formlarından biridir. El ile sıkıca tutup kavramaktan etkilenmez, ancak tırnakların derinin derine kazılmasından etkilenir. Tırnaklar rakibin derisine yerleştirildikten sonra, Tiger Claw stilisti cildi hemen kemikten ayırıp rakibi parçalara ayırabilir. Tiger Claw çok güçlü – ve dövüş sanatları dünyasının en ölümcül biçimlerinden biri.

Yılan Kafası
Yılan Kafası, parmakların bir arada tutulması ve tamamen uzatılmasını gerektiren açık bir el tekniği kullanılarak, savaşta bir yılanın saldırısına benzer. Parmağın uçları, rakibin en yumuşak ve en hayati alanlarına saldırmak için kullanılan çok sert bir yüzey oluşturur. Etkili olması için, iki elin aynı anda birlikte kullanılması gerekir.

Vinç Gagası
Vinç, parmakların birbirine sıkıca bastırılmasını ve stilistlerin parmak uçlarının tabanında çarpıcı bir yüzey oluşturmasını içerir. Her ne kadar parmaklar yüksek bir mukavemet seviyesine koşullanabilse de, Crane tekniğini kullanan saldırıların çoğu rakibin en hayati bölgelerine odaklanmıştır.

5 Kung Fu hayvan stili çok popüler ve çok ölümcül. Bu formlardan herhangi birini tanıyan dövüş sanatçıları çok ölümcüldür – ve kendi yollarına çıkan her şeye karşı kendilerini savunabilmekten daha fazlasıdır.

ppppp

(kelime sayısı 475)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir