Kategoriler
Genel

sparring

Düşünmek tüm dövüş sanatlarının kullandığı bir şeydir. Müsabakaların kullanıldığı boks ve güreş gibi çok sayıda spor vardır. Öğrencilerin teknikleri ve öğrendikleriyle daha iyi olmalarına yardımcı olan çok faydalı bir tekniktir. Diğer insanlarla pratik yaparak, öğrenciler sanatlarını daha iyi öğrenir ve teknikleri hızlı ve verimli bir şekilde yerine getirmeye daha yatkın hale gelir.

Eğer bir dövüş sanatını bir dojoda okuyorsanız, antrenmanınıza fayda sağlamanın yanı sıra çok heyecan verici olmayı da göreceksiniz. Eğitmenler ve öğretmenler, orada kimsenin incinmemesini sağlamak için öğrencileri izliyor ve yönlendiriyor olacaklar. Öğrenciler uygulama sırasında güvenliği sağlamak için başlıklar dahil tüm vücut donanımlarını kullanırlar.

Beceri seviyenize ve okuduğunuz dövüş sanatınıza bağlı olarak, koruyucu giysiler kullanmayabilirsiniz. Çok yetenekli olan öğrenciler normal olarak koruyucu donanıma ihtiyaç duymazlar, çünkü fikir tartışması ve teknikleri konusunda diğer yetenekli öğrencilerle birkaç tur atıp hiç bir şekilde temas kuramayacakları için yeterlidirler.

Boğulmaya odaklanan Brezilya Jiu-Jitsu gibi dövüş sanatları, teknikleri düzgün bir şekilde uygulamak için ihtiyaç duyulduğundan, fikir tartışmasından en iyi şekilde yararlanıyor. Esas olarak boğuşlamaya odaklanan dövüş sanatları, bir yarışma sırasında ve hatta kendini savunma olarak etkin bir şekilde kullanmadan önce biraz uygulanmaları gereken ortak kilitleri ve gönderme tekniklerini kullanır.

Öğrenim sırasında, öğrenciler ileri geri gidip birbirleriyle rekabet eder ve birbirlerini test ederler. Son birkaç dakika olmasına rağmen turlar değişecektir. Öğrenciler ayrıca nasıl yaptıklarını ve yaptıkları herhangi bir şeyi değiştirmeleri gerekip gerekmediğini bildirmeleri için eğitmenlerinden yardım ve içgörü alacaklar. Bu aynı zamanda eğitmenlere eğitimde ne kadar iyi ilerlediğinizi ve hangi alanlarda daha fazla çalışmanız gerektiğini görme şansını verir.

Bazen fikir tartışması, başkası sizinle birlikte çalışmaksızın, kendiniz yapılır. Kendi kendinize fikir tartışıyorsanız, boks torbası, mücadele mankenleri veya dövüş sanatınızda size yardımcı olacak diğer donanımlar gibi donanımları kullanacaksınız. Köpük veya lastik mankenler en çok el sıkma teknikleriyle veya zeminde delme ile kullanılır, çünkü teslim edilmeye çalıştığınız rakibi temsil ederler.

Sonuç olarak, fikir tartışması, donanıma veya diğer öğrencilere karşı öğrendiğiniz becerileri uygulamanın mükemmel bir yoludur. Öğrenciler, özellikle sizden daha yüksek bir beceri düzeyindeyse, karşı mücadele etmek için eğlencelidir. Fikir tartışmasını, başkalarının ne yaptığını ve sizin hareketlerinize ve tekniklerinize nasıl tepki verdiklerini öğrenmek için avantajınızı kullanın. Ne kadar uzun süre hamle yaparsanız ve hareketlerinizi uygularsanız, eğitiminize, hızınıza ve becerilerinizin yürütülmesine daha iyi sahip olursunuz.

ppppp

(kelime sayısı 464)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir