Kategoriler
Genel

Dövüş Sanatları Genel Bakış

Ne zaman bir birey kendini korumayı, kendini savunmayı öğrenmesini ya da daha iyi bir insan olduğunu öğrenmeye karar verirse, bir şey akla gelir – dövüş sanatları. Tüm dünyada uygulanmakta olan dövüş sanatları bugünlerde çok yaygındır.

Dövüş sanatları, Bruce Lee döneminde gerçekten ünlü olmalarına rağmen, yüzyıllar boyunca kullanılmıştır. Bruce, inanılmaz karşı savunmalarla çok hızlı vuruş yapan Jeet Kune Do stilini icat etti. İnsanlar Bruce Lee’nin ne kadar hızlı hareket edebildiğini görmeye başladıklarında, dövüş sanatlarına bakmaya ve onlara nasıl fayda sağlayabileceklerini görmeye başladılar.

Dövüş sanatları belirli tarzlara ayrılır. Tarzın tümü nerede ve ne okuduğunuza bağlıdır. Birçok kültür ve ülke, kökenleri, geliştirdikleri ve kusursuzlaştığı dövüş sanatları sunar. Brezilya’da Brezilya Jui-Jitsu, Japonya Karate, Tayland Muay Thai, Fransa Savate ve Çin Shaolin bulunuyor. Her stilin tekniklerde ve size neler sunabileceği konusunda farklı olacağını unutmayın.

Birçok kişi dövüş sanatlarının sadece savunma amaçlı olduğunu düşünse de, bu her zaman böyle değildir. Dövüş sanatları, turnuvalarda ve yarışmalarda da kullanılır; bu da fikir tartışması, yerdeki rutinleri ve hatta blok ve tuğla kırma gösterilerini içerebilir. Tüm dünyada, savaşçıların kendilerini ve bilgilerini kanıtlamaları için yarışmalar ve şanslar var.

Genel olarak, tüm dövüş sanatları kendini ve her şeyden önce kendini nasıl savunacağını öğretecek – kendini kontrol etmene yardımcı olacak. Bir savaş sanatı çalışmaya başladığınızda, çok daha iyi bir zihin durumu geliştirmeye başlayacaksınız. Hangi dövüş sanatı tarzını araştırırsanız çalışın, eğitmenler kendi başınıza kontrol altında olacaklar.

Kötü bir öfkeye sahip olan veya sadece kendi kendini kontrol etmeyi öğrenmeniz gerekenler, dövüş sanatları okumak için çok faydalı olabilir. Sadece kendi kendini kontrol etmeyi öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda en sert durumlarda kendinizi nasıl savunacağınızı da öğrenirsiniz. Kendi kendine kontrol çok önemlidir, çünkü dövüş sanatları yanlış kişiye öğretilirse, ölümcül niyetle çok ölümcül olabilir.

Son on yılda, Extreme Fighting, kafesin kralı ve en popüler UFC (Ultimate Fighting Championship) gibi dövüş sanatlarını sergileyen birçok ana yarışma oldu. UFC, dünyanın dört bir yanından gelen ilgi uyandıran yıllar boyunca uzun bir yol kat etti. Yeteneklerini test etmek ve kimin daha iyi dövüşçü olduğunu görmek için dünyanın her yerinden stilistleri bir araya getirir.

UFC ile bir çok insan dövüş sanatları hakkında yanlış fikir edindi. Bir savaş sanatını öğrenmek harikadır, ancak UFC’de çalışıyorsa, sizi her zaman sokaklarda koruyacağı anlamına gelmez. Örneğin karate, engellemeyi ve vurmayı öğretiyor, boğulmaya çok az ya da çok vurgu yapmıyor
teknikleri. Yaklaşırsanız, Karate gerçekten yardımcı olmuyor. Bununla birlikte, biraz mesafe ile, Karate çok yıkıcı olabilir.

Nasıl bakarsanız bakın, doğru nedenlerle öğrenirseniz dövüş sanatlarını öğrenmek harika olabilir. Her bir stil teknikte ve size ne sunması gerektiğine göre değişecektir, bu yüzden ihtiyaçlarınız için en iyi stili seçmelisiniz ve başarmayı umdunuz. Dövüş sanatları size kendini savunma ve kendiniz hakkında çok şey öğretebilir – tek yapmanız gereken denemek.

ppppp

(kelime sayısı 576)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir