Kategoriler
Genel

En İyi Dövüş Sanatları Tarzını Seçmek

Bir dövüş sanatı öğrenmek isteyen herkes için, birçok farklı stille ilgili bilmeniz gereken çok şey var. Tabii ki, birçok insanın sorduğu bir soru olan en iyi dövüş sanatını bulma sorusu var. Seçilebilecek çok sayıda dövüş sanatları stiliyle, öğrenmeyi seçmek çok karmaşık olabilir.

Ne duyacağınız ya da başkalarının ne söyleyeceği önemli değil, bir dövüş sanatını en iyisi olarak adlandırmak oldukça imkansız. Aslında, bir stilin en iyi imkansız olduğuna dair bir açıklama yapan, ortaya çıkan birçok faktör vardır. Bir stil bir yarışmada veya bir dövüşte diğerini geçse de, kazanan stilin her zaman en iyisi olduğu anlamına gelmez.

Acele etmeye ve bir savaş sanatı öğrenmeye karar vermeden önce, önce karar vermen gereken birkaç şey var. Dövüş sanatları, hangi stile karar verirsen ver, öğrenmesi harika. Bir dövüş sanatı, yaşamda nereye karar verirsen versin, sana kendini disiplin, kendini savunma ve sana yardımcı olacak diğer bazı özellikler öğretebilir.

Kendini savunma
Dünyanın her yerinde, kendini savunmayı diğerlerinden daha fazla vurgulayan birçok dövüş sanatları okulu ve dojo var. Kata, formlar veya hafif tartışmalara odaklanan okullar, kendinizi sokakta korumak için neye ihtiyacınız olduğunu öğretme olasılığından daha az. Eğer caddede kendini savunmak istiyorsan, sıkı çalışan ve pes etmeyen bir stil isteyeceksin.

Fitness
Dövüş sanatları kondisyon düzeyinizi artırabilse de, birçok dövüş sanatları stilinin arkasındaki amaç bu değildir. Tae Bo gibi bazı stiller sadece dövüş sanatlarına dayanıyor ve çok fazla fiziksel zindelik eğitimi içermiyor. Ana hedefiniz olarak zindelik arıyorsanız, dövüş sanatlarından başka bir şeye bakıyor olmalısınız.

Mücadele yeteneği
Bu, birçok farklı dövüş sanatları stiline göre değişecektir. Kendini savunma okulları, çoğunlukla hayatta kalmak için ihtiyacın olan her şeyi öğreterek, dövüş yeteneklerinden faydalanır. Dövüş sanatları stillerinin çoğu teoride yavaş, sana kata, hareketler ve formlar öğretiyor. Kendini savunma okulları ise en kısa sürede en fazla zararı vermeyi öğretiyor.

yarışma
Yarışmaya dayalı dövüş sanatları, kupa kazanma ve dünyaya dövüş sanatları tarzınızı gösterme ile ilgilidir. Seçtiğiniz rekabet, dövüş sanatları tarzınızı büyük ölçüde etkileyecektir. Ekran kata, hafif veya yoğun temasta mı yoksa vitrine mi vurmaya veya vurmaya mı odaklanacağınızla mı mücadele edeceğinize karar vermeniz gerekir.

Bir dövüş sanatları tarzına karar vermeden önce, daima bölgenizdeki okulları ve dojoları araştırmalı ve size neler sunduğunu görmelisiniz. En iyi okullar birkaç ücretsiz sınıfa katılmanıza ya da ilk birkaç ayınız için indirim yapmanıza izin verecektir. Sahip olduğunuz soruları cevaplayacak ve mümkün olduğu kadar çok şey öğrenmenize yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

Dövüş sanatları çok eğlenceli ve heyecan verici bir öğrenme deneyimi olabilir. Orada yüzlerce farklı dövüş sanatları tarzı vardır, ancak bölgenizde sunulanların ne olduğuna bağlı olarak, seçiminiz sınırlı olabilir. Karate, Tae Kwon Do, Kickboks ve Jiu-Jitsu ve en yaygın dövüş sanatları türleri ve normalde hemen hemen her yerde teklif edildi. Kung Fu, Shootfighting, Kenpo ve Shaolin stilleri gibi daha belirgin stilleri bulmak biraz daha zor.

Ev ödevinizi bölgenizde sunulan bazı stiller üzerinde yaparsanız, çalışma nedenlerinize en uygun olanı bulacaksınız. Dövüş sanatları, yaşam hakkındaki görüşünüzü değiştirebilir – tek yapmanız gereken, dövüş sanatınızın felsefesi hakkında elinizden gelen her şeyi öğrenmek için kendinizi adamak.

ppppp

(kelime sayısı 650)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir