Kategoriler
Genel

Muay Thai’ye Giriş

Tüm dünyada insanlar bunu duymuş ve muhtemelen ilk elden ya da televizyonda – öfkeli yumruklar, kemik kırma dirsekleri, ölümcül ve delici vuruşlar ve unutulmaz dizler – tanık olmuşlardır. Her ne kadar televizyonda izlemek harika olsa da, bu hareketlerin canlı olarak gerçekleştirildiğini görmek için hiçbir şey başlamaz – savaşçıları neşelendiren binlerce hayranla.

Bu Muay Thai kickboksunun harika dünyası. Muay Thai, bir milletin gururlu mirası bakımından zengin, diğerlerine benzemeyen bir savaş sanatıdır. Stil, Tayland halkının iyi bilinen tarihine iç içe geçmiştir. Nazik ve eğlenceli sevgi dolu insanlar olsalar da, hem kendilerini hem de topraklarını agresif güçlere ve hırsızlara karşı savunmak zorunda kaldılar.

Sahip oldukları şeyleri korumak için Tayland halkı, savaşacakları engebeli arazi tipine uygun bir yakın dövüş teknikleri savaş sistemi geliştirdi. Yıllar geçtikçe, sonunda tüm Taylandlı erkeklerin eğitmek için geçit töreni haline geldi. Bu inanılmaz dövüş sanatı.

Başlangıçta, Muay Thai tehlikeli ve ölümcül bir sanat olduğunu kanıtladı, savaşçıların güvenlik teçhizatı ya da korumaya sahip değillerdi – hepsi ellerinde yumruklarını eldiven gibi saracakları uzunluğa sahipti. Yıllar geçtikçe, savaşçılar için bir miktar koruma sağlamak için denklemin içine kurallar yazılmıştır.

Yıllar geçtikçe Muay Thai hem dünyanın hem de dünyanın dört bir yanından insanları çeken bir savaş sanatı ve bir tarz olarak ilerlemiştir. Muay Thai’yi ilgilenen öğrencilere öğretmeye yardımcı olacak nitelikli eğitmenler ile Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim tesisleri bulunmaktadır.

Bugünlerde, Muay Thai dünyanın en popüler sporlarından biri. Thai butiklerini haftalık olarak yayınlayan, dünyanın her yerinden hevesli dövüş severleri memnun eden çok sayıda televizyon ağı var. Uluslararası boks diğer popüler bir spordur, ancak başarılı uluslararası boksörler Muay Thai’ye başlamıştır. Bu, Muay Thai eğitiminin neden bu kadar popüler olduğunu ve aynı zamanda çok ölümcül olduğunu gösteriyor.

Normalde, Tayland’daki butikler, turlar arasında iki dakikalık bir dinlenme periyoduyla 5 üç dakikalık turla savaştılar. Tüm dövüşler, yarışmacılara öğretmenlerine saygı gösterme fırsatı veren bir danstan önce gelir. Dans, stiline dair birçok sembolik anlamı olan, ısınmak için mükemmel bir egzersiz.

Dövüşler sırasında ve hatta antrenmanla, her Taylandlı boksörün kol bandı ve saç bandı taktığını göreceksiniz. Savaşçıların giydiği kafa bandının bir keşiş veya öğretmen tarafından kutsandığına ve dövüşçüye şans getireceğine inanılıyor. Taylandlı boksörler antrenmanları ve dövüşleri ile gurur duyuyor, kafa bandı avcı için ilham kaynağı ve gurur kaynağı.

Eğitim sırasında Taylandlı dövüşçüler, ruhsal refahları, Muay Thai’nin tarihi ve hayatta kalmak için ihtiyaç duydukları beceriler hakkında çok şey öğrenecekler. Tayland dövüşlerinde yarışmayı planlayan savaşçıların, çok zorlayıcı olabileceğinden çok fazla pratik yapmaları gerekecek. Tay dili eğitimi, eğitim aldığınız yere bağlı olarak çok acımasız olabilir. Thai boksunun antik sanatlarını inceliyorsanız, çok titiz ve talepkar olmak için antrenmana güvenebilirsiniz.

Muay Thai pratik yapmak için zor bir sanat olsa da, çalışabileceğiniz en iyi dövüş sanatlarından biridir. Teknikleri öldürücüdür, antrenman zordur – yarışmalar her şeyi değerli kılar!

ppppp

(kelime sayısı 589)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir