Kategoriler
Genel

Ninjutsu’ya Bir Bakış

Ninjutsu olarak bilinen savaş sanatı, çok bulutlu bir geçmişi olan çok gizlidir. Tarih, o kadar iyi belgelenmemiş, dövüş sanatı hakkında bilinenlerin çoğu nesilden nesile aktarılanlar. Koga bölgesinden aileleri bu çok gizli üslubun yaratıcıları olarak belirten birçok tarihi kayıt var.

Yıllar boyunca 70’in üzerinde Ninjutsu Ryu tespit edildi ve keşfedildi, ancak çoğu öldü. Bunların çoğu, belirli bir Ryu’nun becerileri artık ihtiyaç duyulmadığında veya istenmediğinde, Ryu ölüyor ve varoluştan kayboluyor gibi görünse de, belirli bir teknik ve beceri kümesi etrafında yaratıldı.

Ninjutsu sanatı en iyi eski Japonya’daki ninjalarla ilişkilidir. Ninjalar, gizli ve çok gizli yaşamları için tüm dünyada iyi bilinmektedir. Ninja’nın, gerçekten kimsenin bilmediği, çok zorlu ve zorlu bir eğitimden geçtiği biliniyor. Gerçek ninjalar olan kişiler ya öldüler ya da kimseye gerçek kimliklerini bildirmelerine izin verilmedi.

1980’lerde, ninja eğilimi ABD’ye gerçekten çarptığında, Ninjutsu’nun eğitmenleri her yere dağıldı ve siyahı çok canlı bir renk haline getirdi. Yıllar sonra, eğilim yok olmuş gibiydi ve pek çok insan sanatı öğrenmeye çalışıyor.

Sanatla ilgili olarak, Ninjutsu terimi aslında herhangi bir stile değil, her biri farklı Ryu ile ifade edilen kendi görüşüne sahip bir dövüş sanatları grubudur. Ryu değişkenlik gösterir, biri belirli bir fiziksel dinamiğe odaklanabilir, diğeri ise yeniden yönlendirmeye odaklanabilir.

Pek çok insanın bilmediği şey ise, Ninjutsu’nun hem silahsız hem de silahlı dövüş becerilerini, felsefe, strateji ve tarihi içermesidir. Sanatı sunan, birçoğu öğretme biçimleriyle oldukça kapsamlı olan birkaç dojo� var.

Savaş sırasında, Ninjutsu mesafe, duruş ve akışa odaklanır. Stilistlere her harekete tepki göstermesi ve onları avantajlı konuma getirecek şekilde yanıt vermeleri öğretilir. Stilist bir avantaj konumunda olmakla karşılaşmanın sonucunu etkili bir şekilde değiştirebilir – hızlıca olumsuzdan olumluya doğru.

Ninjutsu’nun dövüş sanatını uygulayanlara, tüm bedenlerini, yaptıkları her şey için kullanmaları için talimat verilir ve eğitilir, bu da en fazla kaldıraç ve gücü sağlar. Ninjutsu Japonya’da iyi bilinmektedir ve iyi bir sebepten dolayı. Çok gizli bir dövüş sanatıdır, ama çok güçlüdür. Teknikler gizli ile birlikte kullanılabilir veya kendini savunabilir. Öğrenmesi harika bir savaş sanatı olabilir – eğer bunu öğreten bir dojo bulabilirseniz.

ppppp

(sözcük sayısı 470)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir