Kategoriler
Müzik

Caz Müzik Okulları

Tüm dünyada olduğu gibi ülke genelinde de birçok mükemmel caz müzik okulu var. Caz müziğinin sunduğu en iyi eğitimi almak isteyen gençler için en iyi kolejlerden bazılarının listesi.

Ithaca Koleji, Ithaca, NY

Ithaca Koleji’nde Caz Etütleri alanında Müzik Lisansı alabilirsiniz. Caz Etütleri programı, öğrencilerin kampüs içinde ve dışında birçok yerde performans sergilemelerini sağlayacak. Öğrencilerin alacağı bazı dersler: Caz düzenleme, caz doğaçlama ve caz tarihi.

Her iki caddede de caz müziği öğretiyor, örneğin, eğer bir vokal cazcısı veya herhangi bir çalgıda uzmansanız, özel dersleriniz geleneksel klasik tarzda yapılacaktır. Binbaşı caz gitar ise, elektro gitar çalışabilir, ancak yine de klasik gitarda nasıl çalacağını biliyorsun. Misafir sanatçılar Ithaca’yı ziyaret eder ve öğrencilere ustalık dersleri verir ve onlara koçluk yaparlar. Orada sahne alan bazı sanatçılar: Jaime Laredo, Ritim ve Pirinç, Bach Aria Grubu ve Vladimir Feltsman.

Berklee Müzik Koleji, Boston, MA

Berklee Müzik Okulu, dünyanın her yerinden gelen öğrencilerin caz müziği okumaya geldiği yerdir. Öğrenciler burada caz kompozisyonunda uzmanlaşacaklardı. Bu caz müzik programı, öğrencinin yaratıcı tarafını, çağdaş becerilerini, biçimsel, ayrıca melodiyi, ritmini ve uyumunu geliştirir. Öğrenci yapılacak bir kompozisyon grubu ile bitecek. farklı topluluklar oynamak için halka açık. Öğrenciler caz kliniklerine, konserlerine katılacak, projelere katılacak ve caz müziğindeki çeşitli kriterleri tartışmalarını sağlayacak kritik beceriler geliştireceklerdir. Bu majörün tamamlanması, öğrencilere profesyonel bir caz yazarı olarak kariyer yapmak için ihtiyaç duydukları tüm becerileri sağlayacaktır. Bu birinci sınıf bir müzik derecesi almak için kayıt yaptırmak için en iyi okullardan biridir.

Rochester Üniversitesi, Rochester, NY

Eastman Müzik Okulu, New York’taki müzik kalabalıkları arasında oldukça sıkça duyulan bir isimdir. Bu okula giden öğrenciler Caz Etütleri ve Çağdaş Medya derslerini alacaklardır. Bu ana dalını seçen öğrenciler performans, öğretim ve diğer müzik becerileri ve akademisyenler kazanacaktır. Bu binayı tamamlamak, bir şekilde öğrencilerin kendi patronu olmalarını sağlayacaktır. Bir senfoninin parçası olabilirler ve üniversitede öğretebilirler; veya özel öğrencilere öğretin ve kilise müzisyeni olarak yönetin ve becerilerini serbest bırakın ve resitaller verin. Bazı öğrenciler avukat veya müzik yöneticisi olurlar çünkü Eastman School’da müzik eğitimi, onlara yapma ve bir şeyler yapma disiplini kazandırır.

Manhattan Müzik Okulu, New York

Bu okula devam eden öğrenciler, caz müziği kariyerlerine başlamaya hazır olduklarında yetenekli besteciler, düzenleyiciler ve sanatçılar olacaklar. Öğrencilere uzman öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. Aynı zamanda iyi bilinen caz sanatçılarıyla da sahne alabilecek. Caz müzik dalında lisans düzeyinde dersler, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim verilecek. Caz müziği alanında kariyer kazanmakta ciddi olanlar, gerçekten bu okullardan herhangi birinin kayıt yaptırmayı düşünmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir