Kategoriler
Genel

Kung Fu’ya Bir Bakış

Kung Fu’nun savaş sanatı bir kültür alışverişi, bir tür egzersiz ve ayrıca kendini korumanın bir yoludur. Sanat, Gung Fu, Wu Shu ve hatta Kuo Shu olarak da bilinen dünya çapında popülerdir. Karate ile hem el hem de ayak tekniklerini kullanmak gibi bazı ortak özellikleri paylaşır. Kung Fu dövüş sanatlarının en popüler biçimlerinden biridir ve aynı zamanda en eskisidir.

Kung Fu’da, en popüler Shaolin Tapınağı’nda kökleri olanlar olsa da, birkaç stil ve varyans vardır. Ancak çoğu insanın bilmediği şey, Kung Fu’nun Çin’de ilk Shaolin tapınağında olmasına rağmen yıllar önce uygulanmış olmasıdır.

Dövüş sanatları meraklılarının çoğu, Kung Fu da dahil olmak üzere, savaş sanatının asıl amacı olarak kendini savunmayı düşünür. Kendini savunma Kung Fu ile uğraşırken, dövüş savaşmak ve savunmaktan çok daha fazlasıdır – zihin, beden ve ruhu geliştiren gerçek bir sanattır.

Kung Fu, öğrencilere başkalarının üstesinden gelmeyi öğretmez, çünkü öğrencilere kendi içlerine bakmayı öğretir ve duyguları üzerinde tam ve tam kontrol sahibi olmayı öğrenir. Kung Fu, öğrencilere barış içinde kalmayı ve çatışmalardan kaçınmayı öğreten bir uyum sanatıdır. Eğer bir durum öğrenciye bedensel olarak zarar verirse, o zaman duruma vesile olmak zorundadır – savaşçı olmak ve kendini savunmak.

Tıpkı diğer dövüş sanatları türleri gibi, Kung Fun da teknikleri uygulamak ve doğru hareket için çok önemli olan dengeyi öğretiyor. Dengenin ardındaki temel kavram, Çinlilerin cennet ve dünya arasındaki dengeyi koruduğuna inandığı dengenin aynı olmasıdır. Bu denge kavramı, eğer düşüncelerini tamamen odaklarlarsa ve zihinlerini herhangi bir dikkat dağıtıcı şeyden arındırmazlarsa öğrenciler tarafından elde edilebilir.

Kung Fu, herkes tarafından öğrenilebilecek bir dövüş sanatıdır. Diğer tüm savaş sanatlarında olduğu gibi, güçlü bir arzu alıyor. Zengin bir mirasa ve gururlu bir mirasa sahiptir. Kung Fu, yanlış şekillerde kullanılması gerçekten ölümcül bir savaş sanatıdır. Tiger, Dragon, Eagle Claw, Crane ve Snake gibi ünlü beş hayvanı da içeren Kung Fu’da farklılıklar var.

İsimlerinin verildiği hayvanlar tarafından uyarlanan beş hayvan tarzı, dövüş sanatlarında en etkileyici olanıdır. Kaplan Pençesi, beş hayvandan en ölümcül olanı, öğrencilere korkunç kaplan gibi vurmalarını öğretiyor. Bu stil öğrencinin gücünü elinde tutar, böylece grevdeyken eti keser. Tiger Claw çok ölümcül olmasına rağmen günümüzde bu tarzı öğreten öğretmenler bulmak çok zor.

Diğer dövüş sanatlarının aksine, Kung Fu için gerçekten bir yarışma yok. Stilistler diğer yarışmalarda rekabet edebilecekler ancak gerçekte sadece Kung Fu için olanları bulamıyorlar. Bu eski bir dövüş sanatıdır, yani sadece savaşmak için başka seçeneğin olmadığı durumlarda kullanılır. Kışkırtıldığında, stilist yüzleşmekten kaçınmak için elinden geleni yapmalıdır.

Kung Fu, ne olursa olsun saygı derslerini, başkalarına adalet, ruhun uyumu ve toplam öz kontrolü öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu özellikler, birlikte eşlendiklerinde, öğrencilerin toplumla başa çıkmak zor bir başarıya ulaşmalarını sağlar. Kung Fu, öğrencinin genel refahını geliştirmekle ve zihinsel ve fiziksel tokluğa giden düz yolu takip etmekle ilgilidir.

ppppp

(kelime sayısı 594)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir