Kategoriler
Genel

Kemere Yakından Bir Bakış

Çoğu dövüş sanatında, sahip olduğunuz kayışın rengi dövüş sanatları tarzınızdaki rütbenizi gösterir. Dövüş sanatları ile kullanılan kayışlar, dövüş sanatları dünyasında evrensel bir araçları veya sıralamaları olmamasına rağmen, bu tarzdaki sıranızı ifade eder. Aşağı yukarı, belirli dövüş sanatınız hakkında ne kadar bilginiz olduğunu başkalarına anlatırlar.

Kemer renklerinin dövüş sanatlarında kullanılması, yüzlerce yıl öncesine dayanan eski bir uygulamadır. Kemerler ve dövüş sanatlarında kullanımı, Kodokan Judo olarak bilinen stili yaratan Jigoro Kano olarak bilinen bir adam tarafından başladı. Kano, dövüş sanatları tarzındaki rütbesini belirtmek için sadece beyaz ve siyah kemerleri kullanarak başladı. Kemerleri kullanma sebebi, hangi öğrencilerin farklı aktivitelerde yarışabileceğini belirlemekti. Örneğin, beyaz kemerli olanlar, siyah kemerli olanlar ile aynı etkinliklerde rekabet edememiştir.
 
Kano, kayış kullanma fikrini açıkladıktan kısa bir süre sonra, dövüş sanatları dünyasına diğer kemer renkleri tanıtıldı. Yıllar geçtikçe, bir öğrencinin tarzında ne tür bir deneyim yaşadığını söylemenin harika bir yolu oldu – sadece kemerine bakarak. Diğer stiller, Karate, Taekwondo ve diğerleri de dahil olmak üzere bu sistemi yıllar içinde kullanmaya başladı.

Sıralamayı belirtmek için kayış kullanmakla ilgili tek sorun, bir okulun başka bir okuldan farklı gereksinimleri olabileceği gerçeğidir. Her ikisi de aynı dövüş sanatlarını öğretebilse de, sıralama sistemi ve belirli bir sıralama elde etmek için gerekenler tamamen farklı olabilir. Bu, özellikle bir okuldan gelen siyah bir kuşak başka bir okuldan alınan siyah kuşak tarzında belirtilmediği sürece, karışıklıklara neden olabilir. Çoğu okul aynı kriterlere uysa da, kendi benzersiz tarzını birleştirmeyi seçen okullar var.

Çoğu dövüş sanatları stilinin rütbeyi belirtmek için kemerleri kullanmasına rağmen, orada dövüş sporu gibi bazı kemerleri kullanmayan dövüş sanatları vardır. Kemerleri kullanmamayı seçen stiller, kendini savunma amaçları için az ya da çok oldukları için, sıralamalara da uymaz. Çukurlaşma da kemerleri kullanmayan başka bir stildir. Bu stiller, geleneksel dövüş sanatları anlayışından farklı olmasına rağmen, kendinizi korumayı öğrenmek için mükemmeldir.

Her şey bir yana, kemer dövüş sanatları için bir yeniliktir. Öğrencilere amaçlayacak bir şey ve uygulamaya devam etmeleri için bir neden verir. Dövüş sanatlarını okuyan çoğu öğrenci, dövüş sanatlarında en prestijli kuşak olan siyah kuşak kazanmayı amaçlamaktadır. Bir siyah kuşak, siyah kuşak kazanma fırsatını elde etmeden önce pek çok düşük dereceli kayıştan geçerken, pratik yapmak yıllar alır.
 
ppppp

(kelime sayısı 469)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir