Kategoriler
Müzik

Lise Caz Yarışması Hakkında Her Şey

Caz sever kitlelerin, aynı yerde, hon ettikleri becerileri sergilemek için bir yarışmada yarışacak daha heyecan verici bir şey yok. Ülkenin dört bir yanındaki lise eğitimciler vokal Caz topluluklarına, Jazz Bands, Jazz Orchestra’nın okullarını temsil etme yarışmasında yer almak için farklı yerlerde birleşiyorlar. Bu caz yarışmasına katılan herkes, okul yılının çoğunda müziği öğrenmek için çok çalışıyor ve hazırlanıyor.

Müzik eğitimcileri, öğrencilerinin gerçekten eşsiz olmasını sağlayan küçük bir repertuar yığını oluşturuyor. Caz yarışması için sahne almanın anahtarı müziği tanımak ve öğretmenin onlara öğrettiği gibi ifade etmektir. Meselenin gerçeği, tüm Caz şarkıcılarının şarkı söylemeli ve öğretmen sizin için harekete geçmedikçe geri durmamalı. Bütün enstrümantalistler müziği takip etmeli ve sesi biçimlendirmelidir. Caz müziği, parçanın kişisel bir yorumu olarak gelmesi gereken bir ifadedir. Ne de olsa, müzisyenlerin doğru müzik ve yorumlarının mevcut olmaması durumunda, Jazz yarışmalarındaki kazananlar nasıl var?

Neyse ki, başarılı Jazz Group, ses aracıyla duygusal duygu gösterme konusunda kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacak bir şeye sahip olmalıdır. Her üye aynı şeyi yaptığında, omurgayı titreten en büyülü müzik atmosferini yaratır. Biri, müziği yazılı olarak sade bir şekilde çalabilir veya müziği yazılı olarak güzel bir şey haline getirerek çalabilir. Duygu her zaman müzik performansına dahil edilmelidir. Ayrıca, Jazz yarışmalarında yapılan müziğin dinleyicilere inandırıcı olması gerekir.

Yani, müziği hissetmezseniz, başka hiç kimse onu hissetmez. Bu nedenle, duygusal olmayan bir performans sıkıcı ve ilgi çekici değildir. Duygu, hayatınızdaki herhangi bir şeyi kavraması zor bir şeyse, Bay Holland’ın Opus stratejisini denemelisiniz.

Enstrümanünü istediği gibi çalamayan bir kız vardı. Filmde kendisine çok şey ifade eden bir şey düşünmesini söyledi. Bunu düşündü ve gerçekleştirebildi. Çalmakta olduğunuz parça sizi kişisel olarak hareket ettirmiyorsa gerçekleştirmesi zor olabilir. Ancak, müziğin ne hakkında olduğunu biliyorsanız, yorumlaması daha kolay olacaktır. Örneğin, Stuart Gorrell ve Hoagie Carmichael tarafından yazılan “Aklımda Georgia”, biri hiç Georgia eyaletine seyahat etmemiş olabilir. Bununla birlikte, müzik Gürcistan devleti için bir hayranlık ifadesidir.

Lise Caz yarışmasına katılan tüm öğrenciler sahne alırken bu duyguyu sonuna kadar kullanmalıdır. Başka bir deyişle, aklınızdan çıkarmaya çalıştığınız bir şey düşünün. Düşünce, bir kişi, bir yer ya da hatta tuttuğunuz bir nesne olabilir. Lise Caz yarışmasında parlamaya ve müziği kalbinizden hissetmeye hazır olun. Yeteneklerinizi göstermek için öğretmenlerin doğru müziği seçmesi zarar vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir