Kategoriler
Resim

Island Holidays: Salt Spray Kaçamakları

Okyanus esintisi ve tuz spreyi ile ilgili bir şey var, bir adada tatil yapmayı yakında unutamayacağınız bir şey yapar. Adalar her okyanusta ve her kıtanın yakınında bulunabildiğinden, ada tatilleri çok çeşitli olabilir. Bir plajda uzanabilir veya balinalar izleyebilir, botanik okuyabilir veya yerli zanaat tezgahları satın alabilirsiniz. Ada tatilinizi planlarken her şey size kalmış.

Kuzey Amerika adaları, Prince Edward Island ve Newfoundland’daki Kanada doğu sahil adalarını içerir. Bu bölgelere ada tatilleri bozulmamış doğal güzelliği, serin, konforlu sıcaklıklar ve balina gözlem gezileri ile dolu olacak.

Bu bölgelerin güneyinde, doğu ABD kıyılarındaki küçük Bermuda adası yer almaktadır. Bermuda, yüzlerce kilometrekare resif formasyonuyla çevrilidir ve şnorkelle yüzmeyi ilginç bir etkinlik haline getirir. Daha az maceraperest için, camdan bir botla dolaşabilir ve güzel denizaltı dünyasını seyredebilirsiniz.

Güneye doğru ilerleyerek Karayip adalarını buluruz. Bunlar uzun zamandır turistler için popüler yerler olmuştur. Burada plajlar beyaz ve kumlu ve hava çok sıcak. Bu adaların içlerinde, çok çeşitli kuşları ve diğer vahşi yaşamı bulabilirsiniz. Cayman Adaları, Jamaika, Barbados, Virgin Adaları ve diğer pek çok yer ada tatilini güzelleştiriyor. Her adanın kendine özgü bir tadı ve hissi vardır.

Avrupa, yakınlarda her tür adaya sahiptir ve bu da ada tatilleri için harika yerlerdir. Yunanistan adalarını ziyaret edin; berrak denizleri, sessiz plajları, zeytinlikleri ve basit hayatı göreceksiniz. Güncel restoranlar ve alışveriş yapmayı sevenlerin tercihi Corfu, Lefkas ise rüzgar sörfçüleri ve denizcilerle popüler. Portekiz yapımı Madeira adası güzel havası ve dünyadaki en düşük suç oranlarından birine sahip. İspanya açıklarındaki Kanarya Adaları, Avrupalılar için popüler bir turizm merkezidir.

Ada tatillerinde yeni bir trend eko-turizmdir. Bu, ne toprak ne de ziyaret ettiğiniz yerel halkın hiçbir şekilde zarar görmeyeceği şekilde seyahat ediyor. Eko-turizme ilgi duyan insanlar kuş gözlemciliği, doğa yürüyüşü ve bölgeye etki etmeyen diğer ada etkinliklerinin tadını çıkarabilirler.

Herkes ada tatilinde olmayı hayal ediyor. Dünyanın her yerinde, her biri kendi kültürel deneyimini ve doğal harikalarını sunan adalar var. Ada tatilleri için pek çok bölge hala bozulmamış ve tenha, diğerleri ise hareketli ve heyecan verici. Ada tatilleri günlük yaşamınızdan gerçek bir sapma sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir