Kategoriler
Resim

Ev ve Hobi Basit Sevinçlerine Dönmek

Geçtiğimiz yıllarda birçok anne kariyerini sürdürme kararını vermiş, ancak bu eğilim değişiyor gibi görünüyor. Ev ve hobi, küçük çocukları için bakıcı olmaları için finansal ve kişisel fedakarlık yapmak isteyen bu kadınları çağırıyor. Birçok kadın evde bakıcı olmaya geri döndü ve hobi becerileri, tek bir gelirli aile olmanın finansal zorluklarını aşmalarına yardımcı olabilir.

Anneye evde yardımcı olan bir hobi yemek yapmaktır. İş olarak kabul edilebilse de, yemek yapmak ve pişirmek büyüleyici hobilerdir. Birisi farklı ülkelerin mutfağını keşfedebilir veya gurme ikramları oluşturmayı öğrenebilir. Fırınlama, mağazada satın alınan somun maliyetinin bir kısmı için aileyi besleyen sağlıklı tam tahıllı ürünler sağlayabilir.

İşe yarayan bir başka ev ve hobi becerisi, bir dikiş makinesinde dikmektir. Birçok ev sahibi, sanat eseri olan yorganlar üretiyor. Bu güzel teklifler, istenmeyen kumaşları karelere ve diğer şekillere geri dönüştürerek ve parçaları sanatsal olarak düzenleyerek ucuza yapılabilir. Evde kalmak için yararlı olan diğer dikiş becerileri, tamir, değiştirme ve kıyafet yaratmadır. Favori eğlenceler hakkında sorgulandığında, kadınlar genellikle üst sıralarda dikiş dikerler.

Bazı anneler ve eşleri aktif olarak evlerini tadilatı için çalışırlar ve hobi doğrama becerileri işe yarar. Bir gelirli aile, “kendin yap” kelimesini “kendin yap” şeklinde öğrenerek yaşam maliyetini düşürür ve “diyete” dönüştürülür. İnternet, evlere, mobilyalara ve diğer eşyalara her türlü onarım ve tadilat yapılması hakkında bilgi bulmayı mümkün kılmıştır.

Bahçecilik sadece katılımcıyı doğaya yaklaştırmakla kalmayıp aynı zamanda aile masasına yüksek kalitede ürünler koyabilen bir hobidir. Hatta bazı aileler hobi seralarına yatırım yapıyor ya da her hafta çiftçilerin pazarlarında bir miktar satış yapmak için yeteri kadar büyüyorlar. Bahçe yetiştirmek gibi iyi bir pratik hobi, insana çabalarını faydalı ve karlı bir şey yarattığını anladıklarında bir başarı hissi verir.

Sanat anlayışı taşıyan ev sahibi ebeveyn, ev çevresinde ucuz bir uyum ve güzellik yaratabilir ve herkesin yaşam standardını yükseltir. Hiç para harcamayı gerektirmez. Belki kurutulmuş yabani çiçekleri güzelce ayarlayabilir veya herkesin ruhunu kaldıran basit el harfli duvar sloganları oluşturabilir.

Evet, ev ve hobi bugünün kadınlarına çağrı yapıyor, bu insanlara ve en önemli şeylere daha yakın bir yaşam tarzı önerdi. Kariyer kadınları bugünün dünyası üzerinde gerçekten önemli bir etki yaratırken, birçok insanın eve ve hobiye sessiz dönüşü, herhangi birimizin düşündüğünden daha fazla etkiye neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir