Kategoriler
Resim

Tatil El Sanatları: Şükran Günü Süslemeleri Çocuklar Yapabilir

Şükran günü harika bir tatil! Geçtiğimiz yıl, Tanrı’nın size ve ailenize ne kadar iyi olduğu, hasat ve barınma, sağlık ve umut vermek için ne kadar manevi bir yenileme yapılması gerektiği. Bu keyifli durumdan en iyi şekilde yararlanmak için, çocuklarınızla birlikte tatil el sanatları yapın. Bu günlerde, Şükran Günü sık sık Hallowe’en’in ürkütücü süslemeleri ve Noel’in ışıkları ve galaları tarafından sıkılıyor. Aşağıdaki tatil el sanatları ile eviniz bu sessiz ama önemli kutlama için dekore edilebilir.

Türkiye süslemeleri için doğal bir seçimdir. Yılın bu zamanlarında bilinen bir proje, çocuğun elini izlemesi ve sonuçta hindi haline getirmesidir. Başparmak baş ve parmaklar tüm görüntülenen kuyruk tüyleridir. Yemek için yetiştirilen hindilerin çoğu şimdi yerli beyaz çeşidi iken, ilk Şükran Günü’nde Hacılar tarafından yenilen hindiler yabani kahverengilerdi. Vahşi bir hindideki kuyruk tüyleri kahverengidir ancak yanardönerdir. ışığı yakalamak ve çok renkli görünmek. Bu yüzden çocuklar kuyruk tüylerini parlak renklerle boyarlar.

Hindi başı gaganın altında bir miktar suya sahip. Bu kırmızı renkli, gevşek derinin dikey bir kapağı. El hindisinin bir hindi gibi görünmesini sağlamak için bunu çizdiğinizden emin olun. Sıska bacaklar ve kuş ayakları ekleyin. İşiniz bittiğinde çocuklar hindileri kesip duvara asabilirler. Bu hindi sürüsünü ailedeki bütün ellerin büyüklüğünde yapmak gerçekten çok hoş. Küçük el şekilleri özellikle tatlı.

Şükran Günü tatil el sanatları yaparken yapmak için başka bir güzel hindi dekorasyon hindi kapı dekorasyonu. Kahverengi bir inşaat kağıdı gövdesi ve bir hindi başı yapın. Şimdi çok sayıda renkli tüy şekli yapın. Her aile üyesi tüyünün üzerine, hindi kuyruğunun bir parçası olarak takmadan önce şükrettiği bir şey yazar. Tüm tüyler kullanılıncaya kadar tekrarlayın ve ziyaretçileri şükran mesajı ile selamlamak için hindiyi ön kapıya asın. Türkiye’ye eşlik etmek için “O’nun için Tanrı’ya şükret!” Diyen bir işaret yap. ya da basitçe “Müteşekkir olun!” ya da “Size minnettarız!” ya da ne istersen.

Çocuklar inşaat kağıt zincirleri yapmaya bayılır. Evi Şükran Günü için daha fazla dekore etmek için, tatil sanatlarından biri olarak sonbahar renklerinde bir kağıt zinciri yapmalarına izin verin. 9 x 12 inç inşaat kağıdı kullanarak, kağıdı uzun kenarından ikiye bölün ve yarıyı bir inç kalınlığında altı inç uzunluğunda şeritler halinde kesin. Şeritin uçlarını bir daireye bağlamak için bir zımba kullanın. Bir sonraki şeridi daireye sokun ve zımbalayın. Kahverengi, kırmızı, sarı ve turuncu renklerini değiştirme işlemine devam edin. Zincirler uzun olduğunda, onları tavandan veya merdiven raylarından geçirebilirsiniz. Kapıyı hindi yapmazsanız, çocuklar her bir kâğıt şeridine zincir için eklemeden önce şükrettiği bir şey yazabilirler.

Şükran Günü, diğer ticari tatil günlerinin dışarıda kalmasına izin vermek için güzel bir tatil. Şükran Günü için evi süslemek üzere tatil el sanatları yaparak, bu günü de özel tutabilirsiniz. Geniş aile, teyzeler, amcalar, büyükanne ve büyükbaba, vb., Gençlerin evi dekore etmek ve yaptıkları ziyaret için neşelendirmek için yaptıkları tatil zanaatlarını görmekten mutluluk duyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir