Kategoriler
Resim

El Sanatları Hediyelik Fikir: Bir Önlük Yap

Özel birini yapmak için el sanatları hediye fikri arıyorsanız, belki o kişi bir önlük ister. Önlükleri düşündüğümüzde, mutfakta anneleri ve büyükanneleri sıkça düşünürüz, ancak erkekler de önlük yaptırmaktan faydalanabilirler. Sık sık mangal yapmaktan zevk alırlar, bir şey için. Ayrıca atölyede bir önlük kullanabilirler. Çocuklar da sanat ve zanaat gibi birçok etkinliği için önlük kullanabilir. İşte herkes için uyarlanabilen bir önlüğün el işi hediye edilmesi için basit talimatlar.

El sanatları hediye ettiğiniz kişiye uygun sağlam bir kumaş parçasıyla başlayın. Kumaşın etrafındaki yolun 1/3 / 4’ünü saracak kadar geniş ve yaka kemiğinden dizin hemen üstüne kadar kaplayacak kadar uzun olması gerekir. Büyük bir yetişkin için, 25 ila 30 inç genişliğinde ve 36 ila 40 inç uzunluğunda olması gerekir. Daha zayıf bir yetişkin daha dar bir önlük kullanabilir, ancak ellerini yanlarından sileceklerse, ekstra genişliği takdir edebilirler. 10 yaşındaki bir çocuk için bir önlük, yaklaşık 25-30 inç uzunluğunda yaklaşık 18 inç genişliğinde bir kumaş parçası ile başlayabilir.

Kullanılacak en iyi kumaş türü, orta ağırlıkta denim veya dimi gibi dayanıklı pamuklardır. Çuha veya muslin gibi yumuşak pamuklular mutfakta iyidir, ancak uzun sürmez ve bahçeye ya da atölyeye tamamen dayanmaz. İhtiyacınız olan diğer malzemeler iplik ve dikiş makinesidir. Ayrıca, boynu dolaşmak için bir kayış, sırt bağları ve cepler için de yeterli miktarda kumaşa ihtiyacınız olacak.

El sanatları hediyesini tasarlarken, ceplerinizde istediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz. Her önlük ceplerinde daha kullanışlıdır. Mesela evleri temizleyen bir kişi, kazandıkları siperler, sprey şişeleri, süngerleri ve sert fırçaları için kazandıkları ihtimal ve puanlar için cep kullanabilir.

Önlüğü yapmak için, kumaş parçasını uzunlamasına katlayın. Bu, şekli bir tarafı keserek iki tarafı simetrik hale getirmenizi sağlar. Kesim yaparken ne şekillendireceğiniz, önlüğün ön kısmı olacaktır. Yetişkin büyüklüğünde bir önlük için önlüğün 9 inç genişliğinde olması gerekir. Kattan yaklaşık 5-1 / 2 inç ölçün. Bu, ön kenarın genişliğinin yarısıdır ve bir kenar oluşturmak üzere iki katın altına katlamak için bir inçtir. Önlüğü şekillendirmek için kenarı keseceğiniz parça, merminin ucu bağların bağlanacağı yer olan yarım kurşun şeklinde olacaktır. Yarım mermi şeklinin uzunluğu yaklaşık bir ayak olmalıdır ve genişlik kattan kumaşın dış kenarına kadar 5-1 / 2 inç olarak işaretlenmiş noktadan olacaktır. Bu parçalar kesildiğinde, sonuç önlük şeklindeki bir kumaş parçası olmalıdır.

Şimdi önlüğü ceplerle ve istediğiniz diğer süslemelerle süsleyin. Bundan sonra, el sanatları armağanının etrafını saran güzel bir etek için kenarlarından tümüyle kıvrılma ve sağlam dikişlerle dikiş yapma zamanı gelmiştir. İki santim genişliğinde iki parça kumaşı bir avluya kadar kesin. Boyuna katlayın ve ham kenarları içeriye doğru katlayın. Bağları yapmak için uzunluk boyunca basın ve dikiş yapın. Önlük el sanatları hediyesinin beline bağları takın. (Bu bağlar biraz uzun gözüküyorsa, bunun nedeni birçok insanın bağları öne getirip onları bağlamayı sevmesidir.) Başka bir kumaş parçasını 18 ila 20 inç uzunluğunda 5 cm genişliğinde katlayın ve uzunca bastırın. . Uzun kenarın ham kenarları 1/2 inç’in altına sıkışmış şekilde tekrar basın. Açık tarafı dikin. Bu parçayı, önlüğün üst taraflarına takın, önlüğün arkasına dikin ve ön kısmın üst kısmına dikin. Takarken döndürmemeye dikkat edin.

Evcilik, barbekü ve atölyede çok çalışan insanlar, sağlam bir önlük el sanatları hediye takdir edeceklerdir. Çoğunlukla, kullanabilecekleri bir el sanatları hediyesi yapmak için harcadığınız çabayı ve tasarımı takdir edeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir