Kategoriler
Resim

Aile Tatilleri: Barış ve Uyum İçin İpuçları

Aile tatillerinde neler yapmaktan hoşlanırsınız? Plaja gitmek ya da ülkede bir hafta geçirmek? Belki kamp yapmayı veya akrabaları ziyaret etmeyi seviyorsunuz. Neyin tadını çıkarırsanız yapın, aile tatilleri, ailedeki herkesin yeniden tanışma ve birlikte kaliteli zaman geçirme şansıdır. Ebeveynlerin gençleriyle gerçekten konuşmaları ve yaşamlarında neler olup bittiğini öğrenmeleri için bir şans. İletişim hatlarını açık tutmak önemlidir ve aile tatili bunun için iyi bir zamandır. Ebeveynleriyle iyi ilişkiler kurmak, gençleri beladan uzak tutmada en önemli faktörlerden biridir.

Araştırmalar, ailelerin birlikte tatil yaptıkları zaman birlikte yemek yemelerinin daha muhtemel olduğunu ve tartışmaların daha düşük olduğunu göstermiştir. Televizyon izlemiyorlar, çünkü birlikte bir şeyler yapmakla ilgileniyorlar. Çocuklar, ebeveynlerinin tatildeyken farklı davrandıklarını bile rapor ediyorlar.

Aile tatilleri çocuklarınızla bağlantı kurmak için iyi bir zaman olsa da, zaten var olan iletişim sorunları otomatik olarak kaybolmayacaktır. Özellikle gençlerle birlikte dinlemek ve esnek olmak önemlidir. Çocukların ne yapmak, yemek yemek ve plan yapmak istediklerini öğrenin. Gençler bile sınırlara ihtiyaç duyarken, ebeveynlerin gereksiz yüzleşmelerden kaçınmaya çalışması önemlidir. Neden aldığınız kararları aldığınızı açıklayın ve onlara olumlu ilgi gösterin.

Çocuklar seyahat planlarına dahil edilmekten memnun kalacaklardır. Seçenekler arasındaysa, bir tema parkı ya da plaj seçme şansı çok yüksektir. Bazen bir gencin aile tatillerinde özel bir arkadaş edinmesi iyi çalışır. Bu, ebeveynlerin yükünü artırabilse de, genç gerçekten bunu takdir edecektir. Ayrıca, bazen çocukların ebeveynleri yerine dedeleriyle birlikte tatile gitmeleri iyi çalışır. Bazen burada çocukların açılmalarına ve endişeleri hakkında iletişim kurmalarına yardımcı olabilecek özel bir ilişki vardır.

Aile tatillerinde, eğer gençler işbirliği yapmazsa veya uygunsuz davranırsa, sorunla özel olarak ilgilenmeye çalışın. Gençler utandırıcıların farkındadır ve bu duyarlılıktan faydalanmak için gereksiz yere anlamına gelir. Aslında, çocuklara davranışlarının sizi nasıl utandırdığını açıklayabilir ve sırayla geçinmek ve uygun davranmak için daha çok çalışabilirler.

Atıştırmalıklar, içecekler ve eğlenceler varsa çocuklar aile tatillerinde daha mutlu olacaklardır. Birkaç çocuk arabada uzun bir yolculuğun tadını çıkar! Bireysel CD çalarlar veya elde tutulan video oyunları sunmaya çalışın ve bolca banyo molası vermeyi unutmayın. Bazen çocuklar haritayı izlemenize yardımcı olabilirlerse sürüşün tadını daha çok çıkarırlar. Bu, onlar için de bir eğitim etkinliğidir. Bu önerileri izleyerek aile tatilleriniz mutlu bir anı yaratabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir