Kategoriler
Resim

Smooth Sailing için Cruise Tatil İpuçları

Seyir tatilinden daha lüks bir şey var mı? Lüks bir gemide egzotik yerlere seyahat etmek, güneş ışınlarını yakalamak ve tuzlu meltemleri solumak, işin verdiği özenden ne kadar usta olursa olsun, her birini yenileyip yenileyebilir. Ancak, bir seyir tatil olabilir en iyi olmak için planlama gerektirir. Hatırlayacağınız bir seyir deneyimi için bu ipuçlarına göz atın.

Peki, bir tatil gezisi planlarken nereden başlıyorsunuz? İlk olarak, bütçeniz nasıl? Giderleri azaltmanız gerekiyor mu? O zaman işte size tatilinizi daha ekonomik hale getirmek için birkaç ipucu.

Seyir tatilinizi planlarken, sezon dışı ve sezon tarihlerinin bulunduğunu ve seyahatinizi sezon dışı sezonda en iyi teklifi alabilmek için planlamak istediğinizi bilmelisiniz. Bununla birlikte, bilmeyeceğiniz şey, seyir hatlarının yıl boyunca fiyatları bir çok kez değiştirmesidir. Mutlak en düşük sezon fiyatlarının ne zaman olduğunu öğrenin ve öğrenin. Ayrıca, gemileri son dakikada değiştirebilmeniz için planlarınızı biraz esnek tutun. Bazen bir gemi kapasiteye kadar doldurulmaz, bu nedenle seyir hattı son birkaç bileti gerçek bir pazarlıkta satar. Tatilde insanlar hediyelik eşya, içecek vb. İçin para harcadıkları için her zaman kapasiteye yelken açmak avantajlarıdır. Bu bilgiyi gerçekten çok iyi bir anlaşma için kullanın.

Tatilinize gideceğiniz yer, maliyetinizde de büyük bir fark yaratabilir. Popüler bir yer seçerseniz, daha az popüler olan bir yer seçmekten daha ucuz seyahat edebilirsiniz. Diğer bir husus, bu çağrı bağlantı noktalarına gerçekten önem verip vermediğinizdir. Okyanus gemisinde kalmak ve lükslerin tadını çıkarmak istiyorsanız, hiçbir yerde durmayan bir yolculuk yapın. Bu “hiçbir yere yolculuklar” diğerleri kadar lüks ancak daha az maliyetli.

Seyir tatilinde güvende olmak için, yanınıza çok pahalı donanım veya mücevher götürmeyin. Pasaportunuzun, sağlık sigortanızın ve diğer evraklarınızın güncel olduğundan emin olun. Alıştığınız kıyıdan indiğinizde istemeden ihlal edeceğiniz yasaları sorduğunuzdan emin olun. Limanlardaki ve hatta sudaki kanunlar değişkenlik gösterebilir ve kesinlikle yabancı bir yasa uygulayıcı kurumla büyük bir zorluk yaşamak istemezsiniz.

Daha hafif seyahat etmek için, gemide bulunabilecek ekipmanları öğrenin. Örneğin, seyir hattı ütüler veya saç kurutma makineleri sağlıyorsa, sizinkileri toplamanız gerekmez. Ayrıca kendi örnek beden şampuanınızı, diş macununuzu ve diğer banyo malzemelerini de hazırlayın, çünkü bu eşyalar hediye dükkanında daha pahalıya mal olacak. Yolculuk tatilinizde çamaşırhaneye erişiminiz olmalı, bu yüzden çok fazla kıyafet almak zorunda değilsiniz. Her iki veya üç günde bir kırışmaya dayanıklı hafif bir kıyafet seçin ve farklı görünümler alabilmeniz için renkleri koordine eden renklerden ayırın. Seyir tatilinizde bu tür aktivitelere katılacaksanız, resmi ve yarı resmi bir kıyafet seçtiğinizden emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir