Kategoriler
Resim

Yaratıcı El Sanatları: Hurda Kumaşlardan Elde

Özel bir kişi için bir hediyeye ihtiyacınız varsa veya gevşemek için biraz zamana ihtiyacınız varsa, yaratıcı bir el işi yapın. Hazırlık, stresli hissettiğinizde terapötiktir ve ayrıca kullanışlı veya dekoratif bir ürün verebilir. Herkesin bir yaratıcılık ölçüsü vardır ve modern kit ve kalıplarla yaratıcı bir el sanatının hayal kırıklığı içinde bitmesi gerekmez.

Bir dikiş makineniz varsa, faydalı ve hoş bir hediye olacak yaratıcı bir el işi yapmayı öğrenebilirsiniz. Potholders, hurda malzemeden veya istenmeyen giysilerden ve biraz da iki katlı önyargı bandından yapılabilecek harika bir dikiş projesidir. İşte bu yaratıcı el sanatları için basit talimatlar.

İlk önce poterin önü ve arkası olmak üzere iki adet 8 inçlik (21 cm.) Kumaş karesini kesin. Bu parçalar için mutfağınıza uygun koordinasyon kumaşları seçin. Kolaylaştırmak için, desen olarak kullanmak üzere bir karton parçasından 8 inçlik bir kare deseni yapabilirsiniz. Dolgu için istiflenecek eski kumaşlardan 8 inç kareler kesin. Kumaş karelerinin yığınının sizi bir güveçten koruyacak kadar kalın, esnek ve dikilebilecek kadar ince olmasını istiyorsunuz.

Tüm katmanları istifleyin, böylece dış katmanlar dışa bakar ve dolgu katmanları içerde kalır. Tüm katmanları bir arada tutmak için birkaç büyük düz pim koyabilirsiniz. Şimdi tam yığının ortasına dikin. İlk dikişe dik, yine ortasından dikin. Kareyi 4 kareye böldünüz. Yığın boyunca tekrar köşeden köşeye, diğer köşeden köşeye dikin. Katmanlar şimdi birleştirilmeli ve sağlam olmalıdır.

Yaratıcı el sanatınızın ham kenarlarını ciltlemek için makasla kesin, böylece tüm katmanlar tekrar kenarlarda kalır. Sapma bandının bir katlanmış kenarını açın. Daha geniş önyargı şeridinin kullanımı daha kolay gibi görünebilir, ancak dar tip daha düzgün bitmiş bir ürün yapar. Bir köşeden başlayarak, bandın kenarlarını kap tutucunun kenarları ile hizalayın ve kenardan yaklaşık 1/4 inç olacak şekilde ilk katlama çizgisi boyunca tüm katmanları dikmeye başlayın. Açılan bandı, başlangıç ​​köşesine gelinceye kadar kenarların etrafına takarak düzgün ve yavaşça dikin. Asma bandı, 3 cm (7 cm.) Bırakarak bir askı halkası haline getirin.

Sapma bandını ham kenarın üzerine katlayın, böylece orta kat saksı dışının dışına gelecek ve diğer kat sapma bandının ham kenarını gizleyecektir. Şimdi, en iyi sonuçları elde etmek için, son eline geçtiğinizde yaratıcı el sanatınızda bir ilmek oluşturarak ciltlemeyi aşağı doğru uzatın.

Bu tutucu, bir dikiş makinanız varsa yaratabileceğiniz yaratıcı el sanatlarından yalnızca bir örnektir. Tamamlandığında, geri dönüştürülmüş tüm malzemelerden yapılmış faydalı bir ürüne sahip olacaksın. Bu yaratıcı el sanatını vermekten çekinmeyin ya da kendiniz için saklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir