Kategoriler
Resim

Çocuk Programları için El Sanatları Fikri Nasıl Bulunur?

Çocuk zenginleştirme konusunda zanaat fikri arayan bir kamp yöneticisi veya Sunday School öğretmeni misiniz? Belki yaratıcı tipte olmadığınızı hissediyorsunuz ve el sanatları projeleri ile gelmekte zorlanıyorsunuz. Bazı insanların zanaat fikirleri bulma ve hatta icat etme becerisi olduğu doğrudur, ancak yaratıcılığınız geliştirilebilir. Çocuk ihtiyaçları için bir zanaat fikri bulmayı kolaylaştırmanın yolları var.

İlk önce, herhangi bir mükemmeliyetçiliği bir kenara bırakın. Kendinizi düşünmeye kilitlemek bir şeyi yapmanın tek bir doğru yolu vardır, her kararı zorlaştırır. Yardım ettiğiniz çocuk programından bağımsız olarak, her zaman uygun birçok zanaat fikri vardır. Yanlış olanı seçmek için endişelenme! İlgili çocukların yaş ve beceri seviyelerini dikkate aldıysanız, seçiminiz yeterli olacaktır.

Ardından, bütçenizi göz önünde bulundurun. Çocuk programları için bir zanaat fikri seçerken, bazılarının pahalı olduğunu bilmeniz gerekir. Eğlenceli bir köpük resim çerçevesi veya küçük bir sopa yapmak için hazır ambalajlı kitler birkaç çocuk için uygun maliyetlidir, ancak çok sayıda çocuğa sahip bir el sanatı yapmanız gerekiyorsa, bu kitler çok pahalı olabilir. Hemen hemen aynı projeyi, yalnızca el işi kiti bileşenlerine bakarak ve aynı malzemeleri indirim mağazasında toplu olarak satın alarak yapmak genellikle kolaydır. Önceden biçimleri kesmek veya en azından çocukların kendi kesimlerini yapmak için kullanmaları için karton desenleri yapmak gibi bazı hazırlıklar yapmanız gerekebilir. Ancak tasarruf buna değecek.

Diğer bir husus şudur: Kadın liberallerinden yıllarca bencil olmalarına rağmen, gerçek kız ve erkeklerin farklı mesleklerden hoşlandıkları gerçeği var! Zanaat biraz kız gibi görünüyorsa, erkek kampında kullanmayın. Bağcıklı deri billfolds, Hint eserler, dinozor sanatı ve benzeri projeler ile sopa. Kızlar boncukları ve pembe ya da mor olan her şeyi sever. Her iki cinsiyetten çocukların da bulunduğu çocuk kampı için bir zanaat fikri için, onu çocuksu tarafta tutun ve kızları mutlu etmek için pembe materyaller sağlayın.

Yaratıcı olmayan türlerin farketmediği bir yaratıcılığın bir yönü de, fikirlerin başka fikirlerden kaynaklandığıdır. Başka bir deyişle, zanaat fikirlerinin bir kitabına veya web sitesine bakarsanız, belki hiçbiri size çekici gelmez, ancak izin verirseniz, benzer bir proje için bir fikir ortaya çıkarırlar. Elinizden geleni kullanın ve zanaat yönlerinde yapmanız gerekenleri değiştirin. Örneğin, zanaat ön cephesinde yazılmış bir slogan olabilir. Kendi gereksinimlerinize uyacak şekilde sloganı değiştirmeniz gerekirse, tamamen sorun değil. Örneğin, resimde gösterilen proje “Kızlar sallanır!” Diyebilir. Bunu “O Kaya!” Olarak değiştirebilirsin. Bu sizin VBS ihtiyaçlarınızı karşılarsa daha iyi olur.

Son bir öneri, çocukların kullanımı için iyi bir zanaat fikrine sahip olmak için talimatları değiştirmek veya yeni bir şey yaratmak zorunda olmadığınızı fark etmektir. Sizin için daha uygunsa, mektuba verilen talimatları takip etmekten çekinmeyin. Çocuklar her iki şekilde de iyi vakit geçirecekler. Sadece bir zanaat fikri seçin, çünkü çocuk yaratıcılığı her zaman yetişkin yaratıcılığını yener! Bu alanda kendi yeteneğiniz hakkında şüpheleriniz olsa bile, çocuklar bunu yaratıcı yapacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir