Kategoriler
Resim

Grup İçin El Sanatları Fikri: Duvar Resmi Yapın

Zanaat fikirlerinin çoğu, çocuklar veya yetişkinler olsun, bireylere yöneliktir. Bazen birlikte çalışan bir grup çocuk için işe yarayan bir zanaat fikrine sahip olmak istersiniz. Birlikte duvar resmi yapmak bir grup için işe yarayan bir fikirdir. Birlikte çalışarak, paylaşılan bir alanı süslemek için bir şeyler yaratıyorsunuz. Bireysel el sanatları sergilenebilir, ancak benzersiz bir eşya genellikle neredeyse aynı olan bir eşya grubundan daha etkilidir. Ek olarak, bazen çocukların el işi, onun gibi olsun ya da olmasın, sadece eve alındıklarında kargaşaya dönüşür ve annem onu ​​atmadan çok uzun sürmez. Bir grup duvar resmi yapma sanatı, birkaç hafta boyunca sergilenebilir ve kimsenin evinde karışıklık yaratmaz.

Bir çocuk grubu duvar resmi için temel malzemeler dondurucu kağıttır. Dondurucu kağıt yaklaşık 18 inç genişliğinde ve çok zor. Bir tarafı plastik kaplıdır. Bu, yiyeceğe yerleştirilmek üzere tasarlanmış olan taraf. Üzerine çizim yapma ve işleri diğer tarafa yapıştırma şansınız artacaktır. Sınıf veya grup duvar resimleri çok sayıda farklı tasarım öğesi içerebilir. Bazı parmak boyalarını karıştırabilir ve çocukların kağıt üzerinde el izleri (hatta ayak izleri!) Yapmasını sağlayabilirsiniz. Sevdikleri resimler için eski döküm dergilerini ve renkli katalogları incelemelerini ve resimleri kesmelerini ve yapıştırmalarını sağlayabilirsiniz. Kalem, boya kalemi veya jel kalem kullanarak karalamalar, tasarımlar, imzalar, sloganlar veya resimler ekleyebilirler. Duvar resmine de yapıştırma yapıştırıyorlar. Bu zanaat fikri çok esnek!

Duvar resmi yapmak için, bir şekilde grupla ilgili bir konu seçin. Örneğin, grup izcilerse ve kamp yapmayı öğreniyorlarsa, duvar resmi kampla ilgili öğelerin resimlerini içerebilir. Dinozorları öğreniyorsanız, onları tema olarak kullanabilirsiniz. Düşmek için sevimli bir duvar resmi yapan gerçekten dağınık bir proje istiyorsanız, parmak boyasını sonbahar renklerinde karıştırın. Çocukların her biri, ön kollarını ilk önce kahverengi boyaya koyarak bir ağaç yapabilir. Sonra ağacın gövdesini yapmak için kollarını kağıdın üzerine koyuyorlar. Parmak izlerini, kollarının üst kısmında beş kısa kol olacak şekilde yaymaları gerekir. Yaprakları yapmak için, çocuklar diğer sonbahar renklerinde boyalar kullanarak ağacın her yerine parmak izi yaparlar. Karıştırırken parmak boyasına birkaç damla bulaşık deterjanı eklerseniz, çocukların kollarını temizlemek daha kolay olacaktır. Bu zanaat fikri için eski kıyafetleri veya önlükleri olduğundan emin olun.

Küçük okul öncesi çocuklar, hayvan temalı bir duvar resmi yapmaktan hoşlanırlar. Muhtemelen, başlayacak hayvan dergisi resimlerini bulmalı ve kesip çıkarmalı ve ardından çocukların yapıştırma için istediklerini seçmelerine izin vermelisiniz. Tutkal çubukları küçük çocuklar ile kullanmak için temiz. Resimlerin bir kısmını baş aşağı yapıştırırlar. Bekle ve azarlama. Bu zanaat fikrinde önemli olan süreçtir. Çocuklar, parmak boyasına batırılmış hayvan çerez kesicilerini de duvardaki hayvanları damgalamak için kullanabilirler. Kağıdı, masaya yapıştırmanız gerekebilir, böylece çocuklar çalışırken kayamaz.

Yetişkinlerin sıklıkla yaptığı bu zanaat fikrinin ayrıntılı bir formu, bir temanın etrafında bir yorgandır. Gruptaki her kişi, grubun ne anlama geldiğini gösteren bir yorgan karesi oluşturur. Bu yorgan kareler, kumaş kalemlerle renklendirilebilir veya patchwork veya aplike hazırlanmış olabilir. Yine, zanaat fikri bir grup dayanışma oluşturmak ve bir sanatçının diğerine olan becerilerini vurgulamak değil. Yorganın üst kısmı tamamlandığında, onu bağlamak ya da yormak için bir grup projesi olabilir. Özel bir merkezi yere asılabilir veya takdir edilen bir lider veya üyeye verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir