Kategoriler
Resim

Kil Pot El Sanatları: Sundurma için bir Çan Yap

Kil çömlek el sanatları ev dekorasyonu yapmak için sevimli bir yoldur. Toprak kap el sanatlarında, kil saksıları, bahçıvanlara hitap eden çeşitli dekoratif şeylere dönüştürülebilir. Genellikle, zanaatkardeş yeni çömleklerle başlar. Saksılar genellikle boya ile süslenir, ayrıca eşya oluşturmak için ip veya kordon ile bağlanır.

Kil çömlek işçiliği için kaplar, 2 inçten daha küçük olmayan küçük çaplardan, bir ayak üzerinde devasa boyutlara kadar birçok farklı boyutta satın alınabilir. Yeni bir proje için daha küçük kaplarla başlayın. Yeni başlayanlar ayrıca, çok ayrıntılı bir tasarımda çok fazla tencere kullanmayan toprak kap el sanatlarını da seçmelidir.

Toprak kap el işlerinde yeni olan biri için iyi bir yapıtın örneği, iki toprak kaptan bir zil yapmaktır. Yaklaşık beş veya altı inç çapında bir tane, diğeri ise çok küçük olan bir tencere alın. Küçük olanı zil için tokmağı olarak kullanacaksınız. Ayrıca dekoratif bir kord, iki büyük ahşap boncuk ve istediğiniz renkte boyaya ihtiyacınız olacak. Ayrıca zili süslemek için bazı yapıştırıcı mücevherleri satın almak isteyebilirsiniz. Çan ön sundurma için güzel bir dekorasyon yapar.

Kordonu iki fit (60 cm.) Uzunluğunda kesin. Ucu 3 cm (8 cm.) Üzerine katlayın ve bir halka oluşturarak üst düğüme bağlayın. Bu halka çanı bir kancadan veya çividen asmak içindir. Şimdi büyük kil çömlek baş aşağı çevirin. Kablonun gevşek ucunu tenceredeki deliğin içinden geçirin. Saksıyı yan yatırın ve büyük tahta boncuklardan birini kordonun yukarısına, kablo ucundan yaklaşık 10 cm (25 cm) kadar kaydırın. Şimdi kordonu boncuk etrafına bağlayın, böylece boncuk kordondaki konumundan kayamaz. Bunu doğru yaptıysanız, potu ilmik ile kaldırabilirsiniz. Kil çömlek işlerinde, boncukların kabın altındaki deliğin içinden geçmesini önleyecek kadar büyük olması gerekir.

Kablonun gevşek ucunda, küçük kabı aynı şekilde bağlayacaksınız. Kablonun ucundaki diğer büyük tahta boncukların bağlanmasını kolaylaştırmak için küçük kabı kordonun üstüne kaydırın. Şimdi tüm düzenlemeyi ilmek ile kaldırdığınızda, daha küçük kabın, daha büyük kabın üzerine çırpıldığında hoş bir ses çıkarması için, daha büyük kabın içinde serbestçe durması gerekir.

Daha büyük tencerenin dışını, istediğiniz şekilde boyayla süsleyin. Holstein inek teması için siyah beyaz lekeler halinde boyamak isteyebilirsiniz. Zilin üst kısmını ipek veya kuru çiçekler ve yeşilliklerle ve şerit yaylarla süslemek de isteyebilirsiniz.

Bu el sanatındaki bir çeşitlilik için, çanlardan üçünü yapın ve yatay bir dalgaların karaya attığı odun parçasından ya da diğer ilginç doğal ahşap parçasına asın. Asılı kil çömlek işçiliği yaparken, boncukların yeterince büyük olduğundan ve sıkıca yerine bağlandığından emin olun, çünkü toprak kaplar yere düşerse kırılır.

Diğer toprak kap el işçiliği, bir araya getirilmiş ve boyanmış büyük bir oyuncak bebek veya korkuluk yuvalarını yapmaktır. Bebek bir sandalyeye oturabilir veya ön verandanın bir adımına oturabilir. Bir korkuluk, bir fener ayağı, bir cüce veya bir çocuk gibi görünmek için yüzünü boya. Kil çömlek el sanatları özellikle sergilenmek için uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir