Kategoriler
Resim

İç Savaş Kurşun Toplama: Geçmişi Onurlandıran Bir Hobi

İç Savaş sırasında 1000’den fazla farklı türde mermi kullanıldığını biliyor muydunuz? Bu, İç Savaş’ta mermi toplamanın popüler bir hobi haline gelmesinin bir nedenidir. Diğer bir sebep ise, İç Savaş zamanının, ateşli silahların ve mühimmatın gelişiminde meydana gelen değişiklikleri görmesidir. Devrimin eski yuvarlak tüfek topları, alıştığımız biçimde mermilerle değiştiriliyordu. İç Savaş savaş alanlarında misket topları bulunurken, en yaygın kullanılan mermi türü, üssün etrafında üç halka bulunan .58 kalibrelik mermidir. Bulunan birçok mermi, biçimsiz olarak sıçramıştır. İç Savaş ve ateşli silahlardan her zaman etkilenmişseniz, İç Savaş mermi toplamanın tadını çıkaracağınız bir hobidir.

İnternet alım satımının gelmesiyle İç Savaş mermileri daha tahsil edilmiş ve fiyatlar hızla yükselmiştir. Sadece bu değil, bazen satıcılar bilgilendirilmez ve merminin değerinden fazlasını ister. Bu nedenlerden dolayı, İç Savaş mermi toplamaya yeni başlıyorsanız, iyi bir fiyat kılavuzu satın almak isteyeceksiniz. Sizin için daha iyi sonuç verirse çevrimiçi bir fiyat kılavuzu bile bulabilirsiniz.

Birçok İç Savaş mermi toplayıcısı, İç Savaş döneminden gelen mermi kalıplarını ve diğer kalıntıları da toplar. Gerçek bir meraklı, Güneydoğu’daki kasaba ve alanlarda başkaları ile savaşlar yürüten bir İç Savaş reenactoru olma olasılığını bile araştırır.

İç Savaş mermileri diğer koleksiyonerlerden satın alınarak toplanabilir veya kazmak ve arama yapmak için doğrudan savaş alanlarına giderek başlayabilirsiniz. Metal dedektörü İç Savaş mermisinin toplanmasını kolaylaştıracak. Üniformalardan, mermi kalıplarından, kemer tokalarından ve savaştan diğer metal eşyalardan düğmeler de bulabilirsiniz. Mermilerden bazıları oldukça derin gömülü olabilir. Bir kulaklık takmanız ve metal dedektörünüzdeki tondaki değişikliklere çok dikkat etmeniz gerekir. İç Savaş kalıntılarının avlanması korunan savaş alanlarında yasak, ancak savaşların yapıldığı eski yerler var. Sahibinden izin aldığınızdan ve kaztığınız tüm delikleri doldurduğunuzdan emin olun.

Bazı insanlar metal detektörlü mermiler için avlanmanın orada ölen askerlere saygı duymadığını gösterir. Bu fikri anlarlar çünkü bazen kurşun avcıları kurşunla birlikte kemikleri bulurlar. Bununla birlikte, gerçek şu ki, bu şekilde mermi bulan mermi avcılarının birçoğu kronikleşmiş ve haritalanmış durumda. Bu da İç Savaş hakkında bildiğimiz birçok gerçekle sonuçlanıyor.

İç Savaş, Amerikalıları etkilediği her şey yüzünden büyülemektedir. Herkes köleliğin ABD’nin tarihinde korkunç bir leke olduğunu kabul etse de, devletlerin hakları konusunu güçlü bir merkezi hükümete karşı tartışan bazı insanlar var. İç Savaş mermi toplanması, en fazla zayiat düşünüldüğünde, zaman zaman biraz rahatsız edici olsa da, ilginç bir hobidir. Kardeşinin mısır tarlalarında ve meralarda kardeşe karşı savaştığı hatırası asla geçmeyecek. İç Savaş mermi toplanması, bu anıtsal tarihi olayı anmanın bir yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir