Kategoriler
Resim

Noel El Sanatları: Boncuk ve Boru Temizleyici Süsler

Sıradan boru temizleyicileri ve ucuz akrilik boncuklardan yapılan yılbaşı süsleri çok hoş ve yapımı kolaydır. Oldukça etkileyici görünüyorlar, ancak küçük çocukların yapması için yeterince kolay. Bu tekrar tekrar kullanmak için bir Noel zanaat fikridir. Daha yaşlı insanlar da, Noel ağacınız için farklı köpüklü süslemeler yapmak üzere değiştirilebilecek olan bu Noel sanatını yapmaktan keyif alacaklardır.

Boncuk ve boru temizleyici süsleri yapmak için, istenen renklerde ve akrilik boncuklarda ortak boru temizleyicileri gerekir. İki tip boncuk özellikle boru temizleyicileri üzerine asıldığında etkilidir. Bir tür, sunburst boncuk olarak adlandırılır, ancak aynı zamanda kürekli boncuklar, kar tanesi boncukları veya starburst boncukları olarak da bilinir. Bu boncuklar, çekimler için delik içeren bir merkezin etrafına eşit aralıklarla yerleştirilmiş altı adet yüzeye sahiptir. Bu sunburst boncuklarının birçoğu ardışık olarak dizildiğinde, birbirine kenetlenen bir düzende birbirlerine otururlar.

Bu Noel zanaat için de etkili olan diğer boncuk türüne üçlü boncuk veya pervane boncuku denir. Çekme deliği etrafına yerleştirilmiş üç tane yuvarlatılmış direğe sahiptir. Sunburst boncuklar gibi, üç boncuk ardışık olarak dizildiğinde birbirine kenetlenir. En ışıltılı ve çekici Noel süsleri için, saydam kırmızı, yeşil ve berrak renklerde üç boncuk ve / veya sunburst boncuk alın. Üçlü boncuklar, bu Noel sanatında da kullanılabilecek metalik altın ve gümüş renklerinde de bulunabilir.

Boru temizleyicileri, gümüş ve altın renkli tinsel ile tüm renklerin şönillerinde bulunabilir. Noel el sanatları için kullanılacak en iyi renkler metalik ve Noel renkleridir. Boncuklar boru temizleyicileri kaplar, ancak uçların birlikte bükülmeleri ve askılara dönüştürülmeleri gerekir, bu yüzden gösterirler.

Herhangi biri, hatta küçük çocuklar bile, bu boncukları boru temizleyicilere bağlayabilir. Boncuk temizleyicinin ucunu bükerek boncukların düşmemesini sağlayın. Boru temizleyici bir iğne gibi çalışır, bir iğneyi gereksiz kılar. En iyi sonuçları elde etmek için, çocuklara ip çekerken renkleri nasıl değiştireceklerini veya üç renkten oluşan bir desen başlatmayı gösterin. Boncuklar boru temizleyicileri üzerine gerildiğinde, farklı Noel şekillerine bükülebilirler. Örneğin, kırmızı ip ve boncukları sırayla temizleyin, ardından bir şeker kamışı şekli için boru temizleyicinin bir ucunu bükün. Veya kırmızı ve yeşil boncukları değiştirin ve bir çelenk için bir daire oluşturun. Çelenk süslemek için küçük bir yay oluşturmak için kırmızı boru temizleyici kullanın. Noel el sanatları için bir askı oluşturun ya da daireyi ağacın bir dalının üzerine kaydırın.

Berrak boncuklar ve gümüş boru temizleyicileri denerseniz, güzel kar tanesi veya yıldız süsleri yapabilirsiniz. Kar taneciği tasarımları, basit fakat hoş bir dekorasyon için boncuklar olmadan sadece gümüş boru temizleyicileri bükülebilir.

Boncuk ve boru temizleyicisi süsleri, her yıl kullanacağınız bir Noel aracıdır. Çocuklar ve ebeveynleri bu basit ama sevimli Noel sanatını takdir edeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir