Kategoriler
Resim

Sanat ve El Sanatları Fikri: Köpük Tabakalı Gözlük Çantası

Çocuklarınız için yeni sanat ve el sanatları fikri arayan bir kamp yöneticisi, öğretmeni veya evde eğitim anne misiniz? Veya belki de kıdemli bir merkezde veya bakımevinde bir rekreasyon direktörısınız ve yeni bir proje kullanabilirsiniz. Her iki durumda da, bu sanat ve el sanatları fikri herkes için ilginç ve eğlenceli olacak. Bu cam çanta hediye olarak verilebilir veya kolye çantasına dönüştürülebilir.

Gözlük kasasını yapmak için, aşağıdaki basit malzemelere ihtiyacınız olacak: bir kare el işi köpüğü, plastik veya büyük kör iğneler, kordon bağları veya kalın iplikler. Her biri 3-1 / 2 inç (9 cm.) 6 inç (15 cm.) Köpükten iki dikdörtgen kesin. Bir delgiyle, her dikdörtgenin üç tarafına delik açın, bir kısa kenarı deliksiz bırakın. Delikleri 1/2 inç aralıklarla açın ve delik ve el yapımı köpüğün kenarı arasında en az 1/4 inç boşluk bırakın. Deliklerin aynı hizada olması gerekir, böylece iki parça birbirine bağlanabilir. Küçük çocuklar için zanaat hazırlıyorsanız, delikleri kendiniz açmalısınız. Aksi takdirde, yeterli sayıda delik delme varsa, zanaatkarlar bu adımı yapabilir.

Bu noktada zanaatkarlar, zanaat köpüğünün diğer renklerinden dekoratif şekilleri kesebilir veya hazır kesim köpük şekilleri setleri satın alabilirsiniz. Özel bir etkinlikte zanaat yapıyorsanız, tatil İncil okulu gibi, etkinliğin temasını yansıtan şekilleri seçin. Örneğin, eğer İncil okulu veya kampı bir kovboy temasına sahipse, çizme, kovboy şapkası ve yıldız gibi uygun şekilleri bulun. Çocukların sevdikleri şekilleri seçmelerine ve istediğiniz şekilde yapıştırmalarına izin verin. Ayrıca, özellikle zanaatkarlar biraz daha eskiyse, üzerine yapıştırılacak boncuklar veya pullar da sağlamak isteyebilirsiniz.

Bu sanat ve zanaat fikrindeki bir sonraki adım, plastik iğneyi iplik ya da kordon ipliğinden geçirmektir. İplik kullanımı biraz daha kolay olabilir, ancak kordon dantelleri parlak ve çekicidir. Bir çimdik, bazı küçük çocukların öğretmenleri iğne olarak bir bobby pin kullanırlar. Kesinlikle güvenli bir alternatif. İpliği açıklıktan geçirin ve bobin piminin açık ucunu iğnenin noktasıymış gibi kullanın. Çocuklar artık gözlük kasasının önünü ve arkasını birbirine bağlamaya başlayabilir.

Bu sanat ve zanaat fikrini bir kolye çantasına dönüştürmek için, her bir köşeye uzun bir tutuş yaparak bir parça ip kordonu takın. Çocuklar bu vakayı gizli notları ve küçük nesneleri saklamak için bir yer olarak kullanmaktan zevk alacaklardır. İsterlerse gözlük kasasını bir ebeveyn, büyükbaba veya gözlük takan bir arkadaşına verebilirler. Her iki durumda da, bu sanat ve el sanatları fikri herkes için ilginç olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir