Kategoriler
Sanat

Sanat Müzayedelerinde Deniz Ürünlerinin Bulunması

Sanat müzayedelerinde koleksiyonum için gerçekten güzel deniz ürünleri buluyorum. Geçen ay Charleston’da bir sanat müzayedesine gittim ve 19. yüzyılda gemilerde kullanılan bir çift mumla çalışan navigasyon ışığı buldum. Bu tip mumlar da deniz feneri merdivenlerinde kullanılmıştır.

Koleksiyonum aynı zamanda 1891 yılında yapılmış bir deniz ürünü içerir. Bir kronometredir ve hala iyi zaman tutar. Çok özel, çünkü üzerindeki geniş ok İngiliz Donanması tarafından satın alındığını ve sadece en iyi zaman parçalarına sahip oldukları biliniyor. Koleksiyonumun bu kısmını New Hampshire’daki bir sanat müzayedesinde buldum.

Koleksiyonumda Dallas’taki bir sanat müzayedesinde bulduğum başka bir kronometre var. Bana elli yıldır sahip olduğu birinden bir tahta kutu içinde satıldı. Bu deniz kalıntısını dolaba koymuşlardı. Ekranda tutmayı planlıyorum.

Birkaç yıl önce Miami’de bir sanat müzayedesinde bulundum ve kişisel koleksiyonum için harika bir deniz ürünü buldum. Kazandığım pusula 100 yaşın üzerindeydi ve İran’da yapıldı. Pusula yüzünün üzerine oyulmuş zodyakın on iki işareti vardır. Bunun harika bir keşif olduğunu düşündüm.

Çocuklarım bir sanat müzayedesine giderken deli olduğumu düşündü Hartford ve üç yüz liralık Deniz Kuvvetleri çapalarıyla geri döndüler. Bahçede harika görüneceklerini düşündüm. Bahçemde, ağaçlarımın çevresinde yaptığım yataklarda sanat yapmayı seviyorum. Kimse onları boşaltmama yardım etmek istemedi.

Kendimi Mississippi’deki bir sanat müzayedesinde, SS Contessa’dan orijinal yapının plakası üzerine yapılan bir ihale savaşında buldum. Gerçekten eşsiz ve harika bir denizcilik ürünüdür. Parlattım ve satın aldığım vitrinde parlıyor.

Deniz ürünleri artık talepte görünmüyor. Birkaç yıl önce, koleksiyonumun bir nedenden dolayı eklenmesi kolaylaştı. Her yerdeki sanat müzayedeleri Müzayede bloğunda gerçekten harika şeyler yapmaya başladım.

Eski gemilerden gelen pirinç plakalar her zaman sanat müzayedelerinde satış yapmak için en sevdiğim şeylerden biri olmuştur. En sevdiğim deniz plaklarından biri İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılan bir gemiden geldi. Plakanın bulunduğu gemiye Marechal Joffre adı verildi ve 1942’de Fransızlardan alındı. Denizcilik Komisyonu USS Rochambeau gemisini yeniden adlandırdı.

Birkaç yıl önce Anchorage’daki bir sanat müzayedesine katılacak bir arkadaşım vardı ve benim için bir zil çaldı. Nakliye ücretinin ne kadar olacağı konusunda hiçbir fikrim yoktu, ancak koleksiyonumda bu denizcilik ürününü istedim. Muhteşemdi.

Bu hafta sonu katılmayı düşündüğüm bir sanat müzayedesinde gerçekten güzel bir denizcilik eşyası olacak. Deniz feneri ürünleri son zamanlarda giderek daha çok ilgimi çekiyor. Müzayede için antika bir kandil olacağına karar verdim ve kazanmayı planlıyorum. Fiyat muhtemelen on beş yüz dolara yükselecek, ama umrumda değil. Koleksiyonumda bu deniz ürününe ihtiyacım var.

ppppp

565

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir