Kategoriler
Sanat

Sanat Müzayedelerinde Dekoratif Koleksiyon

Sanat müzayedelerinde yıllarca birçok dekoratif koleksiyon buldum. Tüm bulgularımı içeren bir vitrinim var. Bütün dekoratif koleksiyonlardan en sevdiğim şey Pendelfin tavşanları.

Pendelfin tavşanları genç bir kızken ilgimi büyüledi. Babam İngiltere’ye yerleştirildi ve annem bana bir sanat müzayedesinde ilk dekoratif koleksiyonumdan aldı. Benim için aldığı kitap ayracı çok nadir görülür ve son zamanlarda onbeş yüz dolardan fazla bir değer verdim.

Dekoratif koleksiyonların satışa çıkarıldığı ilan edildiğinde, bölgemdeki sanat müzayedelerinde araştırma yaptım. En büyük umudum Ayakkabı adında bir Pendelfin eşyası bulabilmemdir. Beş yıldan beri bu parçayı arıyordum.

Dekoratif koleksiyon parçalarının daha büyük parçaları, bir sanat müzayedesinde gerçekten çok hızlı bir şekilde pahalı görünüyor. Pendelfin tavşanlarını, fiyatın ulaşamayacağı bir noktaya teklif ederken, aynı anda üç kişi gördüm. Bu tavşanlara bayılırım, ancak bir sanat müzayedesine katıldığımda bütçede kalmak zorundayım.

Koleksiyonumun başında istediğimden çok daha fazla para harcadığım bir sanat müzayedesinde bulduğum bir Pendelfin maddesi var. Dekoratif koleksiyon sevgisinin ne kadar tutacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Aldığım ürün, tavşan betimlenen Robert’le birlikte, üç santim dört santim küçük bir plaktı.

Online sanat ihaleleri ile dekoratif koleksiyonlar satıyorum. Sanat ihalelerinde ve şahsen katıldığım satışları buluyorum. Hiç bir parça Pendelfin satmadım. Onları kendi özel koleksiyonumda tutarım. Kocam bana Auctioneer adlı bir Pendelfin heykelciği aldı. Onu seviyorum.

Pendelfin tarafından üretilen tavşanların neredeyse hepsi küçüktür. Bu dekoratif koleksiyon değerlerini uzun süre korudu. Sanat müzayedeleri, daha büyük ve nadir olan harika parçaların peşinde koşmak için harika bir yerdir. Birkaç yıldır Ruby Teyze adında birini arıyordum.

Ruby Teyze büyük boy tavşanlardan biridir. Ben zaten Soames Amca ve Annem var. Bunlar aslında ilk dekoratif koleksiyon parçalarındandı. Onları evlenmeden önce kocamla katıldığım sanat müzayedesinde buldum.

Pendelfin tarafından ortaya konulan bir yıldönümü eseri vardı. Yeni ve dekoratif koleksiyon satan mağazalarda görmeye devam ettiğimin değeri olduğunu düşünmüyorum. Katıldığım sanat müzayedelerinde makul bir fiyata onu aramaya devam edeceğim.

Katıldığım son sanat müzayedesinde iki büyük Pendelfin dekoratif koleksiyon bulduğumda çok heyecanlandım. Hem Oyuncak Mağazası, hem de The Castle Tavern adlı birini satın aldım. Yıllar boyunca aldığım ve kazandığım ihalelerle kazandığım diğer herkesle harika görünüyorlar.

Kız kardeşim geçen yıl bir sanat müzayedesinden aradı ve dekoratif koleksiyon hazinesi bulduğunu söyledi. Dokuz Pendelfin parçası içeren bir sürü olduğunu söyledi. Parçaların bir kısmı paramparça olduğu için ona dört yüz dolara kadar ödeme yapma yetkisi verdim. Açılış teklifi, lot seksen dolar için gittiğinde şok oldum.

ppppp

564

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir