Kategoriler
Sanat

Enesco’nun Toplanması

Arkadaşlarım ve ben birkaç yıldır Enesco’yu topluyoruz. Sanat müzayedelerine aktif olarak katılıyor ve Enesco’da her şeyin teklifini veriyoruz! Elimizde bulunmayan parçaları bulmak ve onları kazanmak için çok eğleniyoruz.

Bence Enesco’yu toplamak eğlencelidir. Mary Moo Moo plakalarını gerçekten seviyorum. Evin Sürünün Olduğu yerdeki bir seriden sekiz tabak koleksiyonuna geldiler. Bir sanat müzayedesinde tam bir set bulmakta zorlandım ama birkaç tane tekli plaka buldum.

Evlendikten hemen sonra Enesco’yu toplamaya başladım. Kayınbabamla bir sanat müzayedesine gittim ve koleksiyonda bulunduğu bazı şeyleri işaret etti. O gün onunla yaşadığım deneyim beni çok etkiledi.

İlk katıldığım aydan birkaç ay sonra bir sanat müzayedesine gittim ve ilk Enesco’mu satın aldım. Enesco’yu bir tabakla toplamaya başladım. Çerezlerin Paylaşım için olduğunu söyleyen bir Enesco plakası aldım. O zamandan beri mutfağımda gösterdim.

Hala Cream of the Crop yazan bir Enesco plakası yok. Enesco’yu aktif olarak uzun süredir topladığım ve bu plakayı bulamamış olduğuma inanmak zor. Plakaların çoğunun kopyaları ve üç kopyaları var. Katıldığım her sanat müzayedesinde, bu seti tamamlamak için ihtiyaç duyduğum plakayı bulacağımı umuyorum.

En iyi arkadaşım, birkaç yıl önce bebeği olduğundan beri Enesco’yu topluyor. Çocuk odası için bir oyuncak ayı tasarımına karar verdi ve ben de onu süslemek için birkaç Cherished Teddies figürininden bir hediye verdim. Benimle gittiği ve o zamandan beri durdurulamayan bir sanat müzayedesinde figürinlerin çoğunu buldu.

Değerli Anlar heykelcikleri asla özellikle sevdiğim bir şey olmadı. Arkadaşımın kızı onları seviyor. Enesco Precious Moments figürlerini toplamaya başladı, biz de yanımızda olan bir sanat müzayedesine götürdük. Koleksiyonunda bizden daha az harcıyor, ama bence yetişecek.

Kocamın doğum günü Cadılar bayramında. Enesco Halloween heykellerini toplamaya başladı. Ona doğum günü için birkaç yıl sanat müzayedesinde bir heykel aldım ve Jim Shore’nin çalışmalarına tamamen aşık oldu.

Kocamın kendisi için bulduğu ilk Enesco heykeli, tatildeyken birlikte katıldığımız bir sanat müzayedesinde. Grim Reaper adlı heykele kesinlikle karşı konulmaz olduğunu buldu. Katılıyorum, detay çalışmaları olumlu ürkütücü! Diğer parçaları araştırıyor, ancak Enesco’yu çok aktif bir şekilde toplamaya devam etmiyor.

Bir sanat açık artırmasına katılırken kocam geçen hafta sonu golf oynamaya gitti. Enesco’yu toplamak benim tutkum ve nadiren sevdiğim eşyaları aştım. Benim için Moo Moo plaka koleksiyonuma eklenen bir parça buldum ve kocamın koleksiyonu için bir Başsız Süvari buldum.

Kocamın bir sanat müzayedesinde bulmak istediğini söylediği bir sonraki parça, Balkabağı Cadısı adlı Jim Shore parçası. Enesco’yu almanın bağımlılık yapabileceğini biliyorum ve hangi parçaları gerçekten istediğine karar vermesi çok hoş. Kocamla aynı fikirdeyim ve Jim Shore’un yaptığı halk sanatını gerçekten seviyorum.

ppppp

576

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir