Kategoriler
Sanat

Sanat Poster Müzayede

Sanat poster müzayedeleri çok popüler. Harika sanat eserlerine sahip olmak kolaylaştı. Düzgün bir şekilde çerçevelenmiş bir sanat posteri, orijinal bir tabloya sahip olmak kadar güzel olabilir ve çok daha ucuzdur.

Sanat poster müzayedelerinde birçok farklı sanat tarzı buldum. Son zamanlarda eBay’de satılan soyut stildeki en pahalı sanat posteri Les Menines adlı 1959 Picasso idi. Poster 560,00 dolara satıldı.

Son zamanlarda art deco tarzında gözüme çarpan orijinal ve otantik bir sanat poster müzayedesi yapıldı. Afiş 1961’den yapıldı ve Tiffany’de Kahvaltı için hazırlandı. Afiş, üç bin doların üzerinde sattı.

Dünya Fuarı sanat afişi açık artırmaları çok iyi görünüyor. On beş yüz dolardan fazla satılan 1939 New York Dünya Fuarı için bir açık artırma gördüm. 1933 Şikago Dünya Fuarında, on beş yüz doların altına çıkan bir başka sanat afiş müzayedesi daha yapıldı.

Asya sanat posteri müzayede pazarında, gerçekten garip şeyler var gibi görünüyor. McDonald’s’ın hamburgerlerini Japonya’yı istila eden bir afişi buldum. Poster altı farklı kişiden on dört teklif aldı ve dört yüz elli beş dolardan kapandı.

İzlenimci sanat poster müzayedeleri kategorisinde, New Orleans’taki dört yüz dolara satılan 2006 Caz Festivali için bir tane buldum. James Michalopulos adlı bir Cajun sanatçısı tarafından yapıldı ve Fats Domino’yu tanıttı. Posterdeki renkler mükemmeldi.

Modern sanat posterlerinin kategorisinin en fazla müzayede listesine sahip olduğunu düşünüyorum. Yeniden satılmaya devam eden bir sanat posteri var, çünkü sadece satmıyor. Afiş, Elvis filmi Love Me Tender’dan. Görünüşe göre bu afişin sahibi bin dolar değerinde olduğunu ve bundan daha az almayacağını belirtti. Henüz satmadı, ama ona iyi şanslar diliyorum.

Söyleyebileceğim kadarıyla gerçekten iyi olan başka bir Modern sanat poster müzayedesi vardı. Onlar Greyhound seyahat posterleriydi. Son zamanlarda satılan birkaç sanat poster müzayedesi vardı. Her ikisi de 1950’lerde yaratıldı ve her iki poster de yaklaşık üç yüz dolara satıldı.

Pek çok sanat afişi müzayedesini araştırdıktan sonra, ebeveynlerimin ve büyükanne ve büyükbabalarımın, gördükleri her türlü reklamı toplamış olması gerektiği sonucuna vardım. Şimdiye kadar küçük bir servet ederlerdi!

Bir konu olarak Sante Fe Demiryolu belirgin bir şekilde sanat afişi ihalelerinde satılmaktadır. Bunlar yüksek oranda toplanmalı, çünkü çok fazla teklif üretiyorlar. Sanat posteri müzayedesi Sante Fe Demiryolunun eski bir posteri içinse, dört yüz dolara kadar çıkar.

Sanatçının kendisi tarafından listelenen bir sanat poster müzayedesi buldum. 1996’da Roma’daki Pearl Jam konseri için siyah mürekkep çizdi. Bu orijinal çizim posterin yapıldığı şeydi.

Pop art poster müzayedeleri birçok farklı konuyu kapsamaktadır. Benim favorilerimden biri, 1970’lerden The Beatlesmar Yellow Submarine adlı 7’li bir gazoz reklamıydı. Öğe satmadı, ama bakmak eğlenceliydi.

Gerçekçilik tarzında, sanat poster müzayedeleri boldur. United Airlines için bir ilan olduğunu ve San Francisco’daki Golden Gate Köprüsü’nü resmettiğini buldum. Bu afiş yüz elli doların üzerinde sattı.

Bulduğum en ilginç sanat poster müzayedeleri rock konserleri içindi. 1956 Rolling Stones konserinde listelenen birini sevdim ve Hawaii’de Grateful Dead konseri için bir tane daha oldu. Toplamda yedi bin doların üzerinde satış yaptılar. Bu sanat poster müzayedelerine ilgi ezici oldu.

Reklam, baktığım sanat poster müzayedelerinde büyük bir tema gibi görünüyor. Hemen hemen her şey için reklamlar buldum. 1920’lerin sonlarında yaratılmış olan Rus birası posterini beğendim. Benim mahallede barda çerçeveli harika görünecek. Bu posterin alıcısı 475,00 dolara satın aldı.

Konser afişleri bakmak için eğlenceli. Sanat poster müzayedelerinde konserler için birçok poster bulunur. 2000’de Hartford’da Jim Pollock tarafından Phish konseri için yapılan bir tane buldum. Hoşuma gitti, ancak Phish hayranı değilim ve kullandığı üç yüz dolar bana biraz pahalı geldi.

ppppp

744

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir