Kategoriler
Sanat

Sanat Müzayedeleri: Vintaj Fotoğraflar

Vintage fotoğrafçılık bize geçmişe bir bakış verir ve insanların bizden önce dünyayı anlamalarına yardımcı olur. Sanat koleksiyonunun zımbaları olarak kabul edilen koleksiyonların çoğundan farklı olarak, vintage fotoğraflar gerçekten yakın geçmişin eşsiz bir keşfidir ve mevcut medeniyetin çoğu dönemi vintage fotoğrafçılığı oluşturan şeylerin payına katkıda bulunmaya başlamıştır. Müzayede sanat eserlerinin en büyük gruplandırması olmasa da, geçmiş olayları hatırlamaları için hala değerlidirler ve hatta fotoğraf çekimi ile ilgili nesneler bile bu müzayedelere dahil edilir.

Kameralar ve ekipman, fotoğraf kitapları ve 1940 öncesi fotoğraf kartpostalları ve hatta Viewmaster makaraları kabul edilebilir açık artırma malzemeleridir. Tüm bunlar filmdeki genel tarihe katkıda bulundu ve sinema filmi kültürde baskın bir rol üstlense de, fotoğraf hala herkes için temel oluşturan bu sistemin temelini oluşturuyor. En çok değere sahip görünen şeylerin çoğu, filmde bu devrimi yitiren çağlardan gelen ve hatta fotoğraf makinesinin icadından yıllar sonra çekilen görüntülere geri dönen fotoğraflar. Bazıları dikkate almaya alıştığımız standartlar sadece geçmişimizin bir parçası ve bu şeylerin de değerli olduğunu bilmeliyiz.

Bunu göz önünde bulundurmak, fotoğraflarını çekebilecek fotoğrafların doğuştan olan değerini daha iyi kavrayabilmekte ve en önemlisi, özellikle odaklanılırsa, odak noktası olduğu gibi, vintage fotoğraflarla yapılan bir sanat müzayedesi için hazırlanmaktır. önerilen bir satın alma işlemi için paranızın karşılığını en iyi şekilde almak isteyin. Diğer müzayedelerde olduğu gibi, vintage fotoğrafların alımı ve satımı çeşitli yerlerde yapılabilir ve hatta Internet üzerinden de yapılabilir. Günümüzde piyasalar, önceki dönemlerden birçok farklı örnekle açıktır ve dikkatinizi gerçekten çekebilecek bir fotoğrafın bulunması, çabaya değecek zor bir süreç olabilir.

Her gün iş yapan, belki de sizin için ve daha fazla bilgi sahibi olmayı seçtiğiniz sanat için ihtiyaçlarınız için hizmet verebilecek birçok açık artırma evi var ve bu tür konularda uzmanlara danışarak çok şey öğrenebilirsiniz. Çoğunlukla, müzayedeler yoluyla sanat almak ve satmak, doğru yerlerde doğru zamanda harcanan zaman ve parayla kolay bir işlem olabilir ve teklifin ne kadar karmaşık olduğuyla kendinizi şaşırdığınızı hissettiğinizde araştırmanıza geri dönebilirsiniz. Yaşamdaki bu tür deneyimlerle başa çıkabilir.

Zaten sahip olduğunuz bir eserin değerini düşündüğünüzde, bir değerleme uzmanıyla istişare etmek çok yardımcı olabilir ve daha profesyonel olanlar, ürünleriniz için en iyi toplamı elde etmek için ellerinden geleni yapacaktır. İstediklerinize odaklanırken, bu ihtiyaçların daha uygun bir şekilde karşılandığına daha iyi adapte olursunuz ve sanat müzayedesi söz konusu olduğunda kurallar sisteminden korkmanıza gerek kalmaz. Kendinizi ne kadar çok araştırmaya devam ederseniz, zamanınız o kadar değerlenir ve paranızı sizin için o kadar çok çalıştırabilirsiniz.

ppppp

556

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir