Kategoriler
Sanat

Sanat Müzayedeleri: Grotesk Sanat

Bu özel resim grubunu temsil eden çok sayıda parçanın var olduğuna inanmak yanlış görünüyor, ancak bu yeni milenyumda ilerlerken ve kültürümüzün saçmalıklarının dökülmesini fark ettikçe artmaya devam ediyor. tekrar. Grotesk sanat eseri bizi doğduğumuz insan formlarına geri çeker ve gerçekten bize kim olduğumuzu tazeleyici bir his veriyor gibi görünüyor. Diğer sanat akımlarının bir parçası olsa da, bu kavram gruplandırma kriterlerini doldurduğu kanıtlanmış birçok sanatçı var.

Geçmişten gelen grotesk sanat, çeşitli ruh halleri ve teması arasında değişmektedir, ancak her zaman en çok tabu ya da karanlık olarak kabul edilen, tarihin en acımasız ve düşündürücü olaylarının bazılarına bağlı kalarak, bu faktörlerden çokça uzak durmaktadır. . Bütün bunlar, belirli dönemler arasında zıplayan, ancak tasvir ettikleri konuyla ilgisi gibi görünen, tarihimizden bir bütün olarak aldığımız morbid dikkatleri tanımlayan eserler yaratan işler bir araya gelmek üzere bir araya geldi.

Picasso ve Goya gibi ünlü sanatçıların eserleri sayesinde, kendi insanlığımızın karanlığındaki ışık bize açığa çıkarılabilir ve kültürümüzün bu yansımaları, kültür geliştikçe geleceğe tohumlardır. Pek çok farklı hareketin her biri, bu kendine özgü çalışma modellerini göz önünde bulundurarak, kendi benzersiz dönüşlerini bağışlıyor gibi görünmektedir ve korku ve terör teması, bugün veya biraz geride kalsak da, farklı insanlarım tarafından birçok farklı şekilde yorumlanabilir. Bazı kültürler için, korkuyu tahliye etmenin ve kişinin duygusal sağlığına zarar vermeden ifade etmenin bir yoludur.

Ahlaklar bugün çok da kısıtlayıcı görünebilir gibi görünse de, toplumun birçok insanın oluşturduğu duygusal engelleri aşan noktalarda birleştiği noktalar var ve bu sanat, geri dönen bir yansımada dürüst bir tepki uyandırmanın aynası. başka bir şekilde çoğaltılamayan bir cevap. Bu görüntüler, müziğin birçok boyutunda duyulabildiği gibi, günümüz dünyasının geri kalanını etkilemekten daha fazla etkiliyor ve ilgili temalar, günümüzün şimdiye dek hiç olmadığı kadar çok satan korku filmlerine ve romanlarına olan popüler cazibesinde bile bulunabilir.

Hayattaki diğer çelişkilerin yanı sıra tutku ve tutku uyandıran belirli bir vizyona sahip sanatçıların eserlerini düşündüğünüzde, Hieronymus Bosch’un eserleri ve hatta İK Giger’in modern tasarımları gibi tarihi eserlerdir. Eşit değer ölçüsünde öğrenilebilir. Çevreleri tarafından uygulanmış olan tabuları kırma yönündeki eğilimleri, kendi dünyamız için kendi kabul ve takdirimizin geleceğine adımlar atmamıza yardımcı oldu ve insanlara hitap eden unsurları bulmak için zaman harcadığında derinlik katmanları ortaya çıkarılabilir. Sanatsal değer duygusu.

Bu tür bir sanat yapıtına ilişkin bilginizi kontrol altına almak, size sahip olmak için en hevesli olacağınız işleri bulmak için sizi daha iyi donatabilir ve daha ünlü eserlerin çoğu yalnızca baskı olarak satın alınabilse de, bugün hala birçok sanatçı var. yüzeydeki en ince katmanları ortaya çıkaran ve altındaki en visseral katmanları ortaya çıkaran bir stil uygulayanlar. Zevklerinize uyacak doğru işi ararken, düşüncelerini tuval üzerine çevirmeye çalışanlara iyi bir saygı gösterilmelidir ve açık bir zihinle yaklaşıldığında bu sanat kategorisini daha iyi anlamaya gelebilirsiniz.

Bugün, sanatçı Joe Coleman’ın bazı eserleri daha yakın zamanda sınırları daha da zorladı ve birçok sanatsal irade önyargısını parçaladı. Yaklaşımı, tek bir at kılı fırçasının kullanılmasını ve resimlerin görüntülenmesinden sonra birçok katmanın bulunabileceği ve düzinelerce defalarca basılan birçok işin üst üste görüntülenmesini sağlayacak kadar ince detaylandırmayı içerir. Sanatçıların zaman zaman tekrar tekrar çaba sarf ettikleri, insan olmanın doğasına dair içgörüleri ortaya çıkarmak ve daha önce bilinmeyen ya da geride tutulan taraflarımızla temasa geçmemize izin vermek.

ppppp

726

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir