Kategoriler
Sanat

Sanat Müzayedeleri: Greko-Romen Heykel

Bu zaman diliminden önce gelen antik medeniyetler, toplumun nasıl bir şey olduğu hakkında bir fikir edinmek için onlardan sonra gerçekten eşsiz bazı parçaları geride bıraktılar. Arkeologlar tarafından toplanan eserler ve onların, Yunanistan ve Roma halklarının ilk başta evlerini buldukları, dünyanın Akdeniz bölgesindeki girişimlerinden çok şey öğreniyoruz. Bu öğelerin çoğu, sadece satın alınamayan ve satılamayan paha biçilemez eserler olsa da, sıradan müşterinin satın alması için çok daha ucuz olabilecek bazı ünlü eserlerin versiyonları var.

Orijinal makalenin çoğu parçası, Greko-Romen tarzındaki şeylerin mimari veya sanat eserlerinde belirgin bir şekilde öne sürüldüğü yerlerde bulunur ve orjinal olarak hazırlanmış vazo gibi heykelciliğe sahip heykel kategorisine dahil olduğunu düşünebileceğiniz çok fazla çeşit vardır. ve büstler. Bu özelliklerden bazıları kesinlikle bu tür işlerin diğer çeşitlerinden daha yaygındır, bu öğelerin hepsinin kopyaları çok daha yaygındır, o zaman bu şeylerin nadirliğini anlamaya gelmeden önce bir kişi düşünebilir ve orijinal makalelerin paha biçilmez olacağını düşünebilirsiniz. bazı durumlarda eserler.

Ancak bir dönemin heykel müzayedesiyle fiyatlandırmanın belirgin bir engel olmasını bekleyebilirsiniz. Birisinin kataloğunda çok daha ucuz bir fiyata yeterli kopyalar bulunmadığı sürece, bu meraklı ürün gruplarının satın alınması, ne alabileceklerini bilme becerisine sahip kişilere bırakılmalıdır. Bu görüş kibirli görünse de, bir Yunan heykelini bulmaya ve elinde tutmaya kararlı olan bir kişi, bunu yapmaktan habersiz gibi hissetmemeli ve ne yapabileceğini anlamaya çalışırken her zaman kuralları bilmeli. Böyle harika bir şekilde korunmuş bir çalışma parçası olsun.

Bu ışık altında, kopyalar, Greco Roman objeleri koleksiyonunuzu tamamlamak için farklı şekillerde çekici parçaları bulmak için çok daha ucuz ve fonksiyonel bir araç olabilir ve Greco Roman sanat eserlerinin içinde düşündükleri sanat koleksiyonerleri için satışa sunulması gereken birçok Greco Roman sanat eseri bulunmaktadır Bütçe. Asıl eserler herhangi bir koleksiyoncunun makul bir şekilde satın alması için çok fazla olabilir, çünkü bu tür eserler müzeler gibi yerleşik yerlere yerleştirilir ve yalnızca bir birliğe veya parçaları toplu olarak satın alan ve umursayan uzmanlardan birine bağlanır.

Çünkü, yaştan küçük parçaların bazıları, uzun yıllar boyunca koleksiyoncular arasında geçti ve hala onları yaratan geçmişin ipucunu koruyor. Sanat müzayedesi, bazı halkların lezzetini pahalı bir tada sahiptir, ancak sanat müzayedesinin konusu, satış için hazır bulunan ürünlerden heyecanlı birini dışlamak zorunda değildir, eski bir geçmişten parçaları almak için dürtü hisseden biri Müzayede içine küçük bir araştırma ile katılabiliyor. İlk başta ezici gözükse de, bir sanat müzayedesi deneyimi gerçekten özel bir olay olabilir ve fiyatlandırma, yeni sanatçılar için bir sanat müzayedesini asla mahvetmemelidir.
 
Greko-Romen dönemi kadar tarihi bir doğa heykeli ve bazı parçaların ardındaki tarihi göz önünde bulundurursanız, tarihin parmaklarından bize akan hatırlatıcıları biraz daha iyi anlayacaksınız. Kültürleri hakkında bildiklerinin çoğu binlerce yıldan beri tükenmiştir ve temaların ve öznenin, geçen zamanın her türüne ayrıldığı gibi, geçtiğimiz yüzyıllarla ilgili olarak nasıl geliştiğini görmek dikkat çekicidir. kendi günümüz ayarlarımız. Greco Roman heykelleri bize çevrelerindeki dünyayı nasıl algıladıklarının gerçek bir modelini verir ve kendi kültürümüzle kıyaslama yapmak için benzer ve makul olsa da, uzak bir geçmişten gelen bu kültürler, ilham aramamız için harika hatırlatıcılar olabilir.

ppppp

659

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir