Kategoriler
Sanat

Heykel Sanat Müzayedeleri

Heykel müzikleri için yapılan sanat ihaleleri, evinize veya işyerinize yeni sanat bulmak için harika bir yoldur. Çevrimiçi müzayede sitelerini güzel heykeller için incelemek hoşuma gidiyor. Baktığımda çok ilginç bazı şeyler buldum.

EBay’de son zamanlarda satılan ve Aşk başlıklı bir heykel vardı. Bu heykel için yapılan sanat müzayedesi tahmin edilen değerin üstüne çıktı. Parça kırmızı ve mavi renkte ve çok renkli alüminyumdan yapılmıştır. Fransız sanatçının adı Robert Indiana idi. Sanat müzayedesi öğeyi altı metre yüksekliğinde, altı metre genişliğinde ve üç metre derinliğinde listelemiştir.

Bir çevrimiçi sanat müzayedesinde bulduğum ahşaptan yapılmış bir salon standını sevdim. Oyma, köknar ağacına tırmanan oynak bir ayı gösteriyordu. Dallardan birine oyulmuş bir yavru ayı vardı. Dallar, giysi kancaları olarak işlev görüyordu ve oyulmuş bir meşe yaprağı tasarımlı çerçevede parça üzerinde bir ayna bile vardı.

Son zamanlarda bir sanat müzayedesinde satılan bir Rus sanatçı tarafından enfes bir heykel vardı. Heykelin konusu Bar Mitzvah’lı bir çocuktu ve besiyeri mermerdi. Mermer heykellerin zamansız ve zarif göründüğünü düşünüyorum. Bir heykel için mükemmel bir ortam.

Sanatçının eşi Yitzhak Danziger, 1969 yılında kocasının tamamladığı pirinç heykel için sertifika imzaladı. Danziger, İsrailli bir sanatçı. Parça bana çok soyut geldi. Sanat müzayedesinde pek iyi sonuç vermedi ve tahmin edilenden daha düşük bir fiyata satıldı.

Online sanat müzayedelerinde birçok bronz heykel buldum. Çoğu insandı, ama en çok sevdiğimler soyuttu. Mutlak favorim Bush denilen bir Harry Bertoia bronz heykeliydi. Bu parça aynı zamanda Beyin veya Mercan olarak da bilinir. Sanat müzayedesinde bu sanat eseri için teklif otuz dokuz bin dolar olarak başladı. Bir teklif vermedi.

Bronz heykel sanat müzayedelerine hayvan figürlerinde çok az ilgi gördüm. İhaleye teklif verememe nedenlerinin konu ya da fiyat yüzünden olup olmadığından emin değilim. Bronze bir sanatçının çalışması için pahalı bir araçtır ve yetkin olması için çok fazla eğitim gerektirir.

Favori bir cam heykeltraşım var. Çalışmaları, çevrimiçi sanat müzayedelerinde o kadar çok işe yarıyor ki, muhtemelen çalışmalarından hiçbir zaman sahip olamayacağım. Dale Chihuly muhteşem. Tüm dünyadaki muazzam eserinin kalıcı kurulumları var.

Kristal heykeller bana daha çok kağıt ağırlıklarına benziyor. Hayvanların cam temsilleri ve deniz yaşamı için çevrimiçi sanat müzayedeleri gerçekten temiz. Son zamanlarda en sevdiğim sanat müzayedesi, el yapımı cam denizanasıydı. Büyüleyiciydi.

Sanatçının Christopher Ries tarafından bir sanat eserine dönüştürülen optik kristal için başka bir çevrimiçi sanat müzayedesini beğendim. Parça küçüktü ve Lotus olarak adlandırılıyordu. İyi aydınlatılmış bir vitrinde çok hoş görünür.

Bu heykele kendi adını veren alıcıyı kıskanıyorum. Müzayede sanat eserini bin doların altında kazandılar. Bu sanatçı, Schott Glass Technologies, Duryea, Pennsylvania’dan gelen saf, şeffaf kurşun kristal döküm bloklarını kullanıyor. Bu gerçekten harika bir sanat. Çalışmaları çok sayıda galeride ve hatta Columbus, Ohio’daki Columbus havaalanında gösteriliyor.

ppppp

568

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir