Kategoriler
Sanat

Çizimler için Sanat Müzayedeleri

Çizimler için yapılan sanat ihaleleri antika, modern ve çağdaş olarak sınıflandırılmıştır. Antika çizimler 1900’den önce üretilmiş olan herhangi bir çizimdir. 1900 ve 1949 arasında modern çizimler yapılmak zorundadır. Çağdaş çizimler 1950’den günümüze kadar yapılmış çizimlerdir.

Sanat müzayedelerinde listelenen ve hiçbir zaman teklif vermeyen çok sayıda çağdaş çizim vardır. Bunun için birçok nedeni vardır. Başlıca nedenlerden biri, başlangıç ​​teklifinin, ilgiyi caydıracak kadar yüksek ayarlanmış olmasıdır. 2000’de yaratılmış bir çizim için James Dean’in Elvis Presley’i cennete davet etmesini gösteren bir sanat müzayedesi vardı. Bu sanat ihalesi için başlangıç ​​fiyatı on iki milyon dolardı. Bir teklif almadığı için şaşırmadım.

Sanat müzayedesinde, değerinden çok daha fazlası için listelenen başka bir kalem ve mürekkep çizimi buldum. Orijinal liste 825.000,00 dolardan başlıyor ve satılmadığında, sanatçı fiyatı 545.000.00 dolara düşürdü. Metin yazısını, baskılar, posterler veya tebrik kartları için iyi çevireceğini düşündüğü tasarıma sunar.

1971’de Londra’da satın alınan bir çizim için bir sanat müzayedesi vardı ve bu çok iyi oldu. Çizimin satıcısı, orijinal sahibi olan büyükbabasından devralmıştı. İhaleye makul bir 599,00 $ ‘a başladı ve sanat müzayedesinde nihai satışını on iki bin dolardan fazla sattı. Çizimi tanımlayan ve resimleyen harika bir iş yaptı.

Sanat müzayedelerinde antik çizimler çok ilgi çekebilir. Çıplak, 1800’lerde çizilmiş on bir bin dolardan fazla paraya dayanan iki adamın resmini gördüm. Bu çizim kalem ve mürekkebiydi ve kahverengi bir yıkamaya ve siyah kalem çizgileri üzerinde kömür izlerine sahipti.

1832’de Sir Francis Grant tarafından yapılan antika bir çizim ile çok çekmiştim. Sanat müzayedesinde çizim İskoçya’da bir kadın ve kızıydı. Çizim imzalanan bir orijinaldi ve iki bin dolara satıldı. Umarım çerçevelenir ve benzer parçalardan oluşan bir koleksiyonda asılı kalır. Gerçekten çok hoştu.

Çizimler için yapılan sanat ihalelerinin satılmamasının bir başka nedeni de yanlış kategoride listelenmeleridir. Antika kategorisinde listelenen birçok çağdaş eser buldum. Sanat müzayedelerinde çok fazla rekabet olması nedeniyle, her detayın fark edildiğinden emin olmak önemlidir.

Modern çizimler bugüne kadar en sevdiğim sanat ihaleleri. Müzayede için bulduğum damgalı Degas’ı istedim, ama bütçem dışındaydı. Sanat müzayedesinde en yüksek teklifi veren kişinin, onu sevip değer vereceğinden eminim.

Tanınmış sanatçının çizimleri, çevrimiçi sanat açık artırmalarında çok para kazandırabilir. Sanat müzayedesinin başlığı orijinal Picasso kelimelerini içeriyorsa, mesela iki bin doların üzerine çıkacağı kesin. Öğe imzalanırsa, çok daha fazlası için gidebilir.

Aşina olduğum bir sanatçının müzayedesinde bulduğum bir çizimi çok beğendim. Sanatçı Patrick Caulfield’dı ve Grapes çizimini yaptı. 1980’lerin sonunda siyah kağıtta renkli kalemler kullandı. Bu çizim açılış teklifi için satıldı, 4.250.00 dolar.

ppppp

559

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir