Kategoriler
Sanat

Sanat Müzayedeleri: Çağdaş Sanat

Sanatı takdir etmemizden, kendi kültürümüz hakkında ne konuştuğunu ve dünyayı kendi kültürümüzün dışında oluşturan kültürler arasında ne kadar kazandığımızı düşünmeniz gerçekten harika bir şey. Sanatın ne olduğunu, dünyadaki kendi kapsamımızı sanatsal bir düzeyde nasıl yeniden yorumlamaya çalıştığını anlamak çok modadır, ancak yaratılışının arkasındaki insan doğasını çok fazla ortaya koymaktadır. Günümüzün sanatsal zihinleri, bir tuval yüzeyindeki fikirlerin genişlemesinde farklı değildir ve bazıları, klasik olarak kabul edilen bu sanat eserlerinin geçmişte sahip olduğu benzer özelliklere sahipti.

Pek çok çağdaş sanattan gelen benzersiz bir içgörü var, ya da bu yüzden etiket, hâkim bir düşünce ya da ideoloji okulunun olmamasından kaynaklanan belli belirsizliğe sahip sanat eserlerini içeriyor gibi görünüyor. 1960’ların sonlarına doğru başlayan çağdaş sanatın çoğu, çoğu sanat eseri bundan önce özel detaylarla kolayca tanımlanabilir ve bu tercihlerin 1980’lere kadar olan eğilimleri vardı. Modernist sanat dönemi onaylandıktan sonra, sosyo-politik değişim dönemlerinde yönün büyük bölümü oldukça farklı hale geldi ve sanattaki ayrımların birçoğu çarpıcı biçimde gevşetildi.

Çağdaş sanatın güncelliğini “gerçek güzellikten” mahrum bırakan bazı eleştirel görüşlerle eleştirmen Donald Kuspit’in, sanatın stüdyondan çıktığını ve caddeye girdiğini söylediği söyleniyordu. şu anda birçok çizginin bulanıklaşması ile daha da kötüsü. Günümüzde çağdaş sanat, dünyanın karşılaştığı bu sorunları yansıtıyor gibi görünmekte ve siyasete yapılan vurgu geç kalmış gibi görünmektedir. Değişim, güzellik ve saflık idealinden, sosyal yönelimli sanattan ilham alan tam bir karşıt kuvvete çekilir ve genellikle uygun ortamın sınırlarını aşar.

Argümanın durduğu ve varsayıldığı yer burası olsa da eleştirmenler ve sanatçılar, çizginin özellikle çeşitli düşünce kategorileri arasında olduğu ve her farklı sanat akımının benzer bir biçimde yeniden değerlendirilmesinin parçaları olduğu görüşünde çarpışıyor. sanat, sanatçı ve izleyici arasında geçen ve kapsamlı konsept içerisinde mekanı sanat eseriyle paylaşmaları için bir araç yaratan yeri bulmak. Sanat ve yaşam arasındaki noktalardaki boşlukları küçültüp küçültmek ve çevremizdeki bakış açılarını kavramak için yeni yollar yaratmak.

Dünyayı bildiğimiz şekliyle şekillendiren ilgili meseleler vasıtasıyla algı sınırlarını etkilemekle kitle kültürünü meşgul etmek, ve bugün çağdaş sanatın pratiğini çevirmeye yardımcı olacak çağdaş sanat uygulamalarını şekillendirmeye yardımcı olan birçok çağdaş sanat okulu ve atölyesi var. Gelecekte, bize içeriden bakış açısına izin vererek sanatçının düşüncelerine bakıyoruz. Hangi yasaların ve yaşamın sınırlandırmaya devam edebileceğini tanımlayan ve tanımlayan birbirine bağlılık yaratmak, kendisini parçalarının toplamından tamamen ayrı bir alan içerisinde birden fazla varlık olarak tanımlamak ve analiz etmek.

Tüm bu bilgileri göz önüne alındığında, ilk başta ezici görünebilir, ancak zevklerinizin ne olduğunu anlamaya odaklanırsanız, sanatın anlaşılması imkansız değildir. Bunlar hakkında düşünmeyince, satın aldığınızın değerini göz ardı etmek kolaydır ve harcamak istediğiniz şey için en iyi sonucu elde edemeyebilirsiniz. Biraz açıklayıcı terimler içermeyen, öğrenilmesi gereken çok az ders vardır, ancak bunlara, tutumlu ve açık bir zihinsel durumla hitap eden şeylere yaklaşılması gerekir, eldeki bu zihinsel durumla iyi bir pazarlık bulmak çok daha kolay olabilir.

Anlaşmayı alıcı için daha kazançlı hale getirmek için zamanlama bazen gerekli olabilir ve bazı sanat açık artırmalarında, teklif vermeye başlamak için bazı nedenler bulmak zor olabilir. Bununla birlikte, nihai hedefinizin ne olmasını istediğinizi titizlikle göz önünde bulundurarak, çabalarınız için gösterilecek en az bir çeşit faks elde etmenin bir yolunu bulmuş olacaksınız. Kendinizi, ne kadar derinden çağdaş sanatçıların yerel sanat eserleri gösterme gibi etkinliklere dahil etmek istediğinize ve belki de yerel sanatçılar ile arkadaşlık kurarak ve ağ oluşturarak, yaratıcılığın heyecanını içeriden görmenin bir yolunu bile bulabilirsiniz.

ppppp

736

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir