Kategoriler
Resim

Noel El Sanatları: Boncuk ve Boru Temizleyici Süsler

Sıradan boru temizleyicileri ve ucuz akrilik boncuklardan yapılan yılbaşı süsleri çok hoş ve yapımı kolaydır. Oldukça etkileyici görünüyorlar, ancak küçük çocukların yapması için yeterince kolay. Bu tekrar tekrar kullanmak için bir Noel zanaat fikridir. Daha yaşlı insanlar da, Noel ağacınız için farklı köpüklü süslemeler yapmak üzere değiştirilebilecek olan bu Noel sanatını yapmaktan keyif alacaklardır.

Boncuk ve boru temizleyici süsleri yapmak için, istenen renklerde ve akrilik boncuklarda ortak boru temizleyicileri gerekir. İki tip boncuk özellikle boru temizleyicileri üzerine asıldığında etkilidir. Bir tür, sunburst boncuk olarak adlandırılır, ancak aynı zamanda kürekli boncuklar, kar tanesi boncukları veya starburst boncukları olarak da bilinir. Bu boncuklar, çekimler için delik içeren bir merkezin etrafına eşit aralıklarla yerleştirilmiş altı adet yüzeye sahiptir. Bu sunburst boncuklarının birçoğu ardışık olarak dizildiğinde, birbirine kenetlenen bir düzende birbirlerine otururlar.

Bu Noel zanaat için de etkili olan diğer boncuk türüne üçlü boncuk veya pervane boncuku denir. Çekme deliği etrafına yerleştirilmiş üç tane yuvarlatılmış direğe sahiptir. Sunburst boncuklar gibi, üç boncuk ardışık olarak dizildiğinde birbirine kenetlenir. En ışıltılı ve çekici Noel süsleri için, saydam kırmızı, yeşil ve berrak renklerde üç boncuk ve / veya sunburst boncuk alın. Üçlü boncuklar, bu Noel sanatında da kullanılabilecek metalik altın ve gümüş renklerinde de bulunabilir.

Boru temizleyicileri, gümüş ve altın renkli tinsel ile tüm renklerin şönillerinde bulunabilir. Noel el sanatları için kullanılacak en iyi renkler metalik ve Noel renkleridir. Boncuklar boru temizleyicileri kaplar, ancak uçların birlikte bükülmeleri ve askılara dönüştürülmeleri gerekir, bu yüzden gösterirler.

Herhangi biri, hatta küçük çocuklar bile, bu boncukları boru temizleyicilere bağlayabilir. Boncuk temizleyicinin ucunu bükerek boncukların düşmemesini sağlayın. Boru temizleyici bir iğne gibi çalışır, bir iğneyi gereksiz kılar. En iyi sonuçları elde etmek için, çocuklara ip çekerken renkleri nasıl değiştireceklerini veya üç renkten oluşan bir desen başlatmayı gösterin. Boncuklar boru temizleyicileri üzerine gerildiğinde, farklı Noel şekillerine bükülebilirler. Örneğin, kırmızı ip ve boncukları sırayla temizleyin, ardından bir şeker kamışı şekli için boru temizleyicinin bir ucunu bükün. Veya kırmızı ve yeşil boncukları değiştirin ve bir çelenk için bir daire oluşturun. Çelenk süslemek için küçük bir yay oluşturmak için kırmızı boru temizleyici kullanın. Noel el sanatları için bir askı oluşturun ya da daireyi ağacın bir dalının üzerine kaydırın.

Berrak boncuklar ve gümüş boru temizleyicileri denerseniz, güzel kar tanesi veya yıldız süsleri yapabilirsiniz. Kar taneciği tasarımları, basit fakat hoş bir dekorasyon için boncuklar olmadan sadece gümüş boru temizleyicileri bükülebilir.

Boncuk ve boru temizleyicisi süsleri, her yıl kullanacağınız bir Noel aracıdır. Çocuklar ve ebeveynleri bu basit ama sevimli Noel sanatını takdir edeceklerdir.

Kategoriler
Resim

Yaratıcı El Sanatları: Hurda Kumaşlardan Elde

Özel bir kişi için bir hediyeye ihtiyacınız varsa veya gevşemek için biraz zamana ihtiyacınız varsa, yaratıcı bir el işi yapın. Hazırlık, stresli hissettiğinizde terapötiktir ve ayrıca kullanışlı veya dekoratif bir ürün verebilir. Herkesin bir yaratıcılık ölçüsü vardır ve modern kit ve kalıplarla yaratıcı bir el sanatının hayal kırıklığı içinde bitmesi gerekmez.

Bir dikiş makineniz varsa, faydalı ve hoş bir hediye olacak yaratıcı bir el işi yapmayı öğrenebilirsiniz. Potholders, hurda malzemeden veya istenmeyen giysilerden ve biraz da iki katlı önyargı bandından yapılabilecek harika bir dikiş projesidir. İşte bu yaratıcı el sanatları için basit talimatlar.

İlk önce poterin önü ve arkası olmak üzere iki adet 8 inçlik (21 cm.) Kumaş karesini kesin. Bu parçalar için mutfağınıza uygun koordinasyon kumaşları seçin. Kolaylaştırmak için, desen olarak kullanmak üzere bir karton parçasından 8 inçlik bir kare deseni yapabilirsiniz. Dolgu için istiflenecek eski kumaşlardan 8 inç kareler kesin. Kumaş karelerinin yığınının sizi bir güveçten koruyacak kadar kalın, esnek ve dikilebilecek kadar ince olmasını istiyorsunuz.

Tüm katmanları istifleyin, böylece dış katmanlar dışa bakar ve dolgu katmanları içerde kalır. Tüm katmanları bir arada tutmak için birkaç büyük düz pim koyabilirsiniz. Şimdi tam yığının ortasına dikin. İlk dikişe dik, yine ortasından dikin. Kareyi 4 kareye böldünüz. Yığın boyunca tekrar köşeden köşeye, diğer köşeden köşeye dikin. Katmanlar şimdi birleştirilmeli ve sağlam olmalıdır.

Yaratıcı el sanatınızın ham kenarlarını ciltlemek için makasla kesin, böylece tüm katmanlar tekrar kenarlarda kalır. Sapma bandının bir katlanmış kenarını açın. Daha geniş önyargı şeridinin kullanımı daha kolay gibi görünebilir, ancak dar tip daha düzgün bitmiş bir ürün yapar. Bir köşeden başlayarak, bandın kenarlarını kap tutucunun kenarları ile hizalayın ve kenardan yaklaşık 1/4 inç olacak şekilde ilk katlama çizgisi boyunca tüm katmanları dikmeye başlayın. Açılan bandı, başlangıç ​​köşesine gelinceye kadar kenarların etrafına takarak düzgün ve yavaşça dikin. Asma bandı, 3 cm (7 cm.) Bırakarak bir askı halkası haline getirin.

Sapma bandını ham kenarın üzerine katlayın, böylece orta kat saksı dışının dışına gelecek ve diğer kat sapma bandının ham kenarını gizleyecektir. Şimdi, en iyi sonuçları elde etmek için, son eline geçtiğinizde yaratıcı el sanatınızda bir ilmek oluşturarak ciltlemeyi aşağı doğru uzatın.

Bu tutucu, bir dikiş makinanız varsa yaratabileceğiniz yaratıcı el sanatlarından yalnızca bir örnektir. Tamamlandığında, geri dönüştürülmüş tüm malzemelerden yapılmış faydalı bir ürüne sahip olacaksın. Bu yaratıcı el sanatını vermekten çekinmeyin ya da kendiniz için saklayın.

Kategoriler
Resim

Güneşte Eğlenmek İçin Plaj Tatilleri

Herkes plaj tatillerini sever! Küçükler kumda kazabilir ve alıştırma dalgalarına sıçrayabilir. Yaşlılar yüzebilir, bronzlaşabilir veya rahatlayabilirler. Meraklı türler deniz yaşamını, gelgit havuzlarını ve sürüklenen ahşabı keşfedebilir. Sıcak esintiler ve doğal güzellikler canlandırıcı ve onarıcıdır. Ancak, iyi bir plan yapmazsanız, herhangi bir yolculuk rahatsızlığa neden olabilir. Plaj tatilinizi daha kolay, güvenli ve daha anlamlı hale getirmek için yapabileceğiniz şeyler.

Dünyanın birçok yerinde, insanlar aile arabalarıyla plaj tatillerine yöneliyorlar. Bir seyahat planlarken, önce arabaya iyi bir temizlik yapmak iyi bir fikirdir. Bu, bagajınız için size daha fazla yer sağlayacaktır. Torpido gözü, güneş kremi, baş ağrıları için asetominifen, bir antasit rulosu, birkaç öksürük damlası ve birkaç bandaid gibi birkaç ilk yardım ve rahatlık eşliğinde. Uzun saçlar için birkaç scrunchies veya pony-tailers unutma. Lastikleri kontrol ettirin ve düz gitmesi muhtemel olanları değiştirin. Yaklaşırsa yağ değişimi yapın. Yol gezileri aksaklıklar içerdiğinde pek eğlenceli değil. Ne yaparsanız yapın, kullanışlı olması için bir haritanız ve bir yeriniz olduğundan emin olun.

Çocuklarla seyahat etmek her zaman zor bir iştir. Plaj tatillerinde olacaklarını bildiklerinde özellikle heyecanlı ve sabırsız olabilirler. Soğuk su şişeleri ve sağlıklı atıştırmalıklarından emin olun. Zaman geçirmek için basit bir araba oyunu deneyin. Birçok çocuk işaretler üzerinde alfabenin harfleri aramayı sever. Birkaç kişi karışırsa çok eğlenceli olabilir.

Özellikle plaj tatillerinde cilt güvenliğini sağlamak için her zaman bir ihtiyaç vardır. Sabah 10: 00-4: 00 arasında uzun süre güneşin altında olmak konusunda özellikle dikkatli olun. SPF derecesi yüksek bir güneş kremi kullanın ve ıslandıktan veya havluyla kuruduktan sonra değiştirin. Seçtiğiniz havlu da bir fark yaratabilir. Kalın havlular ağırlaşır ve çok miktarda kum kaparlar. Plajda ince havlular gibi bulabilirsiniz. Gözlerinizi korumak için güneş gözlüğü ve ayaklarınızın sıcak kumda yanmaması için bir çeşit ayak koruması kullanın.

Küçük bir hazırlık ile plaj tatilleriniz keyifli ve problemsiz olabilir. Eve geldiğinizde rahatlayacak, yenilenecek ve çalışmaya hazır olacaksınız. Çamaşırlarınızı açmak ve çamaşırınızı yıkamak için bir dakikanızı ayırın. Çocuklar, “Ne zaman tekrar plaj tatillerine gidebiliriz?” Diye bağırana kadar ait olmayacak.

Kategoriler
Resim

Bir Hobi Sera Büyümenizi Sağlayacak!

Daha fazla bahçecilik yapmak isteyen ancak kısa bir büyüme mevsimi alanında yaşamak isteyenler için, hobi serası cevap veriyor. Bir hobi serası ticari olarak sebze veya çiçek üretebilecek kadar büyük değildir. Ancak, kuzey bölgelerinde yaşıyor olsanız bile size domates bitkisi ya da iki ya da bazı taze yeşillikler için bir yer verecektir. Sera meraklıları, üç aylık bir dergi yayınlayan Hobi Sera Derneği olarak adlandırılan kendi derneklerine bile sahipler. Örgüt ayrıca etkinliklere sponsor olur ve bireylerin ilgilenen bahçeciliğe, kaktüsleri büyütmek ya da tohum tasarrufuna bakmaksızın yardım almalarına yardımcı olur.

Bir hobi serası için pazarda iseniz, piyasada çeşitli türleri vardır. En küçük tip, içeri girebilecek kadar büyük değildir ve dışarıdan erişilmesi gerekir. Tüm camdan yapılmış ve raflarla donatılmış eski moda bir telefon kulübesine benziyor. Bu tip, mümkün olduğunca küçük bir yere mümkün olduğunca çok sayıda bitki sığacak şekilde tasarlanmıştır. Raflar, alt raflardaki bitkilere ulaşmak için mümkün olduğunca hafif olması için camdan yapılmıştır. Bu tür hobi serasının ucuz bir başka versiyonu, fermuarlı şeffaf plastik çadırla kaplı raflardır. Bu tür bir düzenleme, çiçeklerini saklamak için bir yer isteyen küçük hobi bahçıvanları için harikadır.

İçeri girebilecek kadar büyük ancak tamamen şeffaf cam veya plastikten yapılmış çeşitli hobi sera tasarımları vardır. Genellikle küçük bir depolama binasıyla aynı boyuttadırlar. Bazı bağımsız inşaatçılar bunları yerel olarak satmaya başladı. Ulusal markalar arasında en iyilerinden birine “Güneş Prizması” denir. Eşsiz yapımı nedeniyle buna denir. Bu hobi serası yan yana küçük prizmalar gibi çalışmak üzere tasarlanmış tek bir dayanıklı şeffaf plastikten yapılmıştır. Güneş ışınlarını yakalarlar ve her açıda seraya geri çekerler. Bu nedenle, bu küçük seraların, hava bulutlu olduğunda parladığı söylenir.

Daha iyi hobi seraları, havalandırma sağlayan ve iç sıcaklıkların çok yüksek olmasını engelleyen havalandırma kanalları açan otomatik sensörler ile donatılmıştır. Bunlar harika bir emek tasarrufu, ancak pahalı alabilirsiniz. Bazen daha güzel seralarda bulunan bir başka yarar, bir sulama veya buğulanma sistemidir. Hobi Sera Derneği veya HGA üyeleri, birçok ilginç sera tasarımını icat etmişlerdir.

Bahçecilik hobinizse, seracılık sizi ilgilendirir. Bir serada en büyük domates ve salata yeşillikleri ile tüm yıl yiyebilirsiniz. Dış ortam sıcaklıklarının onları öldüreceği ana bahçeye fidanları baharın başında başlatabilirsiniz. Bir hobi serası iyi bir yatırım olabilir.

Kategoriler
Resim

El Sanatları Hediyelik Fikir: Bir Önlük Yap

Özel birini yapmak için el sanatları hediye fikri arıyorsanız, belki o kişi bir önlük ister. Önlükleri düşündüğümüzde, mutfakta anneleri ve büyükanneleri sıkça düşünürüz, ancak erkekler de önlük yaptırmaktan faydalanabilirler. Sık sık mangal yapmaktan zevk alırlar, bir şey için. Ayrıca atölyede bir önlük kullanabilirler. Çocuklar da sanat ve zanaat gibi birçok etkinliği için önlük kullanabilir. İşte herkes için uyarlanabilen bir önlüğün el işi hediye edilmesi için basit talimatlar.

El sanatları hediye ettiğiniz kişiye uygun sağlam bir kumaş parçasıyla başlayın. Kumaşın etrafındaki yolun 1/3 / 4’ünü saracak kadar geniş ve yaka kemiğinden dizin hemen üstüne kadar kaplayacak kadar uzun olması gerekir. Büyük bir yetişkin için, 25 ila 30 inç genişliğinde ve 36 ila 40 inç uzunluğunda olması gerekir. Daha zayıf bir yetişkin daha dar bir önlük kullanabilir, ancak ellerini yanlarından sileceklerse, ekstra genişliği takdir edebilirler. 10 yaşındaki bir çocuk için bir önlük, yaklaşık 25-30 inç uzunluğunda yaklaşık 18 inç genişliğinde bir kumaş parçası ile başlayabilir.

Kullanılacak en iyi kumaş türü, orta ağırlıkta denim veya dimi gibi dayanıklı pamuklardır. Çuha veya muslin gibi yumuşak pamuklular mutfakta iyidir, ancak uzun sürmez ve bahçeye ya da atölyeye tamamen dayanmaz. İhtiyacınız olan diğer malzemeler iplik ve dikiş makinesidir. Ayrıca, boynu dolaşmak için bir kayış, sırt bağları ve cepler için de yeterli miktarda kumaşa ihtiyacınız olacak.

El sanatları hediyesini tasarlarken, ceplerinizde istediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz. Her önlük ceplerinde daha kullanışlıdır. Mesela evleri temizleyen bir kişi, kazandıkları siperler, sprey şişeleri, süngerleri ve sert fırçaları için kazandıkları ihtimal ve puanlar için cep kullanabilir.

Önlüğü yapmak için, kumaş parçasını uzunlamasına katlayın. Bu, şekli bir tarafı keserek iki tarafı simetrik hale getirmenizi sağlar. Kesim yaparken ne şekillendireceğiniz, önlüğün ön kısmı olacaktır. Yetişkin büyüklüğünde bir önlük için önlüğün 9 inç genişliğinde olması gerekir. Kattan yaklaşık 5-1 / 2 inç ölçün. Bu, ön kenarın genişliğinin yarısıdır ve bir kenar oluşturmak üzere iki katın altına katlamak için bir inçtir. Önlüğü şekillendirmek için kenarı keseceğiniz parça, merminin ucu bağların bağlanacağı yer olan yarım kurşun şeklinde olacaktır. Yarım mermi şeklinin uzunluğu yaklaşık bir ayak olmalıdır ve genişlik kattan kumaşın dış kenarına kadar 5-1 / 2 inç olarak işaretlenmiş noktadan olacaktır. Bu parçalar kesildiğinde, sonuç önlük şeklindeki bir kumaş parçası olmalıdır.

Şimdi önlüğü ceplerle ve istediğiniz diğer süslemelerle süsleyin. Bundan sonra, el sanatları armağanının etrafını saran güzel bir etek için kenarlarından tümüyle kıvrılma ve sağlam dikişlerle dikiş yapma zamanı gelmiştir. İki santim genişliğinde iki parça kumaşı bir avluya kadar kesin. Boyuna katlayın ve ham kenarları içeriye doğru katlayın. Bağları yapmak için uzunluk boyunca basın ve dikiş yapın. Önlük el sanatları hediyesinin beline bağları takın. (Bu bağlar biraz uzun gözüküyorsa, bunun nedeni birçok insanın bağları öne getirip onları bağlamayı sevmesidir.) Başka bir kumaş parçasını 18 ila 20 inç uzunluğunda 5 cm genişliğinde katlayın ve uzunca bastırın. . Uzun kenarın ham kenarları 1/2 inç’in altına sıkışmış şekilde tekrar basın. Açık tarafı dikin. Bu parçayı, önlüğün üst taraflarına takın, önlüğün arkasına dikin ve ön kısmın üst kısmına dikin. Takarken döndürmemeye dikkat edin.

Evcilik, barbekü ve atölyede çok çalışan insanlar, sağlam bir önlük el sanatları hediye takdir edeceklerdir. Çoğunlukla, kullanabilecekleri bir el sanatları hediyesi yapmak için harcadığınız çabayı ve tasarımı takdir edeceklerdir.

Kategoriler
Resim

Çocuk Programları için El Sanatları Fikri Nasıl Bulunur?

Çocuk zenginleştirme konusunda zanaat fikri arayan bir kamp yöneticisi veya Sunday School öğretmeni misiniz? Belki yaratıcı tipte olmadığınızı hissediyorsunuz ve el sanatları projeleri ile gelmekte zorlanıyorsunuz. Bazı insanların zanaat fikirleri bulma ve hatta icat etme becerisi olduğu doğrudur, ancak yaratıcılığınız geliştirilebilir. Çocuk ihtiyaçları için bir zanaat fikri bulmayı kolaylaştırmanın yolları var.

İlk önce, herhangi bir mükemmeliyetçiliği bir kenara bırakın. Kendinizi düşünmeye kilitlemek bir şeyi yapmanın tek bir doğru yolu vardır, her kararı zorlaştırır. Yardım ettiğiniz çocuk programından bağımsız olarak, her zaman uygun birçok zanaat fikri vardır. Yanlış olanı seçmek için endişelenme! İlgili çocukların yaş ve beceri seviyelerini dikkate aldıysanız, seçiminiz yeterli olacaktır.

Ardından, bütçenizi göz önünde bulundurun. Çocuk programları için bir zanaat fikri seçerken, bazılarının pahalı olduğunu bilmeniz gerekir. Eğlenceli bir köpük resim çerçevesi veya küçük bir sopa yapmak için hazır ambalajlı kitler birkaç çocuk için uygun maliyetlidir, ancak çok sayıda çocuğa sahip bir el sanatı yapmanız gerekiyorsa, bu kitler çok pahalı olabilir. Hemen hemen aynı projeyi, yalnızca el işi kiti bileşenlerine bakarak ve aynı malzemeleri indirim mağazasında toplu olarak satın alarak yapmak genellikle kolaydır. Önceden biçimleri kesmek veya en azından çocukların kendi kesimlerini yapmak için kullanmaları için karton desenleri yapmak gibi bazı hazırlıklar yapmanız gerekebilir. Ancak tasarruf buna değecek.

Diğer bir husus şudur: Kadın liberallerinden yıllarca bencil olmalarına rağmen, gerçek kız ve erkeklerin farklı mesleklerden hoşlandıkları gerçeği var! Zanaat biraz kız gibi görünüyorsa, erkek kampında kullanmayın. Bağcıklı deri billfolds, Hint eserler, dinozor sanatı ve benzeri projeler ile sopa. Kızlar boncukları ve pembe ya da mor olan her şeyi sever. Her iki cinsiyetten çocukların da bulunduğu çocuk kampı için bir zanaat fikri için, onu çocuksu tarafta tutun ve kızları mutlu etmek için pembe materyaller sağlayın.

Yaratıcı olmayan türlerin farketmediği bir yaratıcılığın bir yönü de, fikirlerin başka fikirlerden kaynaklandığıdır. Başka bir deyişle, zanaat fikirlerinin bir kitabına veya web sitesine bakarsanız, belki hiçbiri size çekici gelmez, ancak izin verirseniz, benzer bir proje için bir fikir ortaya çıkarırlar. Elinizden geleni kullanın ve zanaat yönlerinde yapmanız gerekenleri değiştirin. Örneğin, zanaat ön cephesinde yazılmış bir slogan olabilir. Kendi gereksinimlerinize uyacak şekilde sloganı değiştirmeniz gerekirse, tamamen sorun değil. Örneğin, resimde gösterilen proje “Kızlar sallanır!” Diyebilir. Bunu “O Kaya!” Olarak değiştirebilirsin. Bu sizin VBS ihtiyaçlarınızı karşılarsa daha iyi olur.

Son bir öneri, çocukların kullanımı için iyi bir zanaat fikrine sahip olmak için talimatları değiştirmek veya yeni bir şey yaratmak zorunda olmadığınızı fark etmektir. Sizin için daha uygunsa, mektuba verilen talimatları takip etmekten çekinmeyin. Çocuklar her iki şekilde de iyi vakit geçirecekler. Sadece bir zanaat fikri seçin, çünkü çocuk yaratıcılığı her zaman yetişkin yaratıcılığını yener! Bu alanda kendi yeteneğiniz hakkında şüpheleriniz olsa bile, çocuklar bunu yaratıcı yapacaklardır.

Kategoriler
Resim

Canı sıkkın? Bu Hobi Fikirlerine Bakın!

Hiç çok fazla bilgisayar oyunu oynadın ya da çok fazla eski bir oyun izledin mi? Başka bir gizeme giremiyorsun ve kendini düz hissediyorsun? Belki de otomatik, önceden pişirilmiş yaşam tarzlarımıza tanıdık gelen sıkıntılardan dolayı sıkıntı çekiyorsunuzdur. Eğer öyleyse, bu hobi fikirlerini kontrol etmeniz gerekir. Hobilerin stresi hafiflettiği ve zihni aktif hale getirdiği için terapötik olduğu bulunmuştur. Bu makalede, entelektüelden atlete, ev sahibinden avukata her türlü insan için hobi fikirleri bulacaksınız.

Çoğu zaman sıkılıyoruz çünkü çok inaktif olduk. Bu senin sorununsa, bir spor hobisi istersin. Hiç tenis denedin mi? Golf nasıl? Birçok insan, bowlingi hayatlarının önemli bir parçası haline gelinceye kadar sever. Spor hobileri sizi evden çıkarır ve çoğu zaman başkalarıyla arkadaş olmanın bir yoludur. Daha sonra, bazı aktif hobiler, bir videoda ağırlık kaldırma ve aerobik dansı yapmak gibi kendi evlerimizde tadını çıkarabilir.

Aerobik danstan bahsetmek, dans etmek bir başka harika eğlencedir. Hobi fikirlerini düşündüğünüz zaman, birçok dans biçimini unutmayın. Kare dans, gruplarla bir araya gelmeyi seven insanlar için eğlenceli, bale ve modern dans ise daha düşünceli ruhlara hitap ediyor. Ve biz tefekkür halindeyken, hobi olarak yoga yapmak hoşunuza gidebilir.

Belki sıkılıyoruz ve sıkıcı hissediyoruz çünkü evde çok uzun zamandır işbirliği yapıyoruz. Sorun buysa, işte size temiz havaya çıkmanız için birkaç hobi fikri. Hiç kanoya binmeyi, yürüyüş yapmayı veya tuzağa düşmeyi düşündünüz mü? Bir çevre grubuna katılmaya ne dersiniz? Birçok eyalette nehir kenarlarını temizlemek ve su kalitesini izlemek için gruplar oluşturabilir ve eyalet tişörtler, iş eldivenleri ve ilk yardım çantaları gibi avantajlar sağlar. Veya belki de bölgenizdeki flora ve faunayı incelemek istersiniz. Her kır çiçeği, böcek, ağaç ve kuşu tanımlamayı öğrenmek, bir alan rehberi ile ormanları ve tarlaları gezmek çok eğlenceli olabilir.

Neredeyse dünyadaki sıkılmış insanlar kadar birçok hobi fikri var çünkü herkes kendi hobilerini kendi sıkıntılarına sokuyor. Belki de evinizi antikalarla dekore etmekten ya da dünyanın dört bir yanından özel ekmek pişirmeyi öğrenmek istersiniz. Belki küçük bir tiyatro prodüksiyonunda yer almak ya da gitar çalmayı öğrenmek istersiniz. Goblen dokuma veya yağlıboya ile resim güzel sanatlar hakkında ne? Mum yapımı, sabun yapımı ve diğer birçok eski zaman el sanatından tekrar faydalanılıyor. Gerçekten, tüm bu hobi fikirleriyle, uzun süre sıkılmak için hiçbir neden yoktur!

Kategoriler
Resim

Kil Pot El Sanatları: Sundurma için bir Çan Yap

Kil çömlek el sanatları ev dekorasyonu yapmak için sevimli bir yoldur. Toprak kap el sanatlarında, kil saksıları, bahçıvanlara hitap eden çeşitli dekoratif şeylere dönüştürülebilir. Genellikle, zanaatkardeş yeni çömleklerle başlar. Saksılar genellikle boya ile süslenir, ayrıca eşya oluşturmak için ip veya kordon ile bağlanır.

Kil çömlek işçiliği için kaplar, 2 inçten daha küçük olmayan küçük çaplardan, bir ayak üzerinde devasa boyutlara kadar birçok farklı boyutta satın alınabilir. Yeni bir proje için daha küçük kaplarla başlayın. Yeni başlayanlar ayrıca, çok ayrıntılı bir tasarımda çok fazla tencere kullanmayan toprak kap el sanatlarını da seçmelidir.

Toprak kap el işlerinde yeni olan biri için iyi bir yapıtın örneği, iki toprak kaptan bir zil yapmaktır. Yaklaşık beş veya altı inç çapında bir tane, diğeri ise çok küçük olan bir tencere alın. Küçük olanı zil için tokmağı olarak kullanacaksınız. Ayrıca dekoratif bir kord, iki büyük ahşap boncuk ve istediğiniz renkte boyaya ihtiyacınız olacak. Ayrıca zili süslemek için bazı yapıştırıcı mücevherleri satın almak isteyebilirsiniz. Çan ön sundurma için güzel bir dekorasyon yapar.

Kordonu iki fit (60 cm.) Uzunluğunda kesin. Ucu 3 cm (8 cm.) Üzerine katlayın ve bir halka oluşturarak üst düğüme bağlayın. Bu halka çanı bir kancadan veya çividen asmak içindir. Şimdi büyük kil çömlek baş aşağı çevirin. Kablonun gevşek ucunu tenceredeki deliğin içinden geçirin. Saksıyı yan yatırın ve büyük tahta boncuklardan birini kordonun yukarısına, kablo ucundan yaklaşık 10 cm (25 cm) kadar kaydırın. Şimdi kordonu boncuk etrafına bağlayın, böylece boncuk kordondaki konumundan kayamaz. Bunu doğru yaptıysanız, potu ilmik ile kaldırabilirsiniz. Kil çömlek işlerinde, boncukların kabın altındaki deliğin içinden geçmesini önleyecek kadar büyük olması gerekir.

Kablonun gevşek ucunda, küçük kabı aynı şekilde bağlayacaksınız. Kablonun ucundaki diğer büyük tahta boncukların bağlanmasını kolaylaştırmak için küçük kabı kordonun üstüne kaydırın. Şimdi tüm düzenlemeyi ilmek ile kaldırdığınızda, daha küçük kabın, daha büyük kabın üzerine çırpıldığında hoş bir ses çıkarması için, daha büyük kabın içinde serbestçe durması gerekir.

Daha büyük tencerenin dışını, istediğiniz şekilde boyayla süsleyin. Holstein inek teması için siyah beyaz lekeler halinde boyamak isteyebilirsiniz. Zilin üst kısmını ipek veya kuru çiçekler ve yeşilliklerle ve şerit yaylarla süslemek de isteyebilirsiniz.

Bu el sanatındaki bir çeşitlilik için, çanlardan üçünü yapın ve yatay bir dalgaların karaya attığı odun parçasından ya da diğer ilginç doğal ahşap parçasına asın. Asılı kil çömlek işçiliği yaparken, boncukların yeterince büyük olduğundan ve sıkıca yerine bağlandığından emin olun, çünkü toprak kaplar yere düşerse kırılır.

Diğer toprak kap el işçiliği, bir araya getirilmiş ve boyanmış büyük bir oyuncak bebek veya korkuluk yuvalarını yapmaktır. Bebek bir sandalyeye oturabilir veya ön verandanın bir adımına oturabilir. Bir korkuluk, bir fener ayağı, bir cüce veya bir çocuk gibi görünmek için yüzünü boya. Kil çömlek el sanatları özellikle sergilenmek için uygundur.

Kategoriler
Resim

Eğer Koleksiyon Yapıyorsanız, Ebay Satış Sizin İçin!

Siz veya tanıdığınız biri toplamakla ilgileniyorsa, Ebay satışları aşina olmanız gereken bir şeydir! Ebay, insanların müzayedede neredeyse düşünebildiğiniz her şeyi satmalarını veya satın almalarını sağlayan devasa bir internet sitesidir. Neleri satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz konusunda çok az kısıtlama var. Antika tost makinesine düşkün müsün? Bisikletler? Vintage elmas taklidi takı? Doldurulmuş oyuncaklar? Elvis hatıraları mı? Ne topluyorsanız yapın, Ebay satış muhtemelen istediğinize sahip olacak.

Koleksiyonunuz konusunda hevesli olup olmadığınız konusunda Ebay bilmek önemlidir. Örneğin, Fiesta gibi belirli bir antika veya antika yemek türünü toplarsanız, setinizi tamamlamak için tam olarak ihtiyacınız olan parçayı bulmak için Ebay’i arayabilirsiniz. Aradığınız tam bir parçayı bulmaya ek olarak, aynı zamanda mükemmel bir fiyat için alabilirsiniz bir olasılık var. Bu mandalina renkli sürahi bir şarkı için senin olabilir. Sadece bakmanız yeterli.

Toplama bir şeydir, ancak toplayıcı saklayabileceğinden daha fazla eşya aldığında ne olur? Ya yanlışlıkla aynı maddenin kopyalarını toplarlarsa. Ya da artık istemediğiniz şeyler varsa? Ebay satışının yardım edebileceği yer burasıdır. Ürününüzü Ebay’de listeleyebilirsiniz; başka bir koleksiyoncu da bulabilir ve bir teklifte bulunabilir. Ebay, istenmeyen kullanılmış parçaları geri dönüştürmenin ve birkaç dolar kazanmanın yanı sıra koleksiyonunuza yardımcı olmanın harika bir yoludur. Ebay satışını da öğrenmek zor değil.

Adlandırabileceğiniz hemen hemen her öğe için, bir yerde birileri onu toplar ve muhtemelen ne istediklerini bulmak için Ebay’i ararlar. Bu nedenle ne topluyorsanız yapın, Ebay satış, ihtiyaç duymadığınız şeylerden kurtulup kendi koleksiyonunuza ürün eklemek için gereken parayı elde etmenize yardımcı olabilir. Ek olarak, istemediğiniz öğenin, çocuklarınızın büyüdüğü bisikletler veya eski saatiniz gibi, diğer bazı koleksiyoncuların tam olarak aradığı şey olduğunu bildiğiniz için memnun olabilirsiniz.

Tıpkı toplama gibi, Ebay satışları neredeyse bağımlılık yapabilir. Birçok insanın keşfettiği eğlenceli bir hobi. Peki, topladığınız özel bir şey varsa nereye gidiyorsunuz? Ebay! Satmak, bulacaksın, neredeyse toplamak kadar eğlenceli, o yüzden de mutlaka dene. Ayrıca, Ebay’in koleksiyonlarınızı tamamlamanıza yardımcı olamayacağını da unutmayın. Hayatınızdaki diğer hobiler, ilgi alanları ve ihtiyaçlarınız için ihtiyaç duyduğunuz şeyler için bir kaynak olabilir.

Kategoriler
Resim

Ev ve Hobi Basit Sevinçlerine Dönmek

Geçtiğimiz yıllarda birçok anne kariyerini sürdürme kararını vermiş, ancak bu eğilim değişiyor gibi görünüyor. Ev ve hobi, küçük çocukları için bakıcı olmaları için finansal ve kişisel fedakarlık yapmak isteyen bu kadınları çağırıyor. Birçok kadın evde bakıcı olmaya geri döndü ve hobi becerileri, tek bir gelirli aile olmanın finansal zorluklarını aşmalarına yardımcı olabilir.

Anneye evde yardımcı olan bir hobi yemek yapmaktır. İş olarak kabul edilebilse de, yemek yapmak ve pişirmek büyüleyici hobilerdir. Birisi farklı ülkelerin mutfağını keşfedebilir veya gurme ikramları oluşturmayı öğrenebilir. Fırınlama, mağazada satın alınan somun maliyetinin bir kısmı için aileyi besleyen sağlıklı tam tahıllı ürünler sağlayabilir.

İşe yarayan bir başka ev ve hobi becerisi, bir dikiş makinesinde dikmektir. Birçok ev sahibi, sanat eseri olan yorganlar üretiyor. Bu güzel teklifler, istenmeyen kumaşları karelere ve diğer şekillere geri dönüştürerek ve parçaları sanatsal olarak düzenleyerek ucuza yapılabilir. Evde kalmak için yararlı olan diğer dikiş becerileri, tamir, değiştirme ve kıyafet yaratmadır. Favori eğlenceler hakkında sorgulandığında, kadınlar genellikle üst sıralarda dikiş dikerler.

Bazı anneler ve eşleri aktif olarak evlerini tadilatı için çalışırlar ve hobi doğrama becerileri işe yarar. Bir gelirli aile, “kendin yap” kelimesini “kendin yap” şeklinde öğrenerek yaşam maliyetini düşürür ve “diyete” dönüştürülür. İnternet, evlere, mobilyalara ve diğer eşyalara her türlü onarım ve tadilat yapılması hakkında bilgi bulmayı mümkün kılmıştır.

Bahçecilik sadece katılımcıyı doğaya yaklaştırmakla kalmayıp aynı zamanda aile masasına yüksek kalitede ürünler koyabilen bir hobidir. Hatta bazı aileler hobi seralarına yatırım yapıyor ya da her hafta çiftçilerin pazarlarında bir miktar satış yapmak için yeteri kadar büyüyorlar. Bahçe yetiştirmek gibi iyi bir pratik hobi, insana çabalarını faydalı ve karlı bir şey yarattığını anladıklarında bir başarı hissi verir.

Sanat anlayışı taşıyan ev sahibi ebeveyn, ev çevresinde ucuz bir uyum ve güzellik yaratabilir ve herkesin yaşam standardını yükseltir. Hiç para harcamayı gerektirmez. Belki kurutulmuş yabani çiçekleri güzelce ayarlayabilir veya herkesin ruhunu kaldıran basit el harfli duvar sloganları oluşturabilir.

Evet, ev ve hobi bugünün kadınlarına çağrı yapıyor, bu insanlara ve en önemli şeylere daha yakın bir yaşam tarzı önerdi. Kariyer kadınları bugünün dünyası üzerinde gerçekten önemli bir etki yaratırken, birçok insanın eve ve hobiye sessiz dönüşü, herhangi birimizin düşündüğünden daha fazla etkiye neden olabilir.