Kategoriler
Sanat

Cam Sanatı Ağırlıkları

Sanatsal cam satan bir dükkanım var. En sevdiğim sanat camı kağıt ağırlıkları. Sanat müzayedelerine katılmaktan ve sanat camı almaktan çok eğleniyorum. Arkadaşlarım ve müşterilerimin neyi sevip neyi sevmediğine dikkat etmeye çalışıyorum.

Genelde insanlara dönüm noktası doğum günleri ve yıldönümleri için sanat müzayedelerinde bulduğum sanat cam kağıt ağırlıklarını veririm. Büyükannem geçen Ekim seksen yaşına girdi ve onun için çok güzel bir sanat camı kağıt ağırlığı buldum.

Büyükannem için bulduğum sanat camı kağıt ağırlığı Baccarat tarafından yapıldı. Bu açık artırma son şeylerden biri olduğu için çok şanslıydım. Bir çok insan bu yazı bloğuna girdiğinde sanat müzayedesinden ayrılmıştı. Büyükannem hercai menekşe tasarımını takdir etti çünkü hercai menekşe onun en sevdiği çiçek.

Kuzenim kurbağaları sever. En sevdiği eşya ile evini zevkle dekore etmeyi başardı. Yıllardır onun için bir sanat camı kağıt ağırlığı arayışı içindeyim. Sonunda geçen sene yaptığım bir sanat müzayedesinde buldum. Sanat camı kağıt ağırlığı zambak yastığın üzerinde oturan bir kurbağaya sahipti ve kurbağa mavi su ile çevriliydi. Gerçekten çok hoştu ve kuzenim onu ​​hemen masasında kullanmaya başladı.

Teyzem cam sanat ağırlığını toplar. Sanat müzayedelerine katılırken, onun tarafından güzel sanat camı kağıt ağırlıkları bulması için defalarca istendi. Yıllarca onun için kazandığım parçaların arasında, bir hafıza hafızamda diğerlerinden daha fazla ortaya çıkıyor.

Şimdiye kadar bir sanat müzayedesinde kazandığım en güzel sanat camı kağıt ağırlığı mavi ve altın bir Amerika papağanı olan biri olmalı. Rick Ayotte onu yaratan sanatçıydı ve çalışmalarının bir kitabında bile yer aldı. Çok güzel sanat cam kağıt ağırlıkları yarattı.

Dükkanımda sadece satmayacak bir sanat cam kağıt ağırlığı var. Mağazada en uzun zaman oldu ve sanırım çok pahalı. Kağıt ağırlığını birkaç yıl önce bir sanat müzayedesinde bin dolara kazandım. Kağıt ağırlığı Paul Stankard tarafından oluşturuldu ve bunun için ödediğimin iki katı kadar kolayca satılması gerekiyordu.

Rick Ayotte tarafından yapılan sanat cam kağıt ağırlıklarını satmakta hiç zorlanmam. Çalışmaları en çok ilgiyi çekiyor gibi görünüyor. Yaptığı sanat cam kağıt ağırlıkları için bulduğum herhangi bir müzayede kazanmaya çalışıyorum. Çok uzun zaman önce kazandım, o pembe güllerdi. Çok narin ve tatlı görünüyorlardı. Bu sanat cam kağıt ağırlığının hızlı bir şekilde satacağını biliyorum.

Dükkanımda Richard Marquis tarafından yapılan cam sanatı ağırlıkları hakkında bazı sorular geldi. Son zamanlarda katıldığım sanat açık artırmalarının hiçbirinde bulamadım. Yaptığı bazı parçalara baktım ve özellikle etkilenmedim.

Devam ettiğim sanat müzayedelerinde sanat camı kağıt ağırlıklarını aramaya devam edeceğim, ancak onları izlemek için yolumdan çıkmayacağım. Marquis’in bazı müşterilerimin gerçekten ilgilendiği bir sanatçı olduğunu hatırlayacağım. İçinde bir parça eseri bulunan bir sanat müzayedesi bulacağımdan eminim.

Birkaç yıl önce deniz temalı sanat cam kağıt ağırlıkları hakkında bazı sorular vardı ve onları yapan harika bir sanatçı buldum. Rick Satava tarafından yapılan, bulabildiğim her cam kadeh ağırlığını satın alıyorum. En sevdiğim şey, bir saat sanat eserinde bulduğum mercan portakallı denizanası olmalı. Gerçekten çok hoştu.

Mercan portakal denizanası sanat cam kağıt ağırlığı, çeşitli sanat müzayedelerinde bulduğum ilk Rick Satava parçasıydı. Denizanası da yakut ve mavi olarak buldum. Tek başlarına güzeldirler veya özellikle onlar için yapılmış siyah bir ışığa tutturulduklarında.

ppppp

667

Kategoriler
Sanat

Sanat Müzayedelerinde Deniz Ürünlerinin Bulunması

Sanat müzayedelerinde koleksiyonum için gerçekten güzel deniz ürünleri buluyorum. Geçen ay Charleston’da bir sanat müzayedesine gittim ve 19. yüzyılda gemilerde kullanılan bir çift mumla çalışan navigasyon ışığı buldum. Bu tip mumlar da deniz feneri merdivenlerinde kullanılmıştır.

Koleksiyonum aynı zamanda 1891 yılında yapılmış bir deniz ürünü içerir. Bir kronometredir ve hala iyi zaman tutar. Çok özel, çünkü üzerindeki geniş ok İngiliz Donanması tarafından satın alındığını ve sadece en iyi zaman parçalarına sahip oldukları biliniyor. Koleksiyonumun bu kısmını New Hampshire’daki bir sanat müzayedesinde buldum.

Koleksiyonumda Dallas’taki bir sanat müzayedesinde bulduğum başka bir kronometre var. Bana elli yıldır sahip olduğu birinden bir tahta kutu içinde satıldı. Bu deniz kalıntısını dolaba koymuşlardı. Ekranda tutmayı planlıyorum.

Birkaç yıl önce Miami’de bir sanat müzayedesinde bulundum ve kişisel koleksiyonum için harika bir deniz ürünü buldum. Kazandığım pusula 100 yaşın üzerindeydi ve İran’da yapıldı. Pusula yüzünün üzerine oyulmuş zodyakın on iki işareti vardır. Bunun harika bir keşif olduğunu düşündüm.

Çocuklarım bir sanat müzayedesine giderken deli olduğumu düşündü Hartford ve üç yüz liralık Deniz Kuvvetleri çapalarıyla geri döndüler. Bahçede harika görüneceklerini düşündüm. Bahçemde, ağaçlarımın çevresinde yaptığım yataklarda sanat yapmayı seviyorum. Kimse onları boşaltmama yardım etmek istemedi.

Kendimi Mississippi’deki bir sanat müzayedesinde, SS Contessa’dan orijinal yapının plakası üzerine yapılan bir ihale savaşında buldum. Gerçekten eşsiz ve harika bir denizcilik ürünüdür. Parlattım ve satın aldığım vitrinde parlıyor.

Deniz ürünleri artık talepte görünmüyor. Birkaç yıl önce, koleksiyonumun bir nedenden dolayı eklenmesi kolaylaştı. Her yerdeki sanat müzayedeleri Müzayede bloğunda gerçekten harika şeyler yapmaya başladım.

Eski gemilerden gelen pirinç plakalar her zaman sanat müzayedelerinde satış yapmak için en sevdiğim şeylerden biri olmuştur. En sevdiğim deniz plaklarından biri İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılan bir gemiden geldi. Plakanın bulunduğu gemiye Marechal Joffre adı verildi ve 1942’de Fransızlardan alındı. Denizcilik Komisyonu USS Rochambeau gemisini yeniden adlandırdı.

Birkaç yıl önce Anchorage’daki bir sanat müzayedesine katılacak bir arkadaşım vardı ve benim için bir zil çaldı. Nakliye ücretinin ne kadar olacağı konusunda hiçbir fikrim yoktu, ancak koleksiyonumda bu denizcilik ürününü istedim. Muhteşemdi.

Bu hafta sonu katılmayı düşündüğüm bir sanat müzayedesinde gerçekten güzel bir denizcilik eşyası olacak. Deniz feneri ürünleri son zamanlarda giderek daha çok ilgimi çekiyor. Müzayede için antika bir kandil olacağına karar verdim ve kazanmayı planlıyorum. Fiyat muhtemelen on beş yüz dolara yükselecek, ama umrumda değil. Koleksiyonumda bu deniz ürününe ihtiyacım var.

ppppp

565

Kategoriler
Sanat

Vintaj Posterlere Yönelik Sanat Müzayedeleri

Vintage posterler her zaman sanat müzayedelerinde kullanılabilir. Son zamanlarda her çeşit vintage poster sanat müzayedesi buldum. Amsterdam’daki 1928 Olimpiyatları’ndan bulduğum eski bir posteri çok beğendim. Afiş nadirdir, çünkü Fransızca’da basılan 10.000’in sadece 500’ünden biridir.

Bir sanat müzayedesinde bulduğum bir başka eski poster 1917’dendi. Savaş zamanındaki Fransız kadını çeşitli görevler yerine getiriyor. Poster, Fransız kadınların işgücüne katkısını kutladı. Savaş döneminde, Fransız kadınlar işgücünün yüzde kırkını oluşturuyordu.

Ben her zaman eski rock grubu posterleri için enayi oldum. Onları sanat müzayedelerinde her zaman ararım. İmzalı olanları severim, son zamanlarda gördüğüm gibi. Başlangıç ​​teklifinin biraz yüksek olduğunu hissettim ve bu yüzden kazanmaya çalışmadım.

Son zamanlarda Fransız eski posterlerine daha fazla eğildim. Orangina için 1970’de son zamanlarda yapılan sanat müzayedesinde basılmış bir vintage poster buldum. Sanat müzayedesinin sadece bin dolara ulaşabileceğini düşündüm, ama yanılmışım. VINTAGE poster on iki yüz dolara satıldı.

Ağabeyimin yeni evinin duvarları için ilginç bir şeye ihtiyacı vardı. Sanat müzayedelerinde eski posterler aramaya başladım ve mükemmel posteri buldum. Bulduğum yarış arabalarını seçti ve yarış arabalarını seviyor. Poster, 1965 Nurbergring Grosser Preis Von Deutschland’dan geldi ve kırk yaşından beri harika görünüyordu.

Fransız reklamları en iyi eski posterleri yapıyor gibi görünüyor. Lu Bisküvi gibi ürünlerin reklamını yapan posterler için sanat müzayedeleri bulmayı seviyorum. Bin dolardan daha az bir fiyata harika bir poster buldum ve mutfağımda harika görünüyor.

Seyahat ile ilgili eski posterler, sanat müzayedesinde her zaman büyük ilgi görüyor. Fransa’daki İngiliz Lake District’i tanıtan hoş bir poster gördüm. Afiş 1905 yılında üretildi. Onları izlemeyi seviyorum, ancak şahsen bu tarzda posterler toplamam.

Sanatsal bir müzayedede ayakkabı boyası reklamı yapan bir vintage poster buldum. Bu, 1930’larda yapılmış bir Fransız posteriydi. Çerçeveledim ve soyunma odama koydum. Oraya mükemmel bir şekilde sığar ve oda hissini gerçekten ekler.

Kız kardeşim bisiklet dükkanı olan bir adamla evlendi. Evlerini dekore etmek için çeşitli bisiklet kullanım öğeleri kullandılar. En sevdiğim parça, resmi oturma odasında tuttukları eski moda bir üç tekerlekli bisiklet. Bir müzayedede Celtic Cycles için bir reklam gösteren bir vintage poster buldum ve onlara verdiğimde sevdiler.

Beatles’ın 1967’de yapılmış vintage poster setini buldum. Posterler satışa çıktığım bir sanat müzayedesiydi. Richard Avedon tarafından tasarlanan eski posterleri daha önce görmüştüm ve The Beatles hakkındaki vizyonunu çok beğendim. Bu eski posterler, her biri için ödediğim iki yüz dolara değdi.

Şu an üzerinde gözüme sahip olduğum vintage poster, bir sanat müzayedesinde satışa sunuluyor. Chanel parfümünün Andy Warhol reklamı. Bu posteri kazanmak, çerçevelemek ve ana banyomun duvarına asmak istiyorum. Orada mükemmel olurdu ve kesinlikle gittiğim bakışı tamamlardı.

ppppp

592

Kategoriler
Sanat

Çizimler için Sanat Müzayedeleri

Çizimler için yapılan sanat ihaleleri antika, modern ve çağdaş olarak sınıflandırılmıştır. Antika çizimler 1900’den önce üretilmiş olan herhangi bir çizimdir. 1900 ve 1949 arasında modern çizimler yapılmak zorundadır. Çağdaş çizimler 1950’den günümüze kadar yapılmış çizimlerdir.

Sanat müzayedelerinde listelenen ve hiçbir zaman teklif vermeyen çok sayıda çağdaş çizim vardır. Bunun için birçok nedeni vardır. Başlıca nedenlerden biri, başlangıç ​​teklifinin, ilgiyi caydıracak kadar yüksek ayarlanmış olmasıdır. 2000’de yaratılmış bir çizim için James Dean’in Elvis Presley’i cennete davet etmesini gösteren bir sanat müzayedesi vardı. Bu sanat ihalesi için başlangıç ​​fiyatı on iki milyon dolardı. Bir teklif almadığı için şaşırmadım.

Sanat müzayedesinde, değerinden çok daha fazlası için listelenen başka bir kalem ve mürekkep çizimi buldum. Orijinal liste 825.000,00 dolardan başlıyor ve satılmadığında, sanatçı fiyatı 545.000.00 dolara düşürdü. Metin yazısını, baskılar, posterler veya tebrik kartları için iyi çevireceğini düşündüğü tasarıma sunar.

1971’de Londra’da satın alınan bir çizim için bir sanat müzayedesi vardı ve bu çok iyi oldu. Çizimin satıcısı, orijinal sahibi olan büyükbabasından devralmıştı. İhaleye makul bir 599,00 $ ‘a başladı ve sanat müzayedesinde nihai satışını on iki bin dolardan fazla sattı. Çizimi tanımlayan ve resimleyen harika bir iş yaptı.

Sanat müzayedelerinde antik çizimler çok ilgi çekebilir. Çıplak, 1800’lerde çizilmiş on bir bin dolardan fazla paraya dayanan iki adamın resmini gördüm. Bu çizim kalem ve mürekkebiydi ve kahverengi bir yıkamaya ve siyah kalem çizgileri üzerinde kömür izlerine sahipti.

1832’de Sir Francis Grant tarafından yapılan antika bir çizim ile çok çekmiştim. Sanat müzayedesinde çizim İskoçya’da bir kadın ve kızıydı. Çizim imzalanan bir orijinaldi ve iki bin dolara satıldı. Umarım çerçevelenir ve benzer parçalardan oluşan bir koleksiyonda asılı kalır. Gerçekten çok hoştu.

Çizimler için yapılan sanat ihalelerinin satılmamasının bir başka nedeni de yanlış kategoride listelenmeleridir. Antika kategorisinde listelenen birçok çağdaş eser buldum. Sanat müzayedelerinde çok fazla rekabet olması nedeniyle, her detayın fark edildiğinden emin olmak önemlidir.

Modern çizimler bugüne kadar en sevdiğim sanat ihaleleri. Müzayede için bulduğum damgalı Degas’ı istedim, ama bütçem dışındaydı. Sanat müzayedesinde en yüksek teklifi veren kişinin, onu sevip değer vereceğinden eminim.

Tanınmış sanatçının çizimleri, çevrimiçi sanat açık artırmalarında çok para kazandırabilir. Sanat müzayedesinin başlığı orijinal Picasso kelimelerini içeriyorsa, mesela iki bin doların üzerine çıkacağı kesin. Öğe imzalanırsa, çok daha fazlası için gidebilir.

Aşina olduğum bir sanatçının müzayedesinde bulduğum bir çizimi çok beğendim. Sanatçı Patrick Caulfield’dı ve Grapes çizimini yaptı. 1980’lerin sonunda siyah kağıtta renkli kalemler kullandı. Bu çizim açılış teklifi için satıldı, 4.250.00 dolar.

ppppp

559

Kategoriler
Sanat

EBay’de Sanat Müzayedeleri

Bugün bütün gün eBay’deki sanat ihalelerine baktım. Bazı harika şeyler buldum. Sanat kategorisine göz attım ve kendi kendini temsil eden sanatçıların alt kategorisini seçtim.

Satılık olanlarımı seviyorum. EBay’deki sanat müzayedeleri, bilinmeyen hatta bilinen bir sanatçının resimlerini satması için harika bir yoldur. Öne çıkan bölümde bazı güzel resimler buldum.

EBay’deki sanat müzayedelerine baktığımda, sadece resim galerisini görüntüleme seçeneğini kullandım. Bunu yaptığım için mutluyum çünkü müzayede unvanını değil sadece sanatı görmek istemiştim. Gözümü hemen yakalayan şey cesur renklerin tümü idi.

EBay’deki sanat ihalelerinin görüntü sonuçlarının ilk sayfasında, martinin güzel bir resmi vardı. Bence martini görüntüleri bana çok şık geliyor. Bu tabloyu cam bir sehpa ve deri bir kanepeye sahip birinin evinde canlandırabilirim!

EBay’de sanat ihalelerinin aldığı sanal ayak trafiği inanılmaz. Sanatçı, resimlerini galerilere asmaktansa, çok daha fazla insana maruz bırakabilir. Sadece keşfedilmek için iyi bir yol.

EBay’de 99 milyon dolarlık sanat müzayedesi gördüğümde biraz komik olduğunu düşündüm. Sanatçı, yaşayan bir sanatçının yaptığı resim için en çok ödediği dünya rekorunu kırarak tarih yazmak istiyor. Kayıt şu anda kırk milyon dolar.

EBay’de gerçekten dikkatimi çeken başka bir sanat müzayedesi vardı. Sanatçı Kelly Shanks’ti ve Boston’da yaşıyor. Gördüğüm tablo izlenimci bir tarzda yapıldı ve Neon Yağmur olarak adlandırıldı. New Orleans serisinin bir parçası. Onu çok sevdim.

Egg Eaters adlı bir resim için eBay’de bir sanat müzayedesi buldum. Gerçekten garipti ve bana tam olarak uymuyordu. Nerede asılacağını hayal etmeye çalıştım. Bence bu fantezi sanatı her yere asılamıyor. Bunun, lüks bir oyun mağazasında veya bekar bir padde asılı olduğunu görebiliyorum.

EBay’de gördüğüm en komik sanat müzayedesi, bir Jack Russell terrierinin bir halk sanatı yorumlaması içindi. Bir köpek severin buna sahip olması ve göstermesi gerektiğini hayal edebiliyorum. Köpek üzerime sıçrayacak gibi görünüyor!

EBay’deki sanat müzayedelerine bakarken gerçekten sevdiğim bir manzara buldum. Parça Praire Bulutları altında Red Barn olarak adlandırıldı. Bu yatak odamda asılı olsaydı, yataktan asla çıkamayacağımı düşünüyorum. Bulutları izlemeyi seviyorum.

Sanırım sadece soyut sanatı anlamıyorum. Eğer anladıysam, takdir edebileceğimi düşünüyorum. EBay’de Beige Dancelines # 2 adlı orijinal bir tablo için bir sanat müzayedesi buldum. Sanatçı, bunun soyut bir dans figürü olduğunu söylüyor. Büyük boy bir kulaktan başka bir şey göremiyorum.

EBay’de sanat ihaleleri için arama yaparken bakmam gereken çok fazla fotoğraf vardı. Zevklerimin gerçekte gerçekçilik ve manzaraya yöneldiğini düşünüyorum. Özellikle Hunter Jay’in Alaska resmini sevdim. Resimdeki blues gerçekten güzeldi; Bahse girerim bu tablonun şahsen harika olduğunu.

Kayınvalidem yavaşça evini dekore ediyor. EBay’de sevdiklerine uyacak güzel bir sanat müzayedesi buldum. Resim günbatımında bir ağacı gösteriyor ve sadece güzel. Sanatçının bir çok müzayedesi var ve umarım çok şey satar. O çok yetenekli.

EBay’de çok fazla zaman harcadığım diğer sanat müzayedesi, sarı bir gökyüzüne karşı kırmızı lale resmiydi. Neden bu resim tarafından bu kadar çekildiğimi bilmiyorum. Lale benim en sevdiğim çiçektir. Bu tablodaki laleler merkezde asılı. Orada sihirli bir şekilde asılıyor gibiler. En sevdiğim çiçeğin bu resmini çok beğendim.

ppppp

685

Kategoriler
Sanat

Breweriana, Sanat Müzayedelerinde

Kayınpederim bira sanatına çok ilgi duyuyor. Breweriana bira ile ilgili eserler için özel bir isimdir. Katıldığım sanat müzayedelerinde koleksiyonuna eklemek için özel parçalar izliyordum.

Kayınpederim için edindiğim ilk breweriana parçası, 1940’larda Lone Star Beer işaretiydi. Sanat müzayedesinde bulduğu bu buluştan o kadar mutluydu ki, onu ilginç bira tarihi parçaları bulmamı istedi. Sanat müzayedelerinde breweriana bulmanın günümüz toplumunda kesinlikle bir yorum olduğunu düşünüyorum.

Katıldığım sanat müzayedesinde gerçekten eski bir bira şişesi buldum. Bu bir başka işaretti ve 1930’lardan Ziegler Beer’e aitti. Wisconsin’de bir sanat müzayedesinde bulundum ve bu işareti kayınpederime yük ile göndermek zorunda kaldım.

Breweriana arayışım beni normalde katılmayacağım bazı sanat müzayedelerine götürdü ve normalde tanışmadığım insanlarla tanıştım. 1930’lardan kalma bir Jax Beer işareti üzerine Cajun’lu bir adamla bir teklif savaşına girdim. Açık arttırmacı, New Orleans tarihinin bir parçası olduğunu söyledi.

Cajun her fırsatta beni alt etti. Kayınpederim tarafından belirlenmiş bir sınırım vardı ve nihayet teklif vermeyi bıraktığı zaman bunu kapatıyorduk. Sanat müzayedesinde o breweriana’yı sekiz yüz dolara kazandım.

Porselen breweriana işaretleri ülkenin her yerindeki sanat müzayedelerinde gösteriliyor. 1930’lardan Supreme Beer için iki taraflı ve oval bir tane daha buldum. Bunu kayınpederime sunabildiğim için çok memnun oldum.

Teneke breweriana işaretleri aslında sanat müzayedelerinde sıkça görünmüyor. Washington Beer için 1930’lardan birini bulduğumda kendimi şanslı hissettim. Seramik breweriana işaretleri çok daha yaygındır.

Kayınpederim için ilk birkaç bira ürününü satın aldıktan sonra, zevkinin gerçekten 1930’lardan ve 1940’lardan gelen eşyalara gitmesine karar verdi. Yeni kazanımlar bulduğumda bunu aklımda tutmaya çalıştım.

Genelde neontan veya aydınlatıcı breweriana’dan uzak dururum. Sadece kayınpederimin koleksiyonunun hissine uyan olduğunu sanmıyorum. Her şeyin antika hissi güzel. Karısı öldüğünden beri hobi olarak bira üretimine başladı, bu yüzden bira sanat koleksiyonuna uzak bir sıçrama değil.

Indiana’daki bir sanat müzayedesinde kazandığım Goetz Country Club Beer işareti, aldığım diğer parçalardan biraz daha fazla parçalandı. Bu işareti kazanmak niyetindeydim, çünkü Goetz, kayınpederinin anne kızlık soyadıydı. Bu eski breweriana parçasından o kadar mutluydu ki, üzerindeki isim anında anında koleksiyonunun merkezi oldu.

Ohio’daki bir sanat müzayedesinde iki parça bira breweriana buldum. O kadar ucuza satmaya karar verdim ki onları alacağım ve koleksiyon için çerçeveleyeceğim. Sanat müzayedesine gittiğim için memnunum.

Velvet Beer için bir tabela ve Stratford Beer için bir tane daha kazandım. Her ikisi de 1930’lu yıllardandı ve diğer sanat müzayedelerinde satın aldığım teneke breweriana işaretlerinden daha renkliydi. Kullandığım çerçevecinin her iki parçasını da elli dolar için çerçevelemiştim.

New York, Rochester kentinde katıldığım sanat müzayedesi, kayınpederimin breweriana koleksiyonu için çok verimli oldu. Açık artırma için Standart Kuru Ale ters boyalı cam imza vardı. İşaret, çubuğun kapatıldığı 1960’lara kadar bir barda asılıydı.

Bir sanat müzayedesinde satın aldığım en son bira parçası, Miller High Life Brew işareti olan ilk yasaktı. Koleksiyondaki diğer işaretlerle birlikte, kırmızı ve siyah işaret duvarda harika görünüyordu. Kayınpederim evinde eski kafalı bir bar inşa etmeyi planlıyor, en azından dekorasyon tamamlandı!

ppppp

671

Kategoriler
Sanat

Sanat Müzayedeleri: Erken Amerikan Sanatı

Bu güne kadar hayatta kalan Amerikan sanat eserinin adını verebileceklerin çok güzel örnekleri var ve zaman dünya çapında tarz içerisinde belirli hareketler yaratmaya geçtikçe, temel fikirler söz konusu olduğunda yerel ve zaman dilimlerindeki değişikliklerle değişiyor. bireysel sanatçılar ve parlak vizyonları. Her sanatçı, etrafını şekillendirdiği ve değiştiği için dünyanın genel resmine kesinlikle bir şeyler kattı, dönemin hissini böyle yoğunlaştırılmış bir biçimde ve çeşitli biçimlerde yansıtacak herhangi bir özel dönemi aşacak kadar sanatsal bir irade gerektiriyor. Bu sanat eseri sayısızdır.

Bağbozumu resminizi seçeceğiniz birçok stil ve ortam var ve konuyla ilgili yeterli miktarda araştırma yaptığınızda, ideal bir tabloyu bulmak veya daha kolay ilişki kurabileceğiniz bir sanatçı tarafından çalışmak için daha iyi hazırlanacaksınız. için. Erken dönem Amerikan sanat eserleri ile, sahip olmak isteyeceğiniz eserin bir kopyasını bulmak ve elde etmek için çok daha kısa bir süre olabilir ve bu, zevkinize en iyi şekilde değer verebilecek işleri elde etmenin daha uygun maliyetli bir yolu olabilir. sanat ve sanatçı olarak.

Erken Amerikan sanatı, Amerikan Yerlileri sanatından, şu anda görebileceğimiz modernist ressamlara ve sanatçılara kadar geniş bir yelpazede çalışmaktadır ve yapıtları, Amerikan peyzajı üzerine tamamen benzersiz bir bakış açısı yaratarak, erken Amerikan sanatı kategorisinde özetlenebilir. Kendi oturma odanızda müze kalitesinde bir parça görmek istediğinizde, bulduğunuz ideal sanat eserini elde etmek için birden fazla yol olabilir ve hepsinin bir kol veya bacağına mal olması gerekmez. Eğer satın alma deneyiminin pahalı olması gerektiğini düşünüyorsanız, o zaman kesinlikle yanılıyorsunuz, ancak herhangi bir müze eseri bazı ellerde paha biçilmez sayılabilir.

İhtiyaçlarınıza uygun pazarlığı bulmakla başa çıkmanın çeşitli yolları vardır ve her zaman bir baskı bulmak ve etrafına bir çerçeve koymak sizi etkilemez, birçok baskının değeri satın almaya çalışmanın giderini atlamanın bir yolu olabilir. Bu makul fiyatlı parçalardan biri. Şüpheli bir parça satın alma konusunda dikkatli olursanız, belki de bu tür eserlerin bir sanat baskısını satın almak daha faydalı olabilir ve özellikle kendinizi sanat dünyasında bir acemi olarak bulursanız. Basılı reprodüksiyonları bulabileceğiniz ve bulundukları yerin arazisinde satın almalarını sağlayabileceğiniz birçok yer vardır.

Halen işlerinde durumlarının bir yansıması olan ve bununla ilgili olarak oldukça alakalı olan Amerikan sanat eserleri hala üretiliyor ve dönem ne olursa olsun, sanatçının ne olup bittiğine dair bir örnek bulmanın kesinlikle bir yolu var. belirli bir harekete katılmak ya da o zamanlar. Amerikan sanatının, çalışmanın ne zaman yapıldığına bağlı olarak düştüğü birçok tanım vardır, ancak on dokuzuncu yüzyıldan sonra Amerika’da hareketler başlatılmaya başlandı ve daha sonra Jackson Pollack gibi sanatçılara kendilerini ifade etme özgürlüğü verildi.

Bu, sanatta Soyut Ekspresyonist hareketin ortaya çıkmasına yol açmış, Kübalar ve soyut ressamlar gibi Ashcan sanat eseri ile Avrupa’dan modernistler arasındaki etkilerin çarpışması sonucu ortaya çıkmış ve II. Dünya Savaşı’ndan sonraki yıllarda ortaya çıkmıştır. Bu hareketin zihniyetinde, biçimsel kompozisyonun terk edilmesi, tuval üzerindeki resmin fiziksel hareketini temsil etmek için uzaya ve renge odaklanan düzenlemelere ve gerçek nesnelerin temsili yerine içgüdüye dayanan eserler yaratmaya yol açtı. Bu eserler nihayetinde yüzyılın başlarında öne çıkacak olan pop sanat eserlerini etkileyecektir.

ppppp

652

Kategoriler
Sanat

Sanat Müzayedeleri: Grotesk Sanat

Bu özel resim grubunu temsil eden çok sayıda parçanın var olduğuna inanmak yanlış görünüyor, ancak bu yeni milenyumda ilerlerken ve kültürümüzün saçmalıklarının dökülmesini fark ettikçe artmaya devam ediyor. tekrar. Grotesk sanat eseri bizi doğduğumuz insan formlarına geri çeker ve gerçekten bize kim olduğumuzu tazeleyici bir his veriyor gibi görünüyor. Diğer sanat akımlarının bir parçası olsa da, bu kavram gruplandırma kriterlerini doldurduğu kanıtlanmış birçok sanatçı var.

Geçmişten gelen grotesk sanat, çeşitli ruh halleri ve teması arasında değişmektedir, ancak her zaman en çok tabu ya da karanlık olarak kabul edilen, tarihin en acımasız ve düşündürücü olaylarının bazılarına bağlı kalarak, bu faktörlerden çokça uzak durmaktadır. . Bütün bunlar, belirli dönemler arasında zıplayan, ancak tasvir ettikleri konuyla ilgisi gibi görünen, tarihimizden bir bütün olarak aldığımız morbid dikkatleri tanımlayan eserler yaratan işler bir araya gelmek üzere bir araya geldi.

Picasso ve Goya gibi ünlü sanatçıların eserleri sayesinde, kendi insanlığımızın karanlığındaki ışık bize açığa çıkarılabilir ve kültürümüzün bu yansımaları, kültür geliştikçe geleceğe tohumlardır. Pek çok farklı hareketin her biri, bu kendine özgü çalışma modellerini göz önünde bulundurarak, kendi benzersiz dönüşlerini bağışlıyor gibi görünmektedir ve korku ve terör teması, bugün veya biraz geride kalsak da, farklı insanlarım tarafından birçok farklı şekilde yorumlanabilir. Bazı kültürler için, korkuyu tahliye etmenin ve kişinin duygusal sağlığına zarar vermeden ifade etmenin bir yoludur.

Ahlaklar bugün çok da kısıtlayıcı görünebilir gibi görünse de, toplumun birçok insanın oluşturduğu duygusal engelleri aşan noktalarda birleştiği noktalar var ve bu sanat, geri dönen bir yansımada dürüst bir tepki uyandırmanın aynası. başka bir şekilde çoğaltılamayan bir cevap. Bu görüntüler, müziğin birçok boyutunda duyulabildiği gibi, günümüz dünyasının geri kalanını etkilemekten daha fazla etkiliyor ve ilgili temalar, günümüzün şimdiye dek hiç olmadığı kadar çok satan korku filmlerine ve romanlarına olan popüler cazibesinde bile bulunabilir.

Hayattaki diğer çelişkilerin yanı sıra tutku ve tutku uyandıran belirli bir vizyona sahip sanatçıların eserlerini düşündüğünüzde, Hieronymus Bosch’un eserleri ve hatta İK Giger’in modern tasarımları gibi tarihi eserlerdir. Eşit değer ölçüsünde öğrenilebilir. Çevreleri tarafından uygulanmış olan tabuları kırma yönündeki eğilimleri, kendi dünyamız için kendi kabul ve takdirimizin geleceğine adımlar atmamıza yardımcı oldu ve insanlara hitap eden unsurları bulmak için zaman harcadığında derinlik katmanları ortaya çıkarılabilir. Sanatsal değer duygusu.

Bu tür bir sanat yapıtına ilişkin bilginizi kontrol altına almak, size sahip olmak için en hevesli olacağınız işleri bulmak için sizi daha iyi donatabilir ve daha ünlü eserlerin çoğu yalnızca baskı olarak satın alınabilse de, bugün hala birçok sanatçı var. yüzeydeki en ince katmanları ortaya çıkaran ve altındaki en visseral katmanları ortaya çıkaran bir stil uygulayanlar. Zevklerinize uyacak doğru işi ararken, düşüncelerini tuval üzerine çevirmeye çalışanlara iyi bir saygı gösterilmelidir ve açık bir zihinle yaklaşıldığında bu sanat kategorisini daha iyi anlamaya gelebilirsiniz.

Bugün, sanatçı Joe Coleman’ın bazı eserleri daha yakın zamanda sınırları daha da zorladı ve birçok sanatsal irade önyargısını parçaladı. Yaklaşımı, tek bir at kılı fırçasının kullanılmasını ve resimlerin görüntülenmesinden sonra birçok katmanın bulunabileceği ve düzinelerce defalarca basılan birçok işin üst üste görüntülenmesini sağlayacak kadar ince detaylandırmayı içerir. Sanatçıların zaman zaman tekrar tekrar çaba sarf ettikleri, insan olmanın doğasına dair içgörüleri ortaya çıkarmak ve daha önce bilinmeyen ya da geride tutulan taraflarımızla temasa geçmemize izin vermek.

ppppp

726

Kategoriler
Sanat

Dale Chihuly hakkında kitaplar

Sanatla ilgili kitaplar, sanat müzayedelerinde iyi satılıyor. En sevdiğim sanatçı Dale Chihuly’i içeren birçok yayın buldum. Açık artırma için rutin olarak düzenlenmiş kitaplar, kataloglar ve hatta dergiler var.

Chihuly Bahçeleri ve Camları şu anda çeşitli sanat müzayedelerinde satılmaktadır. Bu kitap güzel bir şekilde gösterilmiş ve Chicago’daki Garfield Park Konservatuarındaki yerleştirmeleri göstermektedir. Kitap, Barbara Rose tarafından Dale Chihuly’in sanat tarihindeki yerini ele alan bir deneme yazdı. Bahçe konservatuarı tarihini sunan Garfield Konservatuvarı direktörünün başka bir makalesi daha var

Chihuly, Kraliyet Botanik Bahçeleri’nde, Kew bu olayı yakalayan yüzden fazla fotoğrafa sahip. Bu kitap için bir sanat müzayedesi elli dolara satıldı. Kraliyet Botanik Bahçeleri’ndeki sergi, Dale Chihuly�’ün Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ilk botanik bahçesi sergisiydi.

Chihuly Seaforms sanat müzayedesinde mükemmel bir değere sahip. Bugüne kadar en çok eterik dizisinin kırk dört renkli fotoğrafını gösteriyor. Bu seri için yarattığı eserlere sadece “beceri, tutku, takım çalışması ve saf dehaların yansımaları” değil aynı zamanda denize “övgü” deniyor. O gerçekten bir usta.

Chihuly Form Fire, 1993 yılında yayınlandı ve sadece ara sıra sanat müzayedelerinde ortaya çıktı. Kitap, ciltli eserinde 75 sayfadan fazla renk reprodüksiyonuyla ciltli ve 144 sayfalık. Chihuly’ün kariyeri hakkında kitapta çok bilgilendirici bir yorum var.

Chihuly tüm dünyada sergilendi ve beraberindeki kataloglar bir sanat açık artırmasında çokça satıldı. Katalogların, sanatının gerçek bir parçasına sahip olamayacak kadar büyük bir değeri var. 1964-1992 yılları arasında enstalasyonlarını betimleyen bir sanat müzayedesinde bir katalog satın aldım. Fotoğraflara bakmak için çok zaman geçirdim ve Chihuly’in saf bir dahi olduğuna karar verdim.

Gerçekten bir sanat müzayedesinde Chihuly Jerusalem 2000’in bir kopyasını bulmak istiyorum. Kitap elli dolar için yeni satıyor. Bu yolculuk ve serginin hikayesinin olağanüstü olduğunu düşünüyorum ve bu kitabın bir kopyasına sahip olmak istiyorum. Bu kitapta 117 tam renkli reprodüksiyon ve gördüklerimin hepsi olağanüstü.

Chihuly’in çizimleri kitabının bile bir sanat müzayedesinde büyük satış değeri olmasına şaşırdım. Çalışmalarıyla bu güzelliği ve enerjiyi iletebiliyor ve bu çizimler aslında aynı şeyi yapıyor. Bu çizimler, fikirlerinin camda tam olarak gerçekleşmeden önce olduğu gibi başlıyor.

Sanat müzayedelerinde nadiren gördüğüm ucuz bir Chihuly kitabı var. Sadece 17 renk reprodüksiyonu içeriyor. 20.000 pound buz bulunan tesisatları kapsıyor. Bunlar neon ve buz tesisatı olarak adlandırıldı ve onları gören insanlar üzerinde güçlü bir etkiye sahipti. Bu kitap yumuşak bir kapaktır ve bir web sitesinden bir sanat açık artırmasında önceki bir sahibinden daha yeni satın almak daha iyidir.

New York’taki Marlborough Galerisinde sergisinin fotoğraflarını içeren kitabın sayısız sanat müzayedesini kaybettim. Sadece asla yeterince teklif vermedim. Bir noktada, muhtemelen bir sanat müzayedesinden kazanmak için daha fazla teklif vermek zorunda kalacağım. 51 görüntünün dramatik olduğunu biliyorum, ancak kitap yumuşak bir örtü ve sadece 25 dolar vermem gerektiğini düşünmüyorum.

Annem geçen yılki sanat müzayedesinde Chihuly kitabını kazandı. 1990’da Japonya’daki Hokkaido Modern Sanatlar Müzesi’ndeki enstalasyonu kronikleştirdi. Bu kitapta yer alan 54 görüntüden her birini sevdim. Birkaç kez arkadaşlarına borç vermem istendi, ancak reddettim. Bu kaybetmeyi reddettiğim bir kitap.

1986’da Chihuly, Paris’teki Louvre’da kişisel sergi açan dördüncü Amerikalıydı. Sergiyi kronikleştiren, içinde 33 fotoğraf bulunan yumuşak bir kapak kitabı vardı. Ayrıca kitapta, baş küratör ve Centre du Verre’nin müdürü tarafından yazılmış bir tanıtım metni. Bu, sahip olmayı umduğum bir sonraki kitap ve ortaya çıkmasını görmeyi umarak sanat müzayedelerini izliyorum.

ppppp

707

Kategoriler
Sanat

Amerikan Kızılderili Sanat Müzayedeleri: Boncuk işi

Amerikan Kızılderili sanatı, boncuk işi ve seramik gibi daha geleneksel ve / veya kalıplaşmış Yerli Amerikan sanatından modern fotoğrafçılığa, güzel resimlere, heykellere ve benzerlerine kadar birçok sanat ve el sanatını kapsar. Bu Kızılderili sanatının bu biçimini içeren hem çevrimiçi hem de kapalı birçok sanat müzayedesi var.

Bu yazıda Amerikan Hint sanatının en geleneksel ve tarihsel olarak ilgili dallarından birini tartışacağız: boncuk işi. Yerli Amerikan halklarının boncuk işi, dekoratif olduğu kadar pratikti; faydacı ve aynı zamanda zengin sembolik anlam.

Boncuk işi ve boncukların kendileri yapımı çok eski bir zanaattır. Taş, kemik ve kabuk tanecikleri (turkuaz ve yarı kıymetli taşlar gibi) hala aynı antik yoldan yapılmıştır. Modern teknolojiden çok az etkilenen boncuk yapımı hala insanların binlerce yıl önce yaptığı gibi aynı şekilde gerçekleştiriliyor.

Deniz kabuğu boncuk parçaları, binlerce yıldır bölgesel ticaret açısından önem arz eden en popüler parçalardan biridir. Neredeyse herkes boncuklu kolyelerden cüzdanlara, kemerlere vb. Amerikan Kızılderili sanat eserlerini gördü.

Son birkaç on yıldır, modern boncuk işi oryantal fabrikalarda çoğaltılmıştır ve çok ucuza ithal edilmiştir. Bu Amerikan Kızılderili zanaatkarları tarafından yapılan üst düzey boncuk işi karşısında rekabetçi bir faktördür. Amerikan yerlilerinin el sanatları insanları bu sahte yerli boncuklara ve boncuk işçiliğine birkaç milyon dolar (1980’lerde sadece sekiz yıldan fazla bir sürede) kaybetti.

Tarihsel olarak, boncuklar kaplumbağa kabuğu, hayvan boynuzu ve geyik toynaklarından oyulmuştur. Bunlar genellikle dansta kullanılan çıngıraklı ya da çınlayan parçaları yapmak için kullanılırdı. Avcılar genellikle ayı pençeleri veya kurt pençeleri gibi hayvan bölümleriyle bir araya getirilen kolyeler takarlardı. Bunlar bir avcının cesaretini gösterdi. Kemikler ve tohumlar, çeşitli şekillerde bükülme ve / veya bükülme için onları yumuşatmak üzere sık sık buharlaştırılmıştır.

En pratik bir amaç için kullanılan boncuk işlerine örnek olarak, Iroqois League (Haudenosee), kutsal törenleri, antlaşmaları ve şarkıları kaydetmek için tatlı su istiridye kabuğundan yapılmış beyaz ve mor wampum zincirlerini kullandı. Bu uygulama, Avrupa’daki yerleşimcilerin gelmesinden önce ve sonra kullanılmıştır.

Bu tür boncuk işi zincirleriyle birçok anlaşma türü kaydedildi. Sahipleri tarafından çok değerliydi ve önemsendiler. Avrupalı ​​yerleşimciler bu bakımı ve saygıyı wampum boncuklarına karşı aldılar; boncukların parasal önem taşıdığının bir işareti olarak. Bu nedenle, yanlışlıkla “wampum” kelimesinin paraya atıfta bulunduğunu varsaydılar, gerçekte bu önemli boncuklar çok önemli orijinal belgelere çok benziyordu.

Boncukları bağlamak için, Amerikan Yerlileri, elbiselere boncuk takmak için çok ince bölünmüş hayvan sinew kullandılar; ancak, bu amaç için saklı kayış veya ısırgan gibi güçlü bitki lifleri kullanıldı.

Bugün Navajos ve bazı pueblo halkı hala heishii adı verilen antik boncuk türünü oluşturuyor. Bu, eski zamanlardaki gibi bugün hala yapılan en popüler ve en yüksek miktarda boncuk işidir. Bu kolyelere ayrıca her bir karakteri temsil eden öyküler anlatırken kullanılabilecekleri hikaye kolyeleri de denir.

Boncuk ve boncuk işi, Avrupa öncesi tarihin arkeolojik araştırmalarının çok önemli bir parçasıdır. Boncuklar binlerce yıl hayatta kaldı ve tanık olmadığımız zamanlar hakkında büyüleyici hikayeler anlattı. Bu deniz kabukları deli boncuk işi için özellikle doğrudur. Eski deniz kabukları, denizden binlerce mil uzakta bulundu, bu da farklı insan grupları arasında çeşitli ticaret yolları ve temasları olduğunu gösteriyor.

Bugün Amerikan Kızılderili sanatçıları, gerçek boncuk işi yapmalarına yardımcı olacak dijital boncuk işi tasarımları bile yaratıyor. Bu şekilde, proje başlamadan önce karmaşık tasarımlar ve parçalar ekranda test edilebilir. Bu, kesinlikle birçok boncuk işi sanatçısı için yaratıcı sürece katkıda bulundu.

Beadworking, hem eski zamanlarda hem de günümüzün modern bilgisayar teknolojisinde yerel tarih boyunca dokunur. Boncuk işçiliğinin en önemli yönü, ne satılabildiğini ne kazanılabileceğini değil, sadece aile ve arkadaşlar arasında verilen kişisel eserlerdir. Bu eserlerin arkasındaki gerçek anlamlar; vizyonlara bağlı kişisel dernekler, önemli bakış açıları ve bir bireyin hatırlatılmasını istediği diğer şeylerdir.

ppppp

702