Kategoriler
Genel

Ateş Etme Sanatı

Çok kışkırtıcı bir dövüş sanatı olmasına rağmen, Shoot-Fighting hala dünyanın en popüler dövüş sanatları stillerinden biri. Ateş etme sanatı çok eski, kendini savunma tarzı olarak Japonya’dan geliyor. Kendini savunma amacıyla kullanmak harika olsa da, bu dövüş sanatı, Vale Tudo ve Japonya’da bulunan profesyonel Shoot dövüş ligleri gibi yarışmalarda ring sporu olarak daha popüler.

Japonya’da Shootfighting, çok popüler bir spordur. Patlamalar güreş, ipler ve tamamen sağlam bir halka şeklinde gerçekleşir. Normalde mermiler vardır, ayrıca butik çağıracak ve gerektiğinde durduracak bir hakem vardır. Savaşçılar eldiven giyecek ve tam temas edecek. Gönderme ve boğuşma da yasaldır, bu da kavgaları daha ilginç hale getirir. Savaşçılar, Japonya’nın bu butikler ile sunabileceği en iyi yöntemlerden bazılarına karşı Ateş Etme konusundaki becerilerini test edebilir.

Japonya’da daha popüler olmasına rağmen, ABD’de de ateş etmek popüler. Shootfighting konusunda uzman olan Ken Shamrock ve Bart Vale gibi Amerikalı dövüşçüler var ve sık sık turnuvalarda ve turnuvalarda yarışmak için Japonya’ya seyahat ediyorlar. Japonya’daki atmosfer çok yüksektir, çünkü oradaki kibritlere karşı büyük bir tutku ve istek gösterirler.

Tekniğin ve formun içinde, Ateş etmek çarpma ve boğuşma karışımıdır. Yerde veya yerde duran her şeye hazırlıklı olmayı öğretir. Bu sanatla öğretilen çok sayıda kemik kırma hareketi var, kol kilitlerinden ayak bileği kilitlerine kadar. Öğrenciye öğretilen tekniklerin çoğu, çok sert sonuçlar doğurarak, bir güç ve teknik karışımı kullanır.

Birçok insan, Ateş Etmeyi bir çukur dövüşü biçimi olarak sınıflandırsa da, aslında biraz daha fazla. Ateş etme, yumruk, dirsek ve tekme şeklinde çok sayıda dövüş içerir. Ayaklarında ya da yerde stilistler çabuk bir şekilde dövüşmeye son verecek hareketleri gerçekleştirebilirler. Gönderme kilitleri, belirli bir uzuvyu hedef alıp ikiye bölmeye odaklandıkları için, bu savaş sanatının en ölümcül savunma biçimleri ve saldırılarıdır.

Bir dövüş sanatı olarak, Ateş etmek’in dövülmesi çok zordur. Öğrencilere savaşta agresif olmalarını ve savaşı mümkün olduğunca çabuk bitirmelerini öğretir. Aynı zamanda öğrencilere öz kontrolü ve öz saygıyı da öğretir. Neredeyse sokaklar için tasarlanan bir öz savunma sistemi olduğundan, Shootfighting’de kemer sınıfı yoktur. Yıllar boyunca hem sokaklarda hem de rekabette çok etkili olduğu kanıtlanmıştır.

ppppp

(kelime sayısı 458)

Kategoriler
Genel

Hapkido Sanatı

Hapkido olarak bilinen savaş sanatı, tamamen kendini savunma sanatıdır. Bunu inceleyen kişiler, kendilerini her türlü durumda savunabilmekten, yaşamlarını iyileştirmek, kendilerini ve sevdiklerini korumak için sanattan kendine güven ve disiplinlerini uygulayabilmekten daha fazlasıdır.

Hapkido, öğrencilere daha güçlü bir rakiple minimal güç kullanmalarını öğretir. Diğer dövüş sanatlarının aksine, teknikleri uygulamak için güç içermez. Rakibi kontrol altına almak ve düşürmek için Hapkido, baskı noktalarına ve rakipler üzerindeki etkilerine odaklanıyor. Aynı zamanda, itme, döndürme tekerleri ve süpürmelerden oluşan çok güçlü bir cephanelik içerir. Düzgün bir şekilde yürütüldükleri takdirde, bu savaş sanatının hamleleri rakiplere ve saldırganlara karşı çok etkili olabilir.

Tekmeler, yumruklar ve baskı noktası saldırılarıyla birlikte; Hapkido ayrıca çeşitli atma teknikleriyle birlikte bilek ve eklem manipülasyon kilitlerini kullanır. Hep birlikte, Hapkido’da yaklaşık 3.500 teknik içeren yaklaşık 300 özel hareket kategorisi var.

Hapkido, temelde yaş veya kilodan bağımsız olarak teknikleri uygulayabilen gerçeğinden dolayı çok popüler bir savaş sanatıdır. Savaş sanatı aynı zamanda sağlığınızı iyileştirebilecek sistematik eğitim ve dayanıklılık egzersizi içerir. Hapkido’nun hem vücudunuza hem de sağlığınıza yardımcı olabileceğinden, en iyi formda olmanıza da gerek yok.

Hapkido’da çalışmak ayrıca kaslarınızı geliştirmek, duruşunuzla birlikte, kilonuzu kontrol etmek, güven geliştirmek, kendini kontrol etmek, hatta ruhunuzu yerine getirmek için yardımcı olacaktır. Esas olarak kendini savunma tekniklerine dayanmasına rağmen, aynı zamanda nasıl daha iyi bir insan olacağınızı ve kendinizi sağlığa ve ruhunuzla nasıl temasa geçireceğinizi de öğretir.

Stil boyunca, doğrusal teknikler, tüm dairesel tekniklerin kusursuzlaştırılabileceği katı bir temel oluşturmak için birlikte çalışır. Hapkido’daki her şey, her durum için uygun olan teknik ve becerilerin dengeli bir karışımını bulmak için denenir ve test edilir. Hapkido’nun savaşçı bir kendini savunma sanatı olmasıyla, birçok farklı durumda saldırıların engellenmesiyle ilgili birçok pratik var. Bu şekilde, stilist kendisini içinde bulduğu her durum için daha hazırlıklı olabilir.

Bugün, Hapkido her yaştan erkekler ve kadınlar, hatta küçük çocuklar tarafından uygulanmaktadır. Yalan, oturmak ve ayakta durmak gibi hemen hemen her pozisyondan veya yönden kullanılabilecek çok faydalı bir dövüş sanatıdır. Bu bir kendini savunma sanatıdır ve stilist tekniklerde uzmansa bile ölümcül olabilir. Buna rağmen onu daha ölümcül kılan şey, birçok insanın aşina olmadığı gerçeğidir.

ppppp

(kelime sayısı 451)

Kategoriler
Genel

Muay Thai’ye Derinlemesine Bir Bakış

Tüm dünyada Tay boksu olarak da bilinen Muay Thai, antik Tayland’ın korkusuz savaşçıları tarafından savaşta yaratılmış ve test edilmiş eski bir kendini savunma sanatıdır. Bugün Muay Thai tüm dünyada kullanılmaktadır. Birleşik Devletler Donanması SEAL’leri, Tayland ordusu ve hatta CIA, bu savaş sanatının sunduğu yıkıcı ve kemik kırma tekniklerinden tam anlamıyla yararlanmaktadır.

Diğer dövüş sanatlarının aksine, Taylandlı öğrenciler yetenekleri ve ilerlemeleri için kemer kazanmazlar. Bunun yerine, yetenekleri ringde test edilir. Tayland dövüşü ilk başladığından beri, savaşçıların kendileriyle ilgilendikleri tek şey Muay Thai dövüşündeki baskınlığını gösteren şampiyonluk kemerleri.

Muay Thai ile öğretilen beceriler, diğer çarpıcı dövüş sanatlarına çok daha baskın. Muay Thai çok az boğuşma kullanıyor, ancak daha çok kırma vuruşlarına, yumruklara ve kemik parçalama dirseklerine odaklanıyor. Tayland dövüşü öğrencileri, genellikle tek bir atışla rakiplerini devredebilir, çoğu zaman kemikleri kırar ve bazen tek bir ölümcül vuruş veya dirsekle öldürür.

Muay Thai’nin yer kapmaktan ya da teslim etmekten vazgeçme nedeninin kullanılmamasının nedeni, her zaman çok sayıda saldırganın bulunduğu eski savaş alanlarında geliştirildi. Bu saldırganlar kılıçla mücadele becerilerinde bilgili idi, bu da güvenilir bir dövüş sanatına ihtiyaç duyulduğunu aşağı yukarı bir zorunluluk haline getirdi.

Muay Thai kılıç, mızrak, sopa ve sert grev kullandı. Bu tür bir ortamda savaşın toprağa gitmesini istemediniz. Grev ve silah hareketleri hızlı, sert ve çok kesin olmalıydı. Bu tür koşullar ve çevre türleriyle, Muay Thai’in mükemmel bir silah sistemine sahip, hızlı ve duyarlı bir savaş sanatı olması gerekiyordu.

Muay Thai için boğuşma ve sunumlar planlanmış olsa da, dövüş sanatı boğuşma uygulanmadan önce daha çok bir halka sporu haline geldi. Başlangıçta Tayland’ın çarpıcı amaçlarla dövüş sanatı olmasıyla, birçok dövüş sanatçısı zaman boksuyla tekrar tekrar kanıtlanmış teknikleri kullanmaya başladı.

Vurgulamaya çok önem veren başka dövüş sanatları olsa da, Muay Thai oldukça farklı. Muay Thai’nin farklı olduğu ilk alan hem dirseklerin hem de dizlerin etkili kullanımıdır. Tayland tekniklerinin çoğunda kullanılan dirsekler ve dizler tüm dünyada boksörler ve diğer stilistler tarafından korkuyor.

Tekme ve diz vurma Muay Thai’deki ana nesnelerdir. Tekmelemeyle verimli olabilmek için, kabukların şartlandırılması gerekir – ki bu oldukça acı verici olabilir. Taylandlı stilist, sinirlerindeki etkilerini sinirlerinden geçirdikten sonra, kabuklar tıpkı bir kulüp ya da beyzbol sopası gibi kullanılabilir. Bu, gerçekten hareket halindeyken görmeniz gereken bir şey – tek başına etkinin sesi arkanıza yaslanabiliyor.

Yıllarca süren eğitim ve şartlandırma ile Muay Thai savaşçıları öldürücü ve ölümcül silah haline gelebilir. Düzgün eğitimli bir savaşçı ölümcül bir etki yaratabilir, yani dizleri, şişleri ve dirsekleri bir silahtan veya başka bir silahtan çok daha ölümcül olabilir. Bu nedenle – Muay Thai, dünyadaki en ölümcül ve en korkulan dövüş sanatlarından biridir.

Sonuçta, Muay Thai savunma ve rekabet için mükemmel bir savaş sanatıdır. Tay, dünyanın en iyi dövüş sanatlarından biridir, zaman ve tekrar tekrar kanıtlar – hem eski zamanlarda hem de bugün kullanıldığı zaman.

ppppp

(kelime sayısı 583)

Kategoriler
Genel

Muay Thai’ye Giriş

Tüm dünyada insanlar bunu duymuş ve muhtemelen ilk elden ya da televizyonda – öfkeli yumruklar, kemik kırma dirsekleri, ölümcül ve delici vuruşlar ve unutulmaz dizler – tanık olmuşlardır. Her ne kadar televizyonda izlemek harika olsa da, bu hareketlerin canlı olarak gerçekleştirildiğini görmek için hiçbir şey başlamaz – savaşçıları neşelendiren binlerce hayranla.

Bu Muay Thai kickboksunun harika dünyası. Muay Thai, bir milletin gururlu mirası bakımından zengin, diğerlerine benzemeyen bir savaş sanatıdır. Stil, Tayland halkının iyi bilinen tarihine iç içe geçmiştir. Nazik ve eğlenceli sevgi dolu insanlar olsalar da, hem kendilerini hem de topraklarını agresif güçlere ve hırsızlara karşı savunmak zorunda kaldılar.

Sahip oldukları şeyleri korumak için Tayland halkı, savaşacakları engebeli arazi tipine uygun bir yakın dövüş teknikleri savaş sistemi geliştirdi. Yıllar geçtikçe, sonunda tüm Taylandlı erkeklerin eğitmek için geçit töreni haline geldi. Bu inanılmaz dövüş sanatı.

Başlangıçta, Muay Thai tehlikeli ve ölümcül bir sanat olduğunu kanıtladı, savaşçıların güvenlik teçhizatı ya da korumaya sahip değillerdi – hepsi ellerinde yumruklarını eldiven gibi saracakları uzunluğa sahipti. Yıllar geçtikçe, savaşçılar için bir miktar koruma sağlamak için denklemin içine kurallar yazılmıştır.

Yıllar geçtikçe Muay Thai hem dünyanın hem de dünyanın dört bir yanından insanları çeken bir savaş sanatı ve bir tarz olarak ilerlemiştir. Muay Thai’yi ilgilenen öğrencilere öğretmeye yardımcı olacak nitelikli eğitmenler ile Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim tesisleri bulunmaktadır.

Bugünlerde, Muay Thai dünyanın en popüler sporlarından biri. Thai butiklerini haftalık olarak yayınlayan, dünyanın her yerinden hevesli dövüş severleri memnun eden çok sayıda televizyon ağı var. Uluslararası boks diğer popüler bir spordur, ancak başarılı uluslararası boksörler Muay Thai’ye başlamıştır. Bu, Muay Thai eğitiminin neden bu kadar popüler olduğunu ve aynı zamanda çok ölümcül olduğunu gösteriyor.

Normalde, Tayland’daki butikler, turlar arasında iki dakikalık bir dinlenme periyoduyla 5 üç dakikalık turla savaştılar. Tüm dövüşler, yarışmacılara öğretmenlerine saygı gösterme fırsatı veren bir danstan önce gelir. Dans, stiline dair birçok sembolik anlamı olan, ısınmak için mükemmel bir egzersiz.

Dövüşler sırasında ve hatta antrenmanla, her Taylandlı boksörün kol bandı ve saç bandı taktığını göreceksiniz. Savaşçıların giydiği kafa bandının bir keşiş veya öğretmen tarafından kutsandığına ve dövüşçüye şans getireceğine inanılıyor. Taylandlı boksörler antrenmanları ve dövüşleri ile gurur duyuyor, kafa bandı avcı için ilham kaynağı ve gurur kaynağı.

Eğitim sırasında Taylandlı dövüşçüler, ruhsal refahları, Muay Thai’nin tarihi ve hayatta kalmak için ihtiyaç duydukları beceriler hakkında çok şey öğrenecekler. Tayland dövüşlerinde yarışmayı planlayan savaşçıların, çok zorlayıcı olabileceğinden çok fazla pratik yapmaları gerekecek. Tay dili eğitimi, eğitim aldığınız yere bağlı olarak çok acımasız olabilir. Thai boksunun antik sanatlarını inceliyorsanız, çok titiz ve talepkar olmak için antrenmana güvenebilirsiniz.

Muay Thai pratik yapmak için zor bir sanat olsa da, çalışabileceğiniz en iyi dövüş sanatlarından biridir. Teknikleri öldürücüdür, antrenman zordur – yarışmalar her şeyi değerli kılar!

ppppp

(kelime sayısı 589)

Kategoriler
Genel

Çocuklar İçin Dövüş Sanatları

Bugünlerde dövüş sanatları herkesin bilmesi gereken bir şey. Her zaman yüksek bir suçla, kendini nasıl savunacağını bilmek çok önemli. Çocuklar için dövüş sanatları çok şey ifade edebilir. Dövüş sanatları yetişkinlerin de bilmesi ve pratik yapması için harika olsa da, çocukların formda kalmaları ve kendilerini saldırganlardan nasıl savunacaklarını öğrenmeleri için harika bir yoldur.

Dövüş sanatları, çocuklara kendilerini nasıl savunacaklarını öğretebilse de, onlara kendi kendini kontrol etmeyi ve kendine güveni de öğretecektir. Çocuğunuzun öfkesi kötü veya özsaygısı düşükse, savaş sanatını öğrenmek, doğru yola geri dönmelerine yardımcı olabilir. Dövüş sanatları, genel olarak yaşamı olan çocuklara yardım edecektir – bu da yaşamı daha da uzağa götürecektir.

Çocuğunuzu dövüş sanatlarına sokarken yapmanız gereken ilk şey, zevk alacakları bir tarz seçmek. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı stil ile yapmak çok zor bir seçim olabilir. Çocuklar için en popüler olanları arasında Karate, Tekvando, Judo, Muay Thai ve Jiu-Jitsu bulunmaktadır. Kararı verirken, çocuğunuzun delme ve tekme atma ya da top atma ve teslim alma gibi ilgisini çekmeli.

Aklınıza bir stil geldiğinde, yerel dövüş sanatları merkezlerini ve dojo’larını kontrol etmeye başlamanız gerekir. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, daha küçük veya kırsal bölgelerde yaşayanlardan daha çok seçim yapabileceksiniz. Küçük kasabalarda veya kırsal alanlarda yaşayanlar, kendileri ve çocukları için geçerli olan seçeneklerle sınırlı olabilir.

Kırsal ve daha küçük kasabalar seçimde sınırlıdır, ancak sundukları normal olarak en iyi dövüş sanatları stilleri arasındadır. Eğitmenler siyah kuşaklı ve üstü olup, en yüksek derecedeki öğrenciler ders vermelerine yardım eder. Derslere katılımın küçük olması durumunda, eğitmenler ve öğrenci öğretmenleri, en zayıf alanlarında kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için çocuklarla zamanında çok fazla zaman geçirebilir.

Çocuğunuzu dövüş sanatlarına kaydetmeye karar verdiğinizde, her zaman önce dojo veya sınıfları kontrol etmelisiniz. Çocuğunuzun hedef odaklı olmayan bir sınıfta olmasını ya da ne öğrettiğini bilmeyen bir öğretmeni olmasını istemezsiniz. Dojo ve ekipmanın temiz olduğundan ve her şeyin en son ve en büyük standartlara uygun olduğundan emin olmak istediğiniz için çevre de önemlidir.

Bir dövüş sanatı çocuğunuz için faydalı olsa da, tesisler ve eğitmenler iyi olmadıkça, bu onların yararı olmaz. Size en uygun olanı elde ettiğinizden emin olmak istiyorsunuz, bu yüzden her zaman etrafa bakmanızın faydası var. Mevcut seçeneklerin tümüne bakarsanız, normalde hem sizin hem de çocuğunuz için en iyisini bulabileceksiniz.

Çocuklara ve geleceklerine gelince, dövüş sanatları başlaması için harika bir yoldur. Dövüş sanatları, sadece kendini savunma değil, birçok alanda kendilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir. Bir dövüş sanatı, bir çocuğun kendini kontrol etme ve sorumluluk dahil birçok önemli alan geliştirmesine yardımcı olabilir. Bir çocuk savaş sanatını ne kadar uzun süre okursa, hedefi o kadar odaklı ve sorumlu olurlar. Dövüş sanatları, ebeveynler ve çocuklar için büyük bir yatırımdır – bu yüzden bu kadar popülerdirler.

ppppp

(kelime sayısı 581)

Kategoriler
Genel

Judo Temelleri

Savaş tarzı Judo, farklı insanlara çok şey ifade edebilir. Gerçekte, eğlenceli ve heyecan verici bir spordur, bir sanat, bir disiplin, bir aktivite, kendini korumanın bir yolu ve oldukça basit bir yaşam biçimi. Her ne kadar birçok farklı anlama gelse de, Judo kelimesi aslında yukarıdakilerin tümü ve daha fazlası anlamına gelir.

1882 yılında kurulan orijinal Judo, feodal Japonya savaş sisteminden geliyor. Kurulduktan sonra Judo, savaş sanatı jujutsu’nun rafine edilmesiydi. Jujutsu, yüzlerce yıl öncesine dayanan en eski dövüş sanatları stillerinden biridir.

Judo, 1964 yılında Olimpiyat Oyunları’na ilk girdiğinde en büyük etkiyi yaptı. Şimdi, tüm dünyada milyonlarca insan tarafından uygulanmaktadır. Judo, öğrencilerin formda kalmalarına, rekabetin tüm alanlarında başarılı olmalarına, kendini savunma ile korunmalarına ve diğer birçok konuda yardımcı olabilir. Öğrencilerin çoğu için, Judo sadece eğlence için uygulanmaktadır. Birçoğu için eğlenceli olarak başlasa da, çabucak bir yaşam biçimine dönüşür, eğer istersen yanan bir tutku.

Diğer dövüş sanatları tarzlarına benzer şekilde, Judo yarışmalarda yarışanların güvenliğini sağlayan kurallara sahiptir. Becerilerini test etmek isteyen Judo öğrencileri, kulüp toplantılarından ulusal turnuvalara, iyi bilinen ve en iyi rekabet seviyesine kadar – Olimpiyat Oyunları – arasındaki rekabet seviyesinin tadını çıkaracaklar.

Judo, şaşırtıcı atış teknikleri için en iyisidir. Pek çoğunun bilmediği şey, Judo’nun sadece fırlatmaktan öte bir şey olduğudur. Aynı zamanda zeminde kenetlenmeyi, tutma yerlerini, kol kilitlerini, bacak kilitlerini ve hatta boğulma tekniklerini kontrol etmeyi içerir. Judo, kapıcıların bakış açısından kendini savunmanın tüm yönlerini öğretiyor.

Judo ile ilgili bir başka harika şey de kimsenin erkek ya da kadın, hatta engelli olanların çalışabileceği gerçeğidir. Judo ayrıca, yıl boyunca öğretilen, katılmak için ucuz ve herkese hitap ediyor. Bu dövüş sanatı, yaşlıların bile günlük olarak pratik yapmayı sevdiği anlamında eşsizdir.

Judo ayrıca öğrencilerin saygı ve öz disiplin öğrenmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olur. Kendine güven, liderlik becerileri, güç, esneklik ve fiziksel cesaret öğrenme şansı sunuyor. Judo, savaş sanatından rekabet durumuna geçerek, yıllar içinde oldukça gelişti. Bugünlerde çocuklar, yetişkinler ve yaşlılar için ayrı Judo rütbeleri var.

“Yollu yol” anlamına gelen savaş sanatı Judo, size hem savunma hem de rekabet için ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları öğretir. Judo, diğer dövüş sanatlarından farklı olarak, boğulmanın en iyisini, az veya hiç güç gerektirmeyen – ama vücudunuzu konumlandırma şeklinizin daha fazlasını gerektiren harika atışlarla birleştirdiği anlamına gelir. Bu mükemmel bir savaş sanatıdır – herkesin zevk alabileceği.

ppppp

(kelime sayısı 468)

Kategoriler
Genel

Kemere Yakından Bir Bakış

Çoğu dövüş sanatında, sahip olduğunuz kayışın rengi dövüş sanatları tarzınızdaki rütbenizi gösterir. Dövüş sanatları ile kullanılan kayışlar, dövüş sanatları dünyasında evrensel bir araçları veya sıralamaları olmamasına rağmen, bu tarzdaki sıranızı ifade eder. Aşağı yukarı, belirli dövüş sanatınız hakkında ne kadar bilginiz olduğunu başkalarına anlatırlar.

Kemer renklerinin dövüş sanatlarında kullanılması, yüzlerce yıl öncesine dayanan eski bir uygulamadır. Kemerler ve dövüş sanatlarında kullanımı, Kodokan Judo olarak bilinen stili yaratan Jigoro Kano olarak bilinen bir adam tarafından başladı. Kano, dövüş sanatları tarzındaki rütbesini belirtmek için sadece beyaz ve siyah kemerleri kullanarak başladı. Kemerleri kullanma sebebi, hangi öğrencilerin farklı aktivitelerde yarışabileceğini belirlemekti. Örneğin, beyaz kemerli olanlar, siyah kemerli olanlar ile aynı etkinliklerde rekabet edememiştir.
 
Kano, kayış kullanma fikrini açıkladıktan kısa bir süre sonra, dövüş sanatları dünyasına diğer kemer renkleri tanıtıldı. Yıllar geçtikçe, bir öğrencinin tarzında ne tür bir deneyim yaşadığını söylemenin harika bir yolu oldu – sadece kemerine bakarak. Diğer stiller, Karate, Taekwondo ve diğerleri de dahil olmak üzere bu sistemi yıllar içinde kullanmaya başladı.

Sıralamayı belirtmek için kayış kullanmakla ilgili tek sorun, bir okulun başka bir okuldan farklı gereksinimleri olabileceği gerçeğidir. Her ikisi de aynı dövüş sanatlarını öğretebilse de, sıralama sistemi ve belirli bir sıralama elde etmek için gerekenler tamamen farklı olabilir. Bu, özellikle bir okuldan gelen siyah bir kuşak başka bir okuldan alınan siyah kuşak tarzında belirtilmediği sürece, karışıklıklara neden olabilir. Çoğu okul aynı kriterlere uysa da, kendi benzersiz tarzını birleştirmeyi seçen okullar var.

Çoğu dövüş sanatları stilinin rütbeyi belirtmek için kemerleri kullanmasına rağmen, orada dövüş sporu gibi bazı kemerleri kullanmayan dövüş sanatları vardır. Kemerleri kullanmamayı seçen stiller, kendini savunma amaçları için az ya da çok oldukları için, sıralamalara da uymaz. Çukurlaşma da kemerleri kullanmayan başka bir stildir. Bu stiller, geleneksel dövüş sanatları anlayışından farklı olmasına rağmen, kendinizi korumayı öğrenmek için mükemmeldir.

Her şey bir yana, kemer dövüş sanatları için bir yeniliktir. Öğrencilere amaçlayacak bir şey ve uygulamaya devam etmeleri için bir neden verir. Dövüş sanatlarını okuyan çoğu öğrenci, dövüş sanatlarında en prestijli kuşak olan siyah kuşak kazanmayı amaçlamaktadır. Bir siyah kuşak, siyah kuşak kazanma fırsatını elde etmeden önce pek çok düşük dereceli kayıştan geçerken, pratik yapmak yıllar alır.
 
ppppp

(kelime sayısı 469)

Kategoriler
Genel

Ninjutsu’ya Bir Bakış

Ninjutsu olarak bilinen savaş sanatı, çok bulutlu bir geçmişi olan çok gizlidir. Tarih, o kadar iyi belgelenmemiş, dövüş sanatı hakkında bilinenlerin çoğu nesilden nesile aktarılanlar. Koga bölgesinden aileleri bu çok gizli üslubun yaratıcıları olarak belirten birçok tarihi kayıt var.

Yıllar boyunca 70’in üzerinde Ninjutsu Ryu tespit edildi ve keşfedildi, ancak çoğu öldü. Bunların çoğu, belirli bir Ryu’nun becerileri artık ihtiyaç duyulmadığında veya istenmediğinde, Ryu ölüyor ve varoluştan kayboluyor gibi görünse de, belirli bir teknik ve beceri kümesi etrafında yaratıldı.

Ninjutsu sanatı en iyi eski Japonya’daki ninjalarla ilişkilidir. Ninjalar, gizli ve çok gizli yaşamları için tüm dünyada iyi bilinmektedir. Ninja’nın, gerçekten kimsenin bilmediği, çok zorlu ve zorlu bir eğitimden geçtiği biliniyor. Gerçek ninjalar olan kişiler ya öldüler ya da kimseye gerçek kimliklerini bildirmelerine izin verilmedi.

1980’lerde, ninja eğilimi ABD’ye gerçekten çarptığında, Ninjutsu’nun eğitmenleri her yere dağıldı ve siyahı çok canlı bir renk haline getirdi. Yıllar sonra, eğilim yok olmuş gibiydi ve pek çok insan sanatı öğrenmeye çalışıyor.

Sanatla ilgili olarak, Ninjutsu terimi aslında herhangi bir stile değil, her biri farklı Ryu ile ifade edilen kendi görüşüne sahip bir dövüş sanatları grubudur. Ryu değişkenlik gösterir, biri belirli bir fiziksel dinamiğe odaklanabilir, diğeri ise yeniden yönlendirmeye odaklanabilir.

Pek çok insanın bilmediği şey ise, Ninjutsu’nun hem silahsız hem de silahlı dövüş becerilerini, felsefe, strateji ve tarihi içermesidir. Sanatı sunan, birçoğu öğretme biçimleriyle oldukça kapsamlı olan birkaç dojo� var.

Savaş sırasında, Ninjutsu mesafe, duruş ve akışa odaklanır. Stilistlere her harekete tepki göstermesi ve onları avantajlı konuma getirecek şekilde yanıt vermeleri öğretilir. Stilist bir avantaj konumunda olmakla karşılaşmanın sonucunu etkili bir şekilde değiştirebilir – hızlıca olumsuzdan olumluya doğru.

Ninjutsu’nun dövüş sanatını uygulayanlara, tüm bedenlerini, yaptıkları her şey için kullanmaları için talimat verilir ve eğitilir, bu da en fazla kaldıraç ve gücü sağlar. Ninjutsu Japonya’da iyi bilinmektedir ve iyi bir sebepten dolayı. Çok gizli bir dövüş sanatıdır, ama çok güçlüdür. Teknikler gizli ile birlikte kullanılabilir veya kendini savunabilir. Öğrenmesi harika bir savaş sanatı olabilir – eğer bunu öğreten bir dojo bulabilirseniz.

ppppp

(sözcük sayısı 470)

Kategoriler
Genel

Tae Kwon’un Temelleri Do

Tae Kwon Do, yıldırım hızla yükselen, genellikle yüksek, muhteşem spin vuruşları için tüm dünyada iyi bilinen modern bir savaş sanatıdır. Tae Kwon Do, uzun zamandan beri Kore’de kurulan bir süredir. “Delme ve tekme” veya “silahsız savaş” anlamına gelir.

Dövüş sanatı Tae Kwon Do’nun dört disiplini vardır – bilmece, kendini savunma, deneme testi ve fikir tartışması. Sanatı oluşturan bu disiplinlerden sadece bir tanesi değil, bir kombinasyonudur. Dördü de dördüncüsü, özellikle kemer sıralamasında ilerlemek isteyenler için önemlidir. Kemerde ilerlemek için öğrencilerin geçmesi gereken belli testler vardır.

Tae Kwon Do ile ilgili en güzel şeylerden biri yaş sınırı olmaması ve küçük çocuklar tarafından kolayca öğrenilebilmesi. Her yaştan çocuk hızlı bir şekilde oyun oynayarak hızlı tepki vermeyi öğrenecek, saygı görecek ve yeteneklerini ve engellerini de öğrenecekler.

Ancak, yarışmalar çocuklar için yetişkinlere göre biraz farklıdır. Katılımcılar tam vücut koruması taksalar bile, çocuklar yalnızca kafaya atış yapılmasına izin vermediğinden vücuda tekme atıp yumruklayabilirler. Tae Kwon Do’daki yarışmalar, sanatı bu kadar baskın yapan şeydir. Bu savaş sanatını uygulayan öğrencilerin çoğu yarışmalar yüzünden bunu yapar.

Yarışmalar, çok rekabetçi olabileceği için izlenmesi çok heyecan verici olabilir. Birçoğunun ne düşündüğünün aksine, yarışmalar ölümcül değil, Muay Thai’in savaştığı kadar tehlikeli olmaya da yakın değiller. Yarışmacılar kafa dişli de dahil olmak üzere tam koruma giyecekler. Yetişkinler için, stilistlerin çoğu, etki yapmadan önce onları engelleyebilse de, başa tekmelere izin verilir.

Yarışmalara katılmak için stilistlerin belirli bir deneyim seviyesine sahip olmaları gerekecek. Özellikle kazananlar için yeterince iyi olmak yıllar alabilir. Yarışmalar, özellikle dünyanın diğer bölgelerinden katılımcı savaşçılar varsa, öğrenmek için harika bir yoldur. Bir stilistin yeteneği, yarışmalar ve turnuvalar için çok önemli bir faktördür. Beyaz bir kuşakla karşı karşıya kalan siyah kuşak savaşçınız varsa – sonuçlar normalde açıkça belli olacaktır.

Her şey bir yana, Tae Kwon Do’nun sanatı büyük bir savaş sanatıdır. Stilistler, tekme atma, delme, engelleme ve sanatın bildiği muhteşem hareketleri öğrenebilirler. Tae Kwon Do, dünyanın her yerinde uygulanmaktadır; bu, Karate’nin olduğu kadar, bu sanatı öğrenecek kadar çok yer olduğu anlamına gelir. Hayal kırıklığına uğramayacak bir sanat için – Tae Kwon Do kendini savunmayı ve daha fazlasını öğretir.

ppppp

(kelime sayısı 454)

Kategoriler
Genel

Kung Fu’ya Bir Bakış

Kung Fu’nun savaş sanatı bir kültür alışverişi, bir tür egzersiz ve ayrıca kendini korumanın bir yoludur. Sanat, Gung Fu, Wu Shu ve hatta Kuo Shu olarak da bilinen dünya çapında popülerdir. Karate ile hem el hem de ayak tekniklerini kullanmak gibi bazı ortak özellikleri paylaşır. Kung Fu dövüş sanatlarının en popüler biçimlerinden biridir ve aynı zamanda en eskisidir.

Kung Fu’da, en popüler Shaolin Tapınağı’nda kökleri olanlar olsa da, birkaç stil ve varyans vardır. Ancak çoğu insanın bilmediği şey, Kung Fu’nun Çin’de ilk Shaolin tapınağında olmasına rağmen yıllar önce uygulanmış olmasıdır.

Dövüş sanatları meraklılarının çoğu, Kung Fu da dahil olmak üzere, savaş sanatının asıl amacı olarak kendini savunmayı düşünür. Kendini savunma Kung Fu ile uğraşırken, dövüş savaşmak ve savunmaktan çok daha fazlasıdır – zihin, beden ve ruhu geliştiren gerçek bir sanattır.

Kung Fu, öğrencilere başkalarının üstesinden gelmeyi öğretmez, çünkü öğrencilere kendi içlerine bakmayı öğretir ve duyguları üzerinde tam ve tam kontrol sahibi olmayı öğrenir. Kung Fu, öğrencilere barış içinde kalmayı ve çatışmalardan kaçınmayı öğreten bir uyum sanatıdır. Eğer bir durum öğrenciye bedensel olarak zarar verirse, o zaman duruma vesile olmak zorundadır – savaşçı olmak ve kendini savunmak.

Tıpkı diğer dövüş sanatları türleri gibi, Kung Fun da teknikleri uygulamak ve doğru hareket için çok önemli olan dengeyi öğretiyor. Dengenin ardındaki temel kavram, Çinlilerin cennet ve dünya arasındaki dengeyi koruduğuna inandığı dengenin aynı olmasıdır. Bu denge kavramı, eğer düşüncelerini tamamen odaklarlarsa ve zihinlerini herhangi bir dikkat dağıtıcı şeyden arındırmazlarsa öğrenciler tarafından elde edilebilir.

Kung Fu, herkes tarafından öğrenilebilecek bir dövüş sanatıdır. Diğer tüm savaş sanatlarında olduğu gibi, güçlü bir arzu alıyor. Zengin bir mirasa ve gururlu bir mirasa sahiptir. Kung Fu, yanlış şekillerde kullanılması gerçekten ölümcül bir savaş sanatıdır. Tiger, Dragon, Eagle Claw, Crane ve Snake gibi ünlü beş hayvanı da içeren Kung Fu’da farklılıklar var.

İsimlerinin verildiği hayvanlar tarafından uyarlanan beş hayvan tarzı, dövüş sanatlarında en etkileyici olanıdır. Kaplan Pençesi, beş hayvandan en ölümcül olanı, öğrencilere korkunç kaplan gibi vurmalarını öğretiyor. Bu stil öğrencinin gücünü elinde tutar, böylece grevdeyken eti keser. Tiger Claw çok ölümcül olmasına rağmen günümüzde bu tarzı öğreten öğretmenler bulmak çok zor.

Diğer dövüş sanatlarının aksine, Kung Fu için gerçekten bir yarışma yok. Stilistler diğer yarışmalarda rekabet edebilecekler ancak gerçekte sadece Kung Fu için olanları bulamıyorlar. Bu eski bir dövüş sanatıdır, yani sadece savaşmak için başka seçeneğin olmadığı durumlarda kullanılır. Kışkırtıldığında, stilist yüzleşmekten kaçınmak için elinden geleni yapmalıdır.

Kung Fu, ne olursa olsun saygı derslerini, başkalarına adalet, ruhun uyumu ve toplam öz kontrolü öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu özellikler, birlikte eşlendiklerinde, öğrencilerin toplumla başa çıkmak zor bir başarıya ulaşmalarını sağlar. Kung Fu, öğrencinin genel refahını geliştirmekle ve zihinsel ve fiziksel tokluğa giden düz yolu takip etmekle ilgilidir.

ppppp

(kelime sayısı 594)